Main Menu
User Menu

LXVII. armádní sbor [1944-1945]

LXVII Army Corps / LXVII. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXVII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXVII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
LXVII. záložní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1944-DD.02.1944 Skupina armád D
DD.02.1944-DD.12.1944 15. armáda
DD.12.1944-DD.01.1945 1. výsadková armáda
DD.01.1945-DD.02.1945 15. armáda
DD.02.1945-DD.04.1945 5. tanková armáda
DD.04.1945-DD.04.1945 11. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
20.01.1944-01.06.1944 Fischer von Weikersthal, Walther (General der Infanterie)
01.06.1944-07.06.1944 Gause, Alfred (Generalleutnant)
07.06.1944-24.07.1944 Fischer von Weikersthal, Walther (General der Infanterie)
24.07.1944-25.07.1944 Püchler, Carl (Generalleutnant)
25.07.1944-25.10.1944 Sponheimer, Otto (General der Infanterie)
25.10.1944-28.10.1944 Schack, Friedrich August (Generalleutnant)
28.10.1944-30.11.1944 Püchler, Carl (General der Infanterie)
01.12.1944-DD.12.1944 Schwalbe, Eugen Felix (Generalleutnant)
17.12.1944-19.04.1945 Hitzfeld, Otto (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
20.01.1944-05.08.1944 Schäfer, Lothar (Oberst)
05.08.1944-30.08.1944 Reinhardt, Walter (Oberst)
31.08.1944-15.09.1944 Gerber, Kurt (Oberstleutnant)
15.09.1944-DD.04.1945 Vorpahl, Klaus (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.02.1944-DD.08.1944 344. pěší divize
DD.02.1944-DD.08.1944 348. pěší divize
DD.08.1944-28.09.1944 17. polní divize (L)
DD.08.1944-DD.09.1944 245. pěší divize
DD.09.1944-07.10.1944 331. pěší divize
DD.09.1944-DD.10.1944 344. pěší divize
DD.09.1944-DD.12.1944 346. pěší divize
DD.10.1944-DD.11.1944 64. pěší divize
DD.10.1944-DD.11.1944 70. pěší divize
DD.10.1944-DD.12.1944 719. pěší divize
DD.10.1944-DD.12.1944 85. pěší divize
DD.11.1944-DD.12.1944 245. pěší divize
22.01.1945-25.01.1945 Lidový dělostřelecký sbor (částečně motorizovaný) 406
DD.01.1945-DD.03.1945 246. divize lidových granátníků
DD.01.1945-DD.04.1945 277. divize lidových granátníků
DD.01.1945-DD.03.1945 89. pěší divize
DD.02.1945-DD.03.1945 26. divize lidových granátníků

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXVII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXVII-armadni-sbor-1944-1945-t10200#436052Verze : 0
MOD
LXVII. Armeekorps



Operace:
jižní Francie (09/1942 - 06/1944)
severní Francie (06/1944 - 12/1944)
Západní Německo a Rýn (12/1944 - 03/1945)
URL : https://www.valka.cz/LXVII-armadni-sbor-1944-1945-t10200#30974Verze : 0
MOD