Main Menu
User Menu

LII. armádní sbor [1940-1944]

LII Armeekorps / LII Army Corps

     
Název:
Name:
LII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LII Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.09.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
06.11.1940-DD.05.1941 111. pěší divize
DD.06.1941-DD.10.1941 100. lehká pěší divize
DD.06.1941-DD.09.1941 101. lehká pěší divize
20.09.1941-12.10.1941 9. pěší divize
26.09.1941-16.10.1941 68. pěší divize
15.10.1941-15.12.1941 9. pěší divize
DD.11.1941-DD.12.1941 298. pěší divize
DD.01.1942-DD.02.1942 101. lehká pěší divize
DD.01.1942-DD.06.1942 111. pěší divize
DD.01.1942-DD.01.1942 97. lehká pěší divize
20.04.1942-07.05.1942 9. pěší divize
DD.07.1942-DD.02.1943 111. pěší divize
03.09.1942-23.09.1942 16. tanková divize
DD.10.1942-09.11.1942 Divize SS Wiking
09.11.1942-DD.12.1942 Divize tankových granátníků SS Wiking
DD.12.1942-DD.04.1943 50. pěší divize
DD.02.1943-DD.04.1943 13. tanková divize
DD.04.1943-03.09.1943 332. pěší divize
DD.04.1943-DD.10.1943 57. pěší divize
10.06.1943-27.09.1944 Dělostřelecké velitelství 137
18.08.1943-05.09.1943 112. pěší divize
DD.08.1943-DD.09.1943 19. tanková divize
DD.08.1943-DD.09.1943 6. tanková divize
29.09.1943-06.11.1943 306. pěší divize
DD.10.1943-DD.11.1943 161. pěší divize
DD.10.1943-DD.11.1943 328. pěší divize
DD.10.1943-23.10.1943 38. pěší divize
DD.10.1943-DD.11.1943 62. pěší divize
08.11.1943-DD.01.1944 3. tanková divize SS Totenkopf
DD.11.1943-22.10.1943 Divize tankových granátníků SS Totenkopf
15.12.1943-DD.04.1944 2. paradesantní divize
DD.01.1944-DD.02.1944 13. tanková divize
DD.02.1944-DD.03.1944 Divize tankových granátníků Großdeutschland
DD.02.1944-DD.05.1944 Sborový oddíl A
DD.03.1944-DD.04.1944 3. tanková divize
DD.03.1944-DD.05.1944 320. pěší divize
26.04.1944-DD.MM.RRRR Oddíl těžkých stíhačů tanků 93
DD.04.1944-DD.05.1944 13. tanková divize
DD.04.1944-DD.05.1944 335. pěší divize
DD.04.1944-DD.05.1944 4. horská divize
DD.06.1944-DD.07.1944 17. pěší divize
DD.06.1944-DD.08.1944 320. pěší divize
DD.06.1944-DD.08.1944 4. horská divize
DD.06.1944-DD.07.1944 97. myslivecká divize
DD.06.1944-27.07.1944 Sborový oddíl A
DD.08.1944-DD.09.1944 161. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/LII-armadni-sbor-1940-1944-t10188#30949Verze : 0
MOD
LII Armeekorps byl zničen na východní frontě v 08/ 1944.



Velitel:
General der Infanterie Kurt von Briesen (25.11. 1940 - 20.11. 1941)
Generalleutnant Albert Zehler (20.11. 1941 - 10 .12.1941)
General der Infanterie Eugen Ott (10.12. 1941 - 1.10. 1943)
General der Infanterie Hans-Karl von Scheele (1.10. 1943 - 20.11. 1943)
General der Infanterie Erich Buschenhagen (20.11. 1943 - 1.2. 1944)
General der Infanterie Rudolf von Bünau (1.2. 1944 - 1.4. 1944)
General der Infanterie Erich Buschenhagen (1.4. 1944 - ?.08/ 1944)


Operace:
Německo (11/ 1940 - 06/ 1941)
Východní fronta, jižní sektor (06/ 1941 - 08/ 1944)
URL : https://www.valka.cz/LII-armadni-sbor-1940-1944-t10188#30950Verze : 0
MOD