Main Menu
User Menu

Archangelský vojenský okruh [1941-1944]

Arkhangelsk Military District / Aрхангельский военный округ

     
Název:
Name:
Archangelský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Aрхангельский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Archangelský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
15.12.1944
Nástupce:
Successor:
Bělomořský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.06.1941-15.12.1944 Lidový komisariát obrany
Dislokace:
Deployed:
13.06.1941-15.12.1944 Archangelsk, ? /

Velitel:
Commander:
13.06.1941-DD.03.1942 Romanovskij, Vladimir Zacharovič (generálporučík)
DD.03.1942-15.12.1944 Ševaldin, Trifon Ivanovič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
13.06.1941-03.05.1942 Grigorjev, Dmitrij jakovlevič (brigádní velitel)
03.05.1942-DD.05.1943 Grigorjev, Dmitrij Jakovlevič (generálmajor)
DD.05.1943-DD.07.1944 Zabalujev, Alexandr Alexejevič (generálmajor)
DD.07.1944-15.12.1944 Pastušichin, Nikolaj Vasiljevič (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1941-01.09.1941 88. střelecká divize
19.10.1941-30.10.1941 3. zákopnická brigáda
30.10.1941-27.02.1942 2. zákopnická armáda
23.01.1942-05.04.1942 14. jezdecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Teritoriální působnost:
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL : https://www.valka.cz/Archangelsky-vojensky-okruh-1941-1944-t101872#578025Verze : 1
MOD