Main Menu
User Menu

33. gardová raketová armáda [1970-1991]

33rd Guards Missile Army

33-я гвардейская ракетная армия

     
Název:
Name:
33. gardová raketová armáda
Originální název:
Original Name:
33-я гвардейская ракетная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.06.1970
Předchůdce:
Predecessor:
7. samostatný gardový raketový sbor
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
33. gardová raketová armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.06.1970-12.11.1991 Hlavní velitelství raketového vojska strategického určení
12.11.1991-26.12.1991 Hlavní velitelství sil strategického zadržování
Dislokace:
Deployed:
08.06.1970-26.12.1991 Omsk,

Velitel:
Commander:
08.06.1970-12.06.1977 Cholopov, Alexandr Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
12.06.1977-14.02.1978 Jegorov, Viktor (Geněral-major / Генерал-майор)
14.02.1975-21.04.1980 Jegorov, Viktor (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
21.04.1980-01.11.1980 Kočemasov, Stanislav Grigorjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
01.11.1980-12.06.1984 Kočemasov, Stanislav Grigorjevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
12.06.1984-06.01.1989 Plotnikov, Jurij Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
06.01.1989-18.02.1990 Moroz, Vitalij Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
18.02.1990-26.12.1991 Moroz, Vitalij Vasiljevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
08.06.1970-31.12.1991 Gardová berislavsko-chinganská raketová armáda
Vyznamenání:
Decorations:
08.06.1970 Řád rudého praporu
08.06.1970 Řád rudého praporu
08.06.1970 Řád Suvorova, 2. třída
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, I.: Raketnyje vojska SSSR. Minsk 2007.
Feskov, V. I. i dr.: Sovětskaja Armija v gody cholodnoj vojny (1946-1991 gg.). Tomsk 2004.
Vojennyj enciklopědičeskij slovar Raketnych vojsk stratěgičeskogo naznačenija. Red. I. D. Sergejev. Moskva 1999.
URL : https://www.valka.cz/33-gardova-raketova-armada-1970-1991-t101789#367701Verze : 1
MOD