Main Menu
User Menu

Kató, Tomozaburó

Tomozaburo Kato / 加藤友三郎

     
Příjmení:
Surname:
Kató
Jméno:
Given Name:
Tomozaburó
Jméno v originále:
Original Name:
加藤友三郎 / かとう・ともさぶろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
velkoadmirál
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
šišaku (vikomt)
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
22.02.1861 Hirošima /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
24.08.1923 Tokio /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Kombinované flotily
ministr námořnictví
předseda vlády
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
https://uk.ask.com/wiki/Tomozaburo_Kato?qsrc=3044
www.5000seafoodrecipes.com
homepage2.nifty.com
URL : https://www.valka.cz/Kato-Tomozaburo-t102042#368356Verze : 0
     
Příjmení:
Surname:
Kató
Jméno:
Given Name:
Tomozaburó
Jméno v originále:
Original Name:
加藤友三郎 / かとう・ともさぶろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
27.10.1873-01.12.1880 námorná akadémia
10.10.1883-06.10.1884 námorná akadémia
15.11.1888-DD.MM.RRRR námorné kolégium kurz A
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.12.1880 námorný kadet
02.11.1883 podporučík
21.12.1886 poručík
26.02.1895 Korvetný kapitán
01.12.1897 Fregatný kapitán
29.09.1899 kapitán
01.09.1904 kontradmiral
28.08.1908 viceadmirál
28.08.1915 admirál
24.08.1923 velkoadmirál
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
12.01.1905-20.12.1905 Náčelník štábu : Kombinovaná flotila
10.08.1915-15.05.1923 Velitel : Ministerstvo námořnictva

Ručně vyplněné položky:
10.09.1879-DD.MM.RRRR člen posádky korveta Tsukuba
25.03.1881-12.09.1881 člen posádky delový čln Kenko
12.09.1881-17.04.1882 člen posádky výcviková loď Settsu
17.04.1882-10.10.1883 člen posádky pancierový loď Ryujo
01.10.1884-06.10.1884 člen posádky výcviková loď Settsu
20.10.1884-17.02.1886 asistent velitela divízie, výcviková loď Settsu
17.02.1886-22.11.1886 inštruktor strelby Námorná akadémia (acting)
17.02.1886-22.11.1886 poverený asistent velitela divíze kadetov Námorná akadémia
22.11.1886-24.12.1886 poverený velitel divízie, Námornícke výcvikové centrum
22.11.1886-24.12.1886 poverený inštruktor strelby, Námornícke výcvikové centrum
24.12.1886-30.07.1887 velitel divízie, Námornícke výcvikové centrum
24.12.1886-30.07.1887 inštruktor strelby, Námornícke výcvikové centrum
30.07.1887-03.09.1888 velitel divízie, korveta Tsukuba
03.09.1888-DD.MM.RRRR Adjutant, Námorné kolégium
19.08.1889-13.05.1890 člen posádky, korveta Asama
13.05.1890-06.04.1891 hlavný strelect, chránenený krížnik Takachiho
06.04.1891-23.07.1891 velitel divízie? námorníckeho zboru, Namorného okresu Yokosuka
23.07.1891-20.10.1891 pridelený k Námorným štábom
20.10.1891-07.06.1893 Supervisor pre výstrojný materiál
20.10.1891-07.06.1893 Bringing? dôstojník chránený krížnik Yoshino
07.06.1893-06.03.1894 hlavný strelect chránený krížnik Yoshino
11.12.1894-01.04.1897 štáb 1. sekcie kancelárie námorných záležitostí, Oddelenia námorníctva
03.01.1895-16.11.1895 pridelený k personálnej sekcii sekretariátu Oddelenia námorníctva
17.11.1896-27.12.1897 inštruktor, Námorné kolégium
01.04.1897-27.12.1897 štáb Námornej sekcie Kancelárie námorných záležitostí Oddelenia námorníctva
27.12.1897-01.10.1898 zástupca veliaceho dôstojníka Yashima
01.10.1898-29.09.1899 poverený náčelník Námornej sekcie Kancelárie námorných záležitostí Oddelenia námorníctva
19.06.1899-20.05.1900 štáb Dočastnej konštrukćnej kancelárie Oddelenia námorníctva
29.09.1899-20.05.1900 náčelník Námornej sekcie Kancelárie námorných záležitostí Oddelenia námorníctva
20.05.1900-11.06.1902 náčelník 1. sekcie Kancelárie námorných záležitostí Oddelenia námorníctva
20.05.1900-06.12.1900 náčelník 1. kancelárie Námorného vzdelávacieho velenia
22.06.1900-10.11.1903 náčelník 2. sekcie Kancelárie námorných záležitostí Oddelenia námorníctva
11.06.1902-27.10.1903 náčelník štábu Pohotovostnej flotily
27.10.1903-10.11.1903 náčelník 1. sekcie Kancelárie námorných záležitostí Oddelenia námorníctva
27.10.1903-10.11.1903 náčelník 2. sekcie Kancelárie námorných záležitostí Oddelenia námorníctva
10.11.1903-28.12.1903 štáb, Kancelárie námorných záležitostí Oddelenia námorníctva
28.12.1903-12.01.1905 náčelník štábu 1. flotily
12.01.1905-20.12.1905 náčelník štábu 1. flotily
12.01.1905-20.12.1905 náčelník štábu Kombinovanej flotily
20.12.1905-22.11.1906 riaditel kancelárie Námorných záležitostí Oddelenia námorníctva
20.12.1905-01.12.1909 člen komisie admirality
08.01.1906-01.12.1909 Vice Minister námorníctva
08.01.1906-01.12.1909 riaditel doďasnej konštrukčnej kancelárie Oddelenia námorníctva
01.12.1909-01.12.1913 velitel Námorného okresu Kure
01.12.1913-10.08.1915 velitel 1. flotily
10.08.1915-27.09.1921 Minister námorníctva
27.09.1921-10.03.1922 splnomocnenec na konferencii vo Washingtone
12.06.1922-DD.MM.RRRR Prvý minister
12.06.1922-15.05.1923 Minister námorníctva
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://uk.ask.com/wiki/Tomozaburo_Kato?qsrc=3044
www.5000seafoodrecipes.com
homepage2.nifty.com
URL : https://www.valka.cz/Kato-Tomozaburo-t102042#521707Verze : 0
MOD
Kató Tomozaburó pocházel ze samurajské rodiny, námořní akademii absolvoval jako druhý nejlepší ze 30 kadetů. Sloužil na lodích Cukuba, Kenko, Seccu, Rjúdžó, pokračoval ve studích na námořní akademii. V listopadu 1883 byl povýšen na námořního poručíka, v prosinci 1886 povýšen na kapitán poručíka. V 1. čínsko-japonské válce sloužil jako dělostřelecký důstojník na křižníku Jošino.

Po válce sloužil v různých štábních funkcích, v únoru 1895 povýšen na korvetního kapitána, v prosinci 1897 na fregatního kapitána. Poté sloužil jako výkonný důstojník na bitevní lodi Jašima a kapitán dělové lodi Cukuši. V září 1899 byl povýšen na námořního kapitána a do začátku Rusko-japonské války vykonával různé štábní funkce. V září 1904 byl povýšen na kontraadmirála a zastával funkci náčelníka štábu admirála Tógo na bitevní lodi Mikasa. V lednu 1906 se stal náměstkem ministra námořnictví a v srpnu 1908 byl povýšen na viceadmirála. V prosinci 1909 se stal velitelem Námořní oblasti Kure, v prosinci 1913 velitelem Kombinované flotily. V srpnu 1915 se stal ministrem námořnictví a byl povýšen na admirála. V září 1920 dostal titul barona, v září 1921 odjel jako vedoucí japonské delegace na námořní konferenci do Washingtonu. Po návratu se stal v červnu 1922 ministerským předsedou.

Den před svou smrtí, 24.8.1923, byl povýšen do čestné hodnosti velkoadmirála a posmrtně mu byl udělen velkokříž Řádu Chryzantémy a titul vikomta.


Zdroj:
https://uk.ask.com/wiki/Tomozaburo_Kato?qsrc=3044
www.5000seafoodrecipes.com
URL : https://www.valka.cz/Kato-Tomozaburo-t102042#368357Verze : 0