Main Menu
User Menu

27. gardová raketová armáda [1970-1991]

27th Guards Missile Army

27-я гвардейская ракетная армия

     
Název:
Name:
27. gardová raketová armáda [1970-1991]
Originální název:
Original Name:
27-я гвардейская ракетная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.06.1970
Předchůdce:
Predecessor:
3. samostatný gardový raketový sbor
Datum zániku:
Disbanded:
26.12.1991
Nástupce:
Successor:
27. gardová raketová armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.06.1970-12.11.1991 Hlavní velitelství raketového vojska strategického určení
12.11.1991-26.12.1991 Hlavní velitelství sil strategického zadržování
Dislokace:
Deployed:
08.06.1970-26.12.1991 Vladimir,

Velitel:
Commander:
08.06.1970-27.04.1975 Višenkov, Vladimir Michajlovič ( )
27.04.1975-DD.MM.1976 Višenkov, Vladimir Michajlovič ( )
DD.MM.1976-16.12.1982 Šilovskij, Vladimir Pětrovič ( )
16.12.1982-DD.MM.1985 Šilovskij, Vladimir Pětrovič ( )
DD.MM.1985-DD.MM.1989 Kolesnikov, Genadij Alexejevič ( )
DD.MM.1989-26.12.1991 Věrškov, Ivan Vasiljevič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
08.06.1970-26.12.1970 gardová vitěbská raketová armáda
Vyznamenání:
Decorations:
08.06.1970 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, I.: Raketnyje vojska SSSR. Minsk 2007.
Feskov, V. I. i dr.: Sovětskaja Armija v gody cholodnoj vojny (1946-1991 gg.). Tomsk 2004.
Vojennyj enciklopědičeskij slovar Raketnych vojsk stratěgičeskogo naznačenija. Red. I. D. Sergejev. Moskva 1999.
URL : https://www.valka.cz/27-gardova-raketova-armada-1970-1991-t101788#367700Verze : 1
MOD