Main Menu
User Menu

LXXVI. armádní sbor [1943-1943]

LXXVI Army Corps / LXXVI. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXXVI. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXXVI. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.06.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
22.07.1943
Nástupce:
Successor:
LXXVI. tankový sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.06.1943-22.07.1943 Skupina armád D (rezerva)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
29.06.1943-22.07.1943 Herr, Traugott (General der Panzertruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
29.06.1943-22.07.1943 Runkel, Henning Werner (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.10.1943-DD.02.1944 1. paradesantní divize
DD.11.1943-DD.01.1944 65. pěší divize
DD.01.1944-DD.03.1944 71. pěší divize
DD.02.1944-DD.06.1944 715. pěší divize
DD.06.1944-01.07.1944 94. pěší divize
DD.08.1944-03.04.1945 278. pěší divize
DD.08.1944-DD.10.1944 71. pěší divize
DD.11.1944-DD.02.1945 715. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXXVI. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXXVI-armadni-sbor-1943-1943-t10209#436060Verze : 0
MOD
LXXVI. Armeekorps



Operace:
Francie a Italie (07/1943)
URL : https://www.valka.cz/LXXVI-armadni-sbor-1943-1943-t10209#30992Verze : 0
MOD