Main Menu
User Menu

50. raketová armáda [1960-1990]

50th Missile Army

50-я ракетная армия

     
Název:
Name:
50. raketová armáda
Originální název:
Original Name:
50-я ракетная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1960
Předchůdce:
Predecessor:
50. letecká armáda
Datum zániku:
Disbanded:
30.11.1990
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1960-30.11.1990 Hlavní velitelství raketového vojska strategického určení
Dislokace:
Deployed:
01.09.1960-30.11.1990 Smolensk
Velitel:
Commander:
01.09.1960-DD.05.1965 Dobyš, Fjodor Ivanovič (generálporučík letectva)
DD.05.1965-DD.07.1972 Dobyš, Fjodor Ivanovič (generálplukovník letectva)
05.07.1972-DD.05.1975 Gerčik, Konstantin Vasiljevič (generálporučík)
DD.05.1975-05.06.1979 Gerčik, Konstantin Vasiljevič (generálplukovník)
05.06.1979-DD.05.1981 Jašin, Jurij Alexejevič (generálporučík)
DD.05.1981-DD.05.1985 Kotlovcev, Nikolaj Nikiforovič (generálporučík)
DD.05.1985-DD.11.1985 Kotlovcev, Nikolaj Nikiforovič (generálplukovník)
DD.11.1985-DD.08.1988 Kozlov, Genadij Vasiljevič (generálporučík)
DD.08.1988-DD.10.1988
DD.10.1988-30.11.1990 Michťuk, Vladimir Alexejevič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1960-30.11.1990 31. gardová raketová divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, I.: Raketnyje vojska SSSR. Minsk 2007.
Feskov, V. I. i dr.: Sovětskaja Armija v gody cholodnoj vojny (1946-1991 gg.). Tomsk 2004.
Vojennyj enciklopědičeskij slovar Raketnych vojsk stratěgičeskogo naznačenija. Red. I. D. Sergejev. Moskva 1999.
URL : https://www.valka.cz/50-raketova-armada-1960-1990-t101794#367706Verze : 4
MOD