Main Menu
User Menu

III. armádní sbor [1935-1941]

III Army Corps / III. Armeekorps

     
Název:
Name:
III. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
III. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Befehlshaber im Wehrkreis III
Datum zániku:
Disbanded:
21.03.1941
Nástupce:
Successor:
III. armádní sbor (motorizovaný)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.10.1935-26.08.1939 ?
26.08.1939-26.09.1939 4. armáda
26.09.1939-08.10.1939 1. armáda
10.10.1939-20.10.1939 6. armáda
20.10.1939-DD.07.1940 12. armáda
DD.07.1940-DD.09.1940 18. armáda
DD.09.1940-DD.01.1941 12. armáda
DD.01.1941-21.03.1941 17. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
16.10.1935-10.11.1938 Witzleben, Erwin von (General der Infanterie)
10.11.1938-21.03.1941 Haase, Curt (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
16.10.1935-01.04.1938 Felber, Hans Gustav (Generalmajor)
01.04.1938-26.09.1939 Gallenkamp, Curt (Generalmajor)
01.10.1939-07.05.1940 Vormann, Nikolaus von (Oberstleutnant)
12.05.1940-21.03.1941 Faeckenstedt, Ernst Felix (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.09.1939-30.09.1939 Dělostřelecké velitelství 3
DD.09.1939-DD.05.1940 50. pěší divize
DD.10.1939-DD.12.1939 17. pěší divize
DD.10.1939-DD.07.1940 23. pěší divize
DD.10.1939-14.05.1940 3. pěší divize
DD.11.1939-02.03.1940 21. pěší divize
21.06.1940-21.03.1941 62. pěší divize
DD.06.1940-DD.07.1940 52. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando III. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/III-armadni-sbor-1935-1941-t10140#435834Verze : 0
MOD
III. Armeekorps



Operace:
Polsko (09/1939 - 05/1940)
Francie (05/1940 - 06/1941)
Východní fronta - jižní sektor (06/1941 - 06/1942)
URL : https://www.valka.cz/III-armadni-sbor-1935-1941-t10140#30818Verze : 0
MOD