Main Menu
User Menu

XXVII. armádní sbor [1939-1944]

XXVII Army Corps / XXVII. Armeekorps

     
Název:
Name:
XXVII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XXVII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-DD.09.1939 ?
DD.09.1939-DD.10.1939 Armádní oddíl A
DD.10.1939-DD.12.1939 4. armáda
DD.12.1939-DD.06.1940 6. armáda
DD.06.1940-DD.07.1940 7. armáda
DD.07.1940-DD.09.1940 12. armáda
DD.09.1940-DD.10.1941 1. armáda
DD.10.1941-DD.08.1942 9. armáda
DD.08.1942-DD.09.1942 4. armáda
DD.09.1942-DD.04.1943 9. armáda
DD.04.1943-DD.07.1944 4. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
26.08.1939-06.11.1939 Prager, Karl Ritter von (General der Infanterie)
06.11.1939-23.12.1941 Wäger, Alfred (General der Infanterie)
24.12.1941-03.01.1942 Gablenz, Eccard Freiherr von (Generalleutnant)
03.01.1942-01.07.1942 Witthöft, Joachim (General der Infanterie)
01.07.1942-10.02.1943 Weiß, Walter (Generaloberst)
10.02.1943-08.06.1943 Burdach, Karl (Generalleutnant)
08.06.1943-21.10.1943 Völckers, Paul Gustav (General der Infanterie)
21.10.1943-26.10.1943 Müller, Vincenz (Generalleutnant)
26.10.1943-08.07.1944 Völckers, Paul Gustav (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.08.1939-10.11.1940 Zorn, Hans (Generalmajor)
10.11.1940-01.10.1941 Harteneck, Gustav (Oberst)
01.10.1941-DD.09.1943 Feyerabend, Gerhard (Oberst)
DD.09.1943-10.06.1944 Staats, Joachim (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1939-30.09.1939 Dělostřelecké velitelství 27
25.10.1939-05.11.1939 18. pěší divize
30.05.1940-03.06.1940 7. pěší divize
10.07.1940-DD.07.1941 15. pěší divize
DD.07.1940-DD.08.1940 5. pěší divize
DD.08.1940-12.09.1940 21. pěší divize
DD.08.1940-25.06.1941 52. pěší divize
DD.02.1941-DD.03.1942 110. pěší divize
15.03.1941-01.07.1941 94. pěší divize
01.04.1941-10.04.1941 20. pěší divize (motorizovaná)
12.04.1941-21.09.1941 327. pěší divize
DD.04.1941-DD.07.1941 98. pěší divize
DD.07.1941-DD.10.1941 335. pěší divize
29.09.1941-14.10.1941 86. pěší divize
30.10.1941-27.01.1942 86. pěší divize
DD.12.1941-DD.01.1942 161. pěší divize
DD.02.1942-DD.04.1942 161. pěší divize
13.03.1942-26.06.1942 86. pěší divize
28.04.1942-03.07.1942 14. pěší divize (motorizovaná)
DD.04.1942-DD.05.1942 110. pěší divize
10.05.1942-03.11.1942 93. pěší divize
DD.05.1942-DD.06.1942 Divize SS Das Reich
DD.05.1942-DD.05.1942 Divize SS Reich
17.08.1942-25.11.1942 14. pěší divize (motorizovaná)
DD.08.1942-DD.09.1942 34. pěší divize
10.09.1942-DD.03.1943 72. pěší divize
DD.09.1942-DD.10.1942 161. pěší divize
DD.09.1942-DD.10.1942 328. pěší divize
08.10.1942-15.03.1943 95. pěší divize
15.10.1942-01.03.1943 6. pěší divize
DD.11.1942-DD.02.1943 87. pěší divize
26.12.1942-DD.01.1943 14. pěší divize (motorizovaná)
DD.01.1943-DD.03.1943 9. tanková divize
21.03.1943-01.11.1943 52. pěší divize
DD.03.1943-DD.04.1943 87. pěší divize
15.06.1943-DD.07.1944 Dělostřelecké velitelství 127
28.08.1943-24.09.1943 18. tanková divize
01.09.1943-DD.MM.RRRR Oddíl těžkých stíhačů tanků 655
DD.09.1943-29.09.1943 18. tanková divize
DD.09.1943-DD.10.1943 25. divize tankových granátníků
DD.10.1943-DD.02.1944 18. divize tankových granátníků
DD.11.1943-DD.07.1944 25. divize tankových granátníků
DD.11.1943-18.07.1943 78. útočná divize
DD.02.1944-DD.05.1944 26. pěší divize
DD.05.1944-DD.06.1944 57. pěší divize
DD.01.1945-DD.02.1945 35. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXVII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXVII-armadni-sbor-1939-1944-t10167#453645Verze : 0
MOD