Main Menu
User Menu

LXX. armádní sbor [1943-1945]

LXX Army Corps / LXX. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXX. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXX. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.01.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití LXX
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.01.1943-18.12.1944 Armáda Norsko
18.12.1944-08.05.1945 20. horská armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
25.01.1943-DD.06.1943 Feurstein, Valentin (General der Gebirgstruppe)
22.06.1943-08.05.1945 Tittel, Hermann Karl Richard (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.01.1943-DD.06.1943 Ritgen, Kurt (Oberstleutnant)
DD.06.1943-DD.MM.1945 Wunderlich, Fritz (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.05.1942-DD.04.1945 280. pěší divize
25.01.1943-DD.01.1945 710. pěší divize
DD.09.1943-DD.04.1945 274. pěší divize
DD.08.1944-DD.08.1944 295. pěší divize
DD.03.1945-DD.04.1945 169. pěší divize
DD.04.1945-08.05.1945 Divize ke zvláštnímu použití 613

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXX. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXX-armadni-sbor-1943-1945-t10203#450109Verze : 0
MOD