Main Menu
User Menu

Rota obrněných automobilů 1 [1930-1933]

1st Armoured Car Company

     
Název:
Name
Rota obrněných automobilů 1
Originální název:
Original Name:
Rota obrněných automobilů 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1930
Předchůdce:
Predecessor:
Rota obrněných automobilů
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1933
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1930-15.09.1933 Prapor útočné vozby
Dislokace:
Deployed:
01.10.1930-15.09.1933 Milovice, Barákový tábor /
Velitel:
Commander:
01.10.1930-00.12.1931
00.12.1931-00.05.1932 Mautner, Josef (kapitán pěchoty)
00.05.1932-15.09.1933
Výzbroj:
Armament:
01.10.1930-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Prapor útočné vozby
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006
URL : https://www.valka.cz/Rota-obrnenych-automobilu-1-1930-1933-t101912#368026Verze : 0
MOD