Main Menu
User Menu

XXX. armádní sbor [1939-1942]

XXX Army Corps / XXX. Armeekorps

     
Název:
Name:
XXX. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XXX. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.12.1942
Nástupce:
Successor:
Fretter-Picoův armádní oddíl
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-DD.09.1939 ?
DD.09.1939-DD.10.1939 Armádní oddíl A
DD.10.1939-DD.07.1940 1. armáda
DD.07.1940-DD.09.1940 18. armáda
DD.09.1940-DD.01.1941 4. armáda
DD.01.1941-DD.02.1941 Hlavní velitelství pozemního vojska
DD.02.1941-DD.03.1941 12. armáda
DD.03.1941-DD.04.1941 Tanková skupina 1
DD.04.1941-DD.06.1941 12. armáda
DD.06.1941-DD.09.1942 11. armáda
DD.09.1942-DD.10.1942 18. armáda
DD.10.1942-DD.11.1942 11. armáda
DD.11.1942-DD.12.1942 18. armáda
DD.12.1942-DD.12.1942 9. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
26.08.1939-25.03.1941 Hartmann, Otto (General der Artilerie)
25.03.1941-10.05.1941 Ott, Eugen (Generalleutnant)
10.05.1941-27.12.1941 Salmuth, Hans von (Generaloberst)
27.12.1941-DD.12.1942 Fretter-Pico, Maximilian (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.08.1939-25.10.1939 Hoßbach, Friedrich (Oberst)
25.10.1939-25.10.1940 Weckmann, Kurt (Oberst)
25.10.1940-DD.12.1942 Botsch, Walter (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1939-20.11.1939 Dělostřelecké velitelství 19
DD.10.1939-DD.01.1940 34. pěší divize
17.11.1939-20.05.1940 93. pěší divize
DD.02.1940-DD.06.1940 95. pěší divize
DD.06.1940-DD.07.1940 93. pěší divize
01.01.1941-26.03.1941 72. pěší divize
DD.01.1941-DD.06.1941 164. pěší divize
DD.01.1941-DD.06.1941 50. pěší divize
01.05.1941-17.05.1941 72. pěší divize
18.08.1941-13.09.1941 22. (kluzáková) pěší divize
DD.08.1941-DD.10.1941 46. pěší divize
12.09.1941-20.10.1941 72. pěší divize
21.10.1941-10.11.1941 22. (kluzáková) pěší divize
21.10.1941-02.01.1942 72. pěší divize
02.05.1942-01.07.1942 28. lehká pěší divize
22.05.1942-09.07.1942 72. pěší divize
DD.05.1942-DD.06.1942 22. tanková divize
DD.05.1942-DD.06.1942 50. pěší divize
01.07.1942-DD.09.1942 28. myslivecká divize
05.09.1942-17.10.1942 24. pěší divize
07.09.1942-13.09.1942 12. tanková divize
15.11.1942-22.11.1942 12. tanková divize
21.11.1942-24.11.1942 20. pěší divize (motorizovaná)
DD.11.1942-DD.12.1942 5. horská divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 2
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 3

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXX. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXX-armadni-sbor-1939-1942-t10170#450552Verze : 0
MOD