Main Menu
User Menu

XVIII. armádní sbor SS [1944-1945]

XVIII SS Army Corps

XVIII. SS-Armeekorps

     
Název:
Name:
XVIII. armádní sbor SS
Originální název:
Original Name:
XVIII. SS-Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.12.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.12.1944-DD.01.1945 ?
DD.01.1945-08.05.1945 19. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.12.1944-12.02.1945 Reinefarth, Heinz (SS-Gruppenführer und Generalleutenant der Waffen-SS)
12.02.1945-08.05.1945 Keppler, Georg (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.02.1945-DD.04.1945 Hansen, Peter (SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS)
DD.04.1945-DD.05.1945 Gerber, Kurt (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.01.1945-08.04.1945 Brigáda 1005
DD.02.1945-08.04.1945 Brigáda Baur
DD.02.1945-14.04.1945 Divize č. 805
DD.02.1945-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 499
DD.04.1945-DD.05.1945 Divize č. 405

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XVIII. SS-Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; freiwilligen.sweb.cz
URL : https://www.valka.cz/XVIII-armadni-sbor-SS-1944-1945-t10052#450484Verze : 0
MOD