Main Menu
User Menu

43. letecká armáda [1949-1960]

43th Air Army

43-я воздушная армия

     
Název:
Name:
43. letecká armáda
Originální název:
Original Name:
43-я воздушная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.02.1949
Předchůdce:
Predecessor:
2. letecká armáda dálkového letectva
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1960
Nástupce:
Successor:
43. raketová armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1949-DD.12.1959 Velitelství dálkového letectva
00.12.1959-01.09.1960 Hlavní velitelství raketového vojska strategického určení
Dislokace:
Deployed:
15.02.1949-01.09.1960 Vinnica /
Velitel:
Commander:
15.02.1949-28.09.1950 Aladinskij, Vladimir Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
28.09.1950-12.04.1951 Tupikov, Georgij Nikolajevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
12.04.1951-19.01.1954 Ždanov, Vasilij Nikolajevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
19.01.1954-07.02.1955 Čučev, Grigorij Alexejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
07.02.1955-20.09.1958 Sčjotčikov, Georgij Simjonovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
20.09.1958-01.09.1960 Tupikov, Georgij Nikolajevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.11.1951-DD.05.1955 Zotin, Georgij Stěpanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/43-letecka-armada-1949-1960-t101852#367835Verze : 10
MOD