Main Menu
User Menu

LXXXI. armádní sbor [1942-1945]

LXXXI Army Corps

LXXXI. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXXXI. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXXXI. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXII
Datum zániku:
Disbanded:
16.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.05.1942-DD.06.1942 ?
DD.06.1942-DD.08.1944 15. armáda
DD.08.1944-DD.09.1944 5. tanková armáda
DD.09.1944-DD.11.1944 7. armáda
DD.11.1944-DD.01.1945 5. tanková armáda
DD.01.1945-16.04.1945 15. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
28.05.1942-04.09.1944 Kuntzen, Adolf Friedrich (General der Panzertruppe)
04.09.1944-20.09.1944 Schack, Friedrich August (General der Infanterie)
21.09.1944-10.03.1945 Köchling, Friedrich (General der Infanterie)
10.03.1945-13.04.1945 Baade, Ernst Günther (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
28.05.1942-01.02.1944 Zeltmann, Otto (Generalmajor)
01.02.1944-DD.04.1945 Wiese, Rolf (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.06.1942-23.10.1944 Dělostřelecké velitelství 117
DD.06.1942-DD.07.1942 10. tanková divize
DD.06.1942-31.12.1942 302. pěší divize
DD.06.1942-DD.12.1942 321. pěší divize
DD.06.1942-DD.03.1943 332. pěší divize
DD.06.1942-DD.08.1944 711. pěší divize
DD.09.1942-DD.11.1942 10. tanková divize
DD.11.1942-DD.02.1944 348. pěší divize
DD.12.1942-DD.01.1943 10. tanková divize
DD.02.1943-DD.05.1943 191. záložní divize
01.11.1943-DD.08.1944 17. polní divize (L)
DD.01.1944-DD.08.1944 245. pěší divize
DD.06.1944-DD.07.1944 346. pěší divize
DD.07.1944-DD.08.1944 89. pěší divize
DD.08.1944-DD.09.1944 353. pěší divize
DD.08.1944-DD.09.1944 85. pěší divize
DD.08.1944-23.09.1944 Tanková brigáda 105
DD.09.1944-DD.10.1944 116. tanková divize
DD.09.1944-DD.10.1944 275. pěší divize
DD.09.1944-DD.10.1944 9. tanková divize
23.10.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 481
DD.10.1944-DD.01.1945 12. divize lidových granátníků
DD.10.1944-DD.12.1944 246. divize lidových granátníků
DD.11.1944-DD.01.1944 3. divize tankových granátníků
11.12.1944-15.12.1944 59. pěší divize
DD.12.1944-DD.01.1945 340. divize lidových granátníků
DD.12.1944-DD.02.1945 47. divize lidových granátníků
DD.01.1945-DD.02.1945 353. pěší divize
DD.01.1945-DD.04.1945 363. divize lidových granátníků
DD.01.1945-DD.02.1945 85. pěší divize
19.02.1945-31.03.1945 59. pěší divize
DD.02.1945-DD.05.1945 11. polní divize (L)
DD.02.1945-DD.04.1945 7. horská divize
DD.02.1945-DD.04.1945 9. tanková divize
DD.03.1945-DD.04.1945 11. tanková divize
DD.03.1945-08.05.1945 Lidový dělostřelecký sbor 166
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 17
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Tankový oddíl 301 (rádiový-navádzací)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXXXI. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXXXI-armadni-sbor-1942-1945-t10212#450075Verze : 0
MOD