Main Menu
User Menu

II. armádní sbor [1935-1945]

II Army Corps / II. Armeekorps

     
Název:
Name:
II. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
II. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Befehlshaber im Wehrkreis II
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.10.1935-26.08.1939 ?
26.08.1939-27.06.1940 4. armáda
27.06.1940-DD.03.1941 6. armáda
DD.03.1941-22.04.1941 18. armáda
22.04.1941-15.08.1944 16. armáda
15.08.1944-26.08.1944 18. armáda
26.08.1944-26.09.1944 Armádní oddíl Narva
26.09.1944-07.10.1944 18. armáda
07.10.1944-DD.11.1944 16. armáda
DD.11.1944-08.05.1945 18. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
16.10.1935-10.11.1938 Blaskowitz, Johannes (General der Infanterie)
10.11.1939-30.05.1940 Strauß, Adolf (Generaloberst)
30.05.1940-21.06.1940 Stülpnagel, Carl Heinrich von (General der Infanterie)
21.06.1940-DD.05.1942 Brockdorff-Ahlefeldt, Walter Graf von (General der Infanterie)
DD.06.1942-01.07.1942 Knobelsdorff, Otto von (General der Panzertruppe)
01.07.1942-28.11.1943 Brockdorff-Ahlefeldt, Walter Graf von (General der Infanterie)
28.11.1943-01.04.1944 Laux, Paul (General der Infanterie)
01.04.1944-05.05.1944 Hasse, Wilhelm (Generalleutnant)
05.05.1944-11.05.1944 Tippelskirch, Kurt von (Generalleutnant)
11.05.1944-03.07.1944 Laux, Paul (General der Infanterie)
15.07.1944-15.01.1945 Hasse, Wilhelm (General der Infanterie)
15.01.1945-01.04.1945 Mayer, Johannes (General der Infanterie)
01.04.1945-08.05.1945 Gause, Alfred (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
16.10.1935-12.10.1937 Salmuth, Hans von (Generalmajor)
12.10.1937-30.09.1939 Bieler, Bruno (Generalmajor)
30.09.1939-24.10.1939 Hoßbach, Friedrich (Oberst)
24.10.1939-01.12.1939 ?, ? ( ? )
01.12.1939-27.05.1942 Koch, Viktor (Oberst)
27.05.1942-15.11.1943 Schmidt-Richberg, Karl Erich (Oberst)
15.11.1943-DD.05.1945 Huhs, Wilhelm (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.09.1939-30.09.1939 Dělostřelecké velitelství 2
DD.09.1939-DD.10.1939 3. pěší divize
DD.09.1939-DD.12.1939 32. pěší divize
04.01.1940-09.05.1940 62. pěší divize
DD.01.1940-DD.10.1940 32. pěší divize
DD.01.1940-DD.03.1940 87. pěší divize
12.05.1940-20.05.1940 62. pěší divize
DD.06.1940-04.09.1940 12. pěší divize
DD.06.1940-DD.07.1940 31. pěší divize
DD.06.1940-DD.07.1940 57. pěší divize
14.07.1940-26.07.1940 72. pěší divize
DD.08.1940-DD.09.1940 31. pěší divize
DD.09.1940-DD.03.1941 6. pěší divize
DD.04.1941-DD.03.1943 32. pěší divize
26.05.1941-22.02.1942 12. pěší divize
DD.08.1941-DD.11.1941 60. pěší divize (motorizovaná)
08.02.1942-18.03.1943 30. pěší divize
27.02.1942-DD.01.1944 12. pěší divize
DD.03.1942-DD.10.1942 Divize SS Totenkopf
DD.07.1942-DD.02.1943 122. pěší divize
DD.07.1942-DD.03.1943 329. pěší divize
DD.01.1943-DD.03.1943 58. pěší divize
27.02.1943-DD.05.1944 93. pěší divize
DD.05.1943-30.12.1943 331. pěší divize
01.07.1943-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 105
DD.04.1944-DD.05.1944 28. myslivecká divize
DD.04.1944-DD.07.1944 329. pěší divize
15.05.1944-DD.08.1944 81. pěší divize
DD.05.1944-DD.07.1944 23. pěší divize
DD.07.1944-DD.08.1944 61. pěší divize
17.08.1944-09.10.1944 563. granátnická divize
DD.08.1944-DD.10.1944 207. zajišťovací divize
DD.08.1944-DD.08.1944 5. dobrovolnická útočná brigáda SS Valonsko
DD.08.1944-DD.10.1944 87. pěší divize
09.10.1944-DD.11.1944 563. divize lidových granátníků
DD.11.1944-DD.02.1945 31. divize lidových granátníků
DD.11.1944-DD.01.1945 32. pěší divize
DD.12.1944-DD.02.1945 14. tanková divize
DD.02.1945-DD.03.1945 11. pěší divize
DD.02.1945-08.05.1945 563. divize lidových granátníků
DD.04.1945-08.05.1945 87. pěší divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. letka (armádní) Průzkumné skupiny 21

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando II. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/II-armadni-sbor-1935-1945-t10139#453783Verze : 0
MOD
II. Armeekorps



Operace:
Polsko (09/1939 - 05/1940)
Francie (05/1940 - 06/1941)
Východní fronta - severní sektor (06/1941 - 10/1944)
Kuronsko (10/1944 - 05/1945)
URL : https://www.valka.cz/II-armadni-sbor-1935-1945-t10139#30816Verze : 0
MOD