Main Menu
User Menu

LXXII. armádní sbor [1944-1945]

LXXII Army Corps / LXXII. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXXII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXXII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
LXXII. armádní sbor ke zvláštnímu použití
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.10.1944-12.11.1944 Fretter-Picova armádní skupina
12.11.1944-DD.12.1944 6. armáda
DD.12.1944-DD.01.1945 3. armáda (rumunská)
DD.01.1945-DD.02.1945 6. armáda
DD.02.1945-DD.05.1945 8. armáda
DD.05.1945-08.05.1945 1. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.10.1944-22.01.1945 Schmidt, August (Generalleutnant)
22.01.1945-DD.04.1945 Grasser, Anton (General der Infanterie)
DD.04.1945-08.05.1945 Schmidt-Hammer, Werner (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.10.1944-30.11.1944 Engels, Paul (Oberst)
30.11.1944-DD.02.1945 Möller, Joachim (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.11.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 472
DD.12.1944-DD.01.1945 271. divize lidových granátníků
DD.01.1945-DD.02.1945 3. tanková divize
DD.01.1945-DD.02.1945 6. tanková divize
DD.02.1945-DD.04.1945 8. myslivecká divize
01.04.1945-08.05.1945 182. pěší divize
DD.04.1945-DD.05.1945 271. divize lidových granátníků
DD.04.1945-DD.05.1945 46. divize lidových granátníků
DD.04.1945-DD.05.1945 711. pěší divize
DD.05.1945-08.05.1945 304. pěší divize
DD.05.1945-08.05.1945 78. lidová útočná divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXXII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXXII-armadni-sbor-1944-1945-t10205#450089Verze : 0
MOD