Main Menu
User Menu

XXXIII. armádní sbor [1943-1945]

XXXIII Army Corps / XXXIII. Armeekorps

     
Název:
Name:
XXXIII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XXXIII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.01.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIII
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.01.1943-01.01.1945 Armáda Norsko
01.01.1945-08.05.1945 20. horská armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? /

Velitel:
Commander:
23.01.1943-25.12.1943 Engelbrecht, Erwin (General der Artilerie)
25.12.1943-10.08.1944 Wolff, Ludwig (General der Infanterie)
10.08.1944-31.03.1945 Köhler, Karl Erik (General der Kavallerie)
31.03.1945-05.04.1945 Unger, Friedrich von (Generalmajor)
05.04.1945-08.05.1945 Neumann, Friedrich Wilhelm (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
23.01.1943-25.03.1943 Jank, Karl (Oberst)
25.03.1943-DD.03.1945 Unger, Friedrich von (Generalmajor)
DD.03.1945-08.05.1945 Zipper, Karl (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1940-DD.06.1943 196. pěší divize
DD.06.1942-08.05.1945 702. pěší divize
01.11.1943-08.05.1945 14. polní divize (L)
DD.01.1944-DD.07.1944 196. pěší divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 14

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXXIII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXXIII-armadni-sbor-1943-1945-t10173#450275Verze : 0
MOD