Main Menu
User Menu

LVII. armádní sbor [1941-1942]

LVII Army Corps / LVII. Armeekorps

     
Název:
Name:
LVII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LVII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.02.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
21.06.1942
Nástupce:
Successor:
LVII. tankový sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1941-15.03.1941 ?
15.03.1941-02.04.1941 2. armáda
02.04.1941-15.04.1941 11. armáda
15.04.1941-18.08.1941 Tanková skupina 3
18.08.1941-26.08.1941 Stummeho skupina
26.08.1941-15.09.1941 9. armáda
15.09.1941-08.10.1941 Tanková skupina 4
08.10.1941-12.03.1942 4. armáda
12.03.1942-21.06.1942 Hlavní velitelství pozemního vojska
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
15.02.1941-15.11.1941 Kuntzen, Adolf Friedrich (General der Panzertruppe)
15.11.1941-12.01.1942 Kirchner, Friedrich (General der Panzertruppe)
12.01.1942-31.01.1942 Kuntzen, Adolf Friedrich (General der Panzertruppe)
31.01.1942-21.06.1942 Kirchner, Friedrich (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.02.1941-21.06.1942 Fangohr, Friedrich (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.04.1941-27.06.1941 12. tanková divize
15.04.1941-27.06.1941 18. pěší divize (motorizovaná)
15.04.1941-DD.10.1941 19. tanková divize
27.06.1941-28.06.1941 20. pěší divize (motorizovaná)
28.06.1941-09.07.1941 18. pěší divize (motorizovaná)
04.07.1941-31.07.1941 14. pěší divize (motorizovaná)
10.07.1941-15.07.1941 Oddíl stíhačů tanků 561
18.07.1941-19.07.1941 18. pěší divize (motorizovaná)
24.07.1941-DD.01.1942 20. tanková divize
26.07.1941-10.08.1941 18. pěší divize (motorizovaná)
29.07.1941-09.08.1941 106. pěší divize
03.08.1941-18.08.1941 14. pěší divize (motorizovaná)
18.08.1941-DD.08.1941 110. pěší divize
09.10.1941-16.10.1941 7. pěší divize
DD.10.1941-24.10.1941 3. pěší divize (motorizovaná)
DD.11.1941-DD.01.1942 19. tanková divize
24.12.1941-DD.02.1942 98. pěší divize
31.12.1941-22.01.1942 34. pěší divize
DD.02.1942-DD.03.1942 19. tanková divize
DD.02.1942-DD.04.1942 52. pěší divize
DD.07.1942-DD.10.1942 Divize SS Wiking

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LVII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LVII-armadni-sbor-1941-1942-t10192#450126Verze : 0
MOD