Main Menu
User Menu

V. armádní sbor [1935-1942]

V Army Corps / V. Armeekorps

     
Název:
Name:
V. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
V. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Befehlshaber im Wehrkreis V
Datum zániku:
Disbanded:
DD.10.1942
Nástupce:
Successor:
Wetzelova skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.10.1935-01.09.1939 ?
01.09.1939-11.09.1939 5. armáda
11.09.1939-10.10.1939 Armádní oddíl A
10.10.1939-24.05.1940 4. armáda
24.05.1940-27.05.1940 Kleistova skupina
27.05.1940-30.05.1940 4. armáda
30.05.1940-25.06.1940 9. armáda
25.06.1940-07.07.1940 6. armáda
07.07.1940-DD.08.1940 9. armáda
DD.08.1940-DD.05.1941 16. armáda
DD.05.1941-DD.06.1941 Pevnostní štáb Blaurock
DD.06.1941-DD.10.1941 16. armáda
DD.10.1941-DD.01.1942 Tanková skupina 3
DD.01.1942-DD.02.1942 4. tanková armáda
DD.02.1942-DD.03.1942 Skupina armád Střed
DD.03.1942-DD.05.1942 4. tanková armáda
DD.05.1942-DD.07.1942 Hlavní velitelství pozemního vojska
DD.07.1942-DD.08.1942 Skupina armád Jih
DD.08.1942-DD.09.1942 Ruoffova armádní skupina
DD.09.1942-DD.10.1942 17. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
16.10.1935-30.04.1939 Geyer, Hermann (Generalleutnant)
01.05.1939-12.01.1942 Ruoff, Richard (General der Infanterie)
12.01.1942-DD.10.1942 Wetzel, Wilhelm (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
06.10.1936-26.08.1939 Fischer von Weikersthal, Walther (Generalmajor)
26.08.1939-06.10.1939 Röhricht, Edgar (Oberst)
15.10.1939-24.10.1940 Allmendinger, Karl (Generalmajor)
01.11.1940-25.03.1942 Schmidt, Arthur (Oberst)
25.03.1942-01.06.1942 Speidel, Hans (Oberst)
01.06.1942-DD.10.1942 Voelter, Helmuth (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.10.1939-04.01.1940 62. pěší divize
DD.12.1939-DD.01.1940 87. pěší divize
21.05.1940-15.06.1940 62. pěší divize
27.05.1940-09.06.1940 94. pěší divize
DD.05.1940-04.06.1940 28. pěší divize
DD.06.1940-DD.07.1940 98. pěší divize
DD.07.1940-27.07.1940 35. pěší divize
DD.08.1940-DD.08.1940 296. pěší divize
04.09.1940-10.04.1941 12. pěší divize
DD.09.1940-DD.05.1941 30. pěší divize
DD.11.1940-15.12.1940 22. (kluzáková) pěší divize
19.04.1941-05.08.1941 5. pěší divize
19.05.1941-05.02.1942 35. pěší divize
29.07.1941-29.09.1941 Oddíl stíhačů tanků 561
DD.07.1941-DD.08.1941 161. pěší divize
07.08.1941-16.10.1941 5. pěší divize
09.08.1941-DD.02.1942 106. pěší divize
DD.12.1941-DD.02.1942 6. tanková divize
DD.01.1942-05.02.1942 23. pěší divize
26.02.1942-30.04.1942 23. pěší divize
DD.03.1942-DD.05.1942 106. pěší divize
DD.03.1942-DD.04.1942 11. tanková divize
DD.03.1942-DD.05.1942 3. pěší divize (motorizovaná)
DD.03.1942-DD.05.1942 5. tanková divize
03.04.1942-DD.05.1942 15. pěší divize
19.07.1942-31.07.1942 9. pěší divize
19.07.1942-31.07.1942 Rychlá divise
06.08.1942-DD.10.1942 9. pěší divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 5

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando V. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/V-armadni-sbor-1935-1942-t10142#450525Verze : 1
MOD