Main Menu
User Menu

Jamamoto, Gonnohjóe

Gonnohyoe Yamamoto / 山本権兵衛

     
Příjmení:
Surname:
Jamamoto
Jméno:
Given Name:
Gonnohjóe
Jméno v originále:
Original Name:
山本権兵衛 / やまもと・ごんのひょうえ/ごんべえ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
admirál
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
hakušaku (hrabě)
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
15.10.1852 Kagošima /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
09.12.1933 Tokio /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
ministr námořnictví
ministr zahraničí
předseda vlády
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
https://www.russojapanesewar.com/yamamoto.html
https://de.academic.ru/
homepage2.nifty.com
URL : https://www.valka.cz/Jamamoto-Gonnohjoe-t101875#367879Verze : 0
     
Příjmení:
Surname:
Jamamoto
Jméno:
Given Name:
Gonnohjóe)
Jméno v originále:
Original Name:
山本権兵衛 / やまもと・ごんのひょうえ/ごんべえ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
28.11.1870-DD.MM.RRRR Námorná akadémia
01.01.1875-DD.MM.RRRR Námorná akadémia
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.11.1874 námorný kadet
08.06.1877 podporučík
27.12.1878 mladší poručík
27.12.1881 porućík
20.06.1885 Korvetný kapitán
28.08.1889 kapitán
08.03.1895 kontradmirál
14.05.1898 viceadmirál
06.06.1904 admirál
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
08.11.1898-06.06.1904 Velitel : Ministerstvo námořnictva
06.06.1904-07.10.1906 Velitel : Ministerstvo námořnictva

Ručně vyplněné položky:
19.11.1874-DD.MM.RRRR člen posádky korveta Tsukuba
DD.04.1875-27.12.1876 člen posádky korveta Tsukuba
27.12.1876-DD.MM.RRRR člen posádky Ger Vineta
25.05.1878-09.04.1879 člen posádky pancierová loď Fuso
09.04.1879-07.10.1880 člen posádky delový čln Kenko
07.10.1880-26.10.1880 člen posádky pancierová loď Ryujo
26.10.1880-13.07.1811 člen posádky delový čln Kenko
13.07.1881-11.12.1882 člen posádky korveta Asama
24.10.1881-13.03.1882 pridelený k Námornej akadémii
11.12.1882-04.05.1885 zástupca veliaceho dôstojníka, korveta Asama
04.05.1885-20.11.1885 výstrojný dôstojník chránený krížnik Naniwa
20.11.1885-26.06.1886 zástupca veliaceho dôstojníka, chránený krížnik Naniwa
15.10.1886-11.07.1887 veliaci dôstojník delový čln Amagi
11.07.1887-21.09.1887 sekretár Ministerstva námorníctva
21.09.1887-19.10.1888 cesta po Europe a USA
14.04.1889-29.08.1889 poverený veliaci dôstojník, krížnik Takao
29.08.1889-24.09.1890 veliaci dôstojník, krížnik Takao
24.09.1890-17.06.1891 veliaci dôstojník, chránený krížnik Takachiho
17.06.1891-20.05.1893 riaditel sekretariátu Ministerstva námorníctva
20.05.1893-08.03.1895 riaditel administrácie Ministerstva námorníctva
06.09.1894-08.03.1895 Adjurant Ministerstva námorníctva
08.03.1895-08.11.1898 riaditel kancelárie Námorných záležitostí, Oddelenia námorníctva
08.03.1895-08.11.1898 člen komisie admirality
25.03.1895-05.06.1895 asistent člen Námorný generálny štáb
27.05.1896-08.11.1898 riaditel doćasnej konštrukčnej kancelárie, Oddelenia námorníctva
08.11.1898-07.01.1906 Minister námorníctva
09.01.1906-20.02.1913 námorný rada
20.02.1913-16.04.1914 Prvý minister
11.05.1914-DD.MM.RRRR reserva
15.10.1922-DD.MM.RRRR výslužba
02.09.1923-07.01.1924 Prvý minister
02.09.1923-19.09.1923 Minister zahraničných vecí
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 1. třídy
Order of Golden Kite 1st Class
功一級金鵄勲章 / こういっきゅうきんしくんしょう
-

DD.MM.1907

Řád Sv. Michala a Sv. Jiří rytíř velkokříž s řetězem (1. třída)
Order of St Michael and St George Knight Grand Cross with Chain (1st Class)
Order of St Michael and St George Knight Grand Cross (1st Class)
-

10.11.1928

Velkostuha řádu Chryzantémy
Grand Cordon of the Supreme Order of the Chrysanthemum
大勲位菊花大綬章 / だいくんいきっかだいじゅしょう
-

09.12.1933

Řetěz řádu Chryzantémy
Collar of the Supreme Order of the Chrysanthemum
大勲位菊花章頸飾 / だいくんいきっかしょうけいしょく
-

Poznámka:
Note:
jiné čtení jména: Jamamoto, Gonbee
Zdroje:
Sources:
https://www.russojapanesewar.com/yamamoto.html
https://de.academic.ru/
homepage2.nifty.com

URL : https://www.valka.cz/Jamamoto-Gonnohjoe-t101875#522405Verze : 0
MOD
Jamamoto se narodil v rodině samuraje, sloužil v Sacumském střeleckém pluku č. 8 v Bošinské válce. Na námořní akademii nastoupil 1870, absolvoval 1874 jako námořní kadet. Odjel na studijní cestu do Evropy, na německé lodi Vineta do Jižní Ameriky. V červnu 1877 povýšen na poručíka, sloužil na lodích Fuso, Kenko, Rjujo, Asama. V prosinci 1881 povýšen na kapitánporučíka, na křižníku Naniwa podnikl cestu do Británie, v červnu 1885 povýšen na korvetního kapitána. 1887 cesta do Evropy a USA. 1889 velitelem lodi Takao, povýšen na námořního kapitána. V červnu 1891 ředitelem sekretariátu námořního ministerstva, v březnu 1895 povýšen na kontraadmirála, v květnu 1898 na viceadmirála, 8.11.1898 se stal Ministrem námořnictví. V únoru 1902 dostal titul barona, v červnu 1904 povýšen na admirála. V září 1907 dostal titul hraběte, v únoru 1913 se stal předsedou vlády. Odešel do zálohy 1914, v období 1923-24 znovu předsedou vlády.



Zdroj:
https://www.russojapanesewar.com/yamamoto.html
de.academic.ru
URL : https://www.valka.cz/Jamamoto-Gonnohjoe-t101875#367880Verze : 0