Main Menu
User Menu

Archangelský vojenský okruh [1946-1951]

Arkhangelsk Military District / Aрхангельский военный округ

     
Název:
Name:
Archangelský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Aрхангельский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.01.1946
Předchůdce:
Predecessor:
2. úderná armáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1951
Nástupce:
Successor:
Bělomořský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.01.1946-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
25.02.1950-01.07.1951 Ministerstvo vojenství
Dislokace:
Deployed:
26.01.1946-01.07.1951 Archangelsk, ? /

Velitel:
Commander:
26.01.1946-DD.03.1947 Feďuninskij, Ivan Ivanovič (generálplukovník)
DD.03.1947-DD.05.1949 Ščerbakov, Vladimir Ivanovič (generálporučík)
DD.05.1949-01.07.1951 Frolov, Valerian Alexandrovič (generálplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.01.1946-DD.03.1949 Rogačevskij, Samuil Mironovič (generálporučík)
DD.03.1949-DD.02.1950 Voroncov, Timofej Frolovič (generálmajor)
DD.02.1950-01.07.1951 Kondraťjev, Alexandr Kondraťjevič (generálporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Teritoriální působnost:
26.01.1946-01.07.1951 Autonomní sovětská socialistická republika Komi
26.01.1946-01.07.1951 Archangelská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
26.01.1946-01.07.1951 Vologodská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk 2004.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A. - Slugin, S. A.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013.
URL : https://www.valka.cz/Archangelsky-vojensky-okruh-1946-1951-t101873#578026Verze : 1
MOD