Main Menu
User Menu

2. ukrajinský front [1943-1945]

2nd Ukrainian Front / 2-й Украинский фронт

     
Název:
Name:
2. ukrajinský front
Originální název:
Original Name:
2-й Украинский фронт
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Stepní front
Datum zániku:
Disbanded:
09.07.1945
Nástupce:
Successor:
Oděský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1943-09.07.1945 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
20.10.1943-09.07.1945 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
20.10.1943-20.02.1944 Koněv, Ivan Stěpanovič (armádní generál)
20.02.1944-21.05.1944 Koněv, Ivan Stěpanovič (maršál Sovětského svazu)
21.05.1944-10.09.1944 Malinovskij, Rodion Jakovlevič (armádní generál)
10.09.1944-DD.06.1945 Malinovskij, Rodion Jakovlevič (maršál Sovětského svazu)
DD.06.1945-09.07.1945 ?, ? ( ? )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
20.10.1943-DD.06.1945 Zacharov, Matvěj Vasiljevič (generálplukovník)
DD.06.1945-09.07.1945
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.10.1943-DD.11.1943 1. gardový mechanizovaný sbor
20.10.1943-31.10.1943 20. tankový sbor
20.10.1943-31.01.1944 26. gardový střelecký sbor
20.10.1943-05.09.1944 4. gardová armáda
20.10.1943-26.06.1944 5. gardová armáda
20.10.1943-DD.05.1944 5. gardová tanková armáda
20.10.1943-10.06.1945 5. letecká armáda
20.10.1943-05.09.1944 52. armáda
20.10.1943-10.06.1945 7. gardová armáda
20.10.1943-DD.08.1944 7. mechanizovaný sbor
DD.10.1943-DD.01.1944 37. armáda
DD.10.1943-DD.06.1945 53. armáda
DD.10.1943-DD.02.1944 57. armáda
02.11.1943-10.04.1944 8. mechanizovaný sbor
DD.11.1943-DD.01.1944 1. mechanizovaný sbor
DD.12.1943-DD.11.1944 5. gardový jezdecký sbor
01.01.1944-01.05.1944 20. tankový sbor
01.02.1944-10.06.1945 40. armáda
22.02.1944-13.06.1944 2. tanková armáda
22.02.1944-12.09.1944 6. tanková armáda
DD.02.1944-DD.02.1945 27. armáda
DD.04.1944-DD.04.1944 50. střelecká divize
DD.05.1944-DD.08.1944 18. tankový sbor
04.06.1944-31.08.1944 23. tankový sbor
20.08.1944-DD.02.1945 6. gardový jezdecký sbor
20.08.1944-19.10.1944 Gorškovova jezdecko-mechanizovaná skupina
DD.08.1944-DD.12.1944 4. gardový jezdecký sbor
05.09.1944-17.09.1944 23. tankový sbor
12.09.1944-17.03.1945 6. gardová tanková armáda
20.09.1944-DD.12.1944 46. armáda
29.09.1944-05.11.1944 Plijevova jezdecko-mechanizovaná skupina
DD.09.1944-DD.11.1944 2. gardový mechanizovaný sbor
DD.09.1944-DD.11.1944 7. mechanizovaný sbor
20.10.1944-06.11.1944 23. tankový sbor
DD.10.1944-DD.12.1944 4. gardový mechanizovaný sbor
05.11.1944-26.01.1945 1. jezdecko-mchanizovaná skupina
27.11.1944-25.01.1945 23. tankový sbor
DD.11.1944-15.12.1944 18. gardový střelecký sbor
26.01.1945-10.06.1945 1. gardová jezdecko-mechanizovaná skupina
DD.01.1945-DD.02.1945 4. gardová výsadková divize
DD.01.1945-DD.04.1945 4. gardový mechanizovaný sbor
27.02.1945-09.03.1945 9. gardová armáda
DD.02.1945-10.06.1945 46. armáda
10.03.1945-10.06.1945 9. průlomový dělostřelecký sbor
14.04.1945-DD.06.1945 23. tankový sbor
17.04.1945-10.06.1945 6. gardová tanková armáda
07.05.1945-10.06.1945 9. gardová armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/2-ukrajinsky-front-1943-1945-t10039#513969Verze : 0
MOD