Main Menu
User Menu

LXXV. armádní sbor [1944-1945]

LXXV Army Corps / LXXV. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXXV. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXXV. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.06.1944
Předchůdce:
Predecessor:
LXXV. armádní sbor ke zvláštnímu použití
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.06.1944-31.07.1944 Zangenův armádní oddíl
31.07.1944-30.10.1944 Armáda Ligurie
30.10.1944-11.02.1945 Armádní skupina Ligurie
11.02.1945-08.05.1945 Armáda Ligurie
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? /

Velitel:
Commander:
15.06.1944-02.07.1944 Dostler, Anton (General der Infanterie)
02.07.1944-DD.05.1945 Schlemmer, Johann (General der Gebirgstruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.06.1944-20.03.1945 Kraehe, Horst (Oberst)
20.03.1945-DD.05.1945 Faulmüller, Hans Georg (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.06.1944-DD.07.1944 19. útočná divize letectva
15.06.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 107
DD.06.1944-DD.08.1944 42. myslivecká divize
DD.08.1944-18.09.1944 148. záložní divize
DD.08.1944-01.09.1944 157. záložní divize
DD.08.1944-DD.09.1944 90. divize tankových granátníků
DD.09.1944-08.05.1945 5. horská divize
DD.10.1944-DD.01.1945 157. horská divize
DD.10.1944-DD.04.1944 34. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXXV. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXXV-armadni-sbor-1944-1945-t10208#450078Verze : 0
MOD