Main Menu
User Menu

XI. armádní sbor SS [1944-1945]

XI SS Army Corps

XI. SS-Armeekorps

     
Název:
Name:
XI. armádní sbor SS
Originální název:
Original Name:
XI. SS-Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
V. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1945
Nástupce:
Successor:
XI. tankový sbor SS
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.07.1944-01.02.1945 17. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
24.07.1944-01.02.1945 Kleinheisterkamp, Matthias (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.08.1944-01.09.1944 Hepp, Leo (Oberst)
01.09.1944-01.02.1945 Giese, Gerhard (SS Standartenführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.07.1944-01.02.1945 Dělostřelecké velitelství 149
DD.08.1944-09.10.1944 544. granátnická divize
DD.08.1944-09.10.1944 545. granátnická divize
DD.08.1944-09.10.1944 78. granátnická divize
DD.09.1944-DD.01.1945 96. pěší divize
09.10.1944-01.02.1945 545. divize lidových granátníků
09.10.1944-01.01.1945 78. divize lidových granátníků
DD.10.1944-DD.12.1944 13. horská divize Waffen-SS Handschar (chorvatská č.1)
13.12.1944-DD.02.1945 22. dobrovolnická jezdecká divize SS Maria Theresa
01.01.1945-DD.02.1945 78. lidová útočná divize
DD.01.1945-DD.02.1945 320. divize lidových granátníků
DD.03.1945-08.05.1945 342. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XI. SS-Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; freiwilligen.sweb.cz
URL : https://www.valka.cz/XI-armadni-sbor-SS-1944-1945-t10025#450339Verze : 0
MOD
Korpstruppen


SS-Kraftfahr-Kompanie 111


SS-Transport-Kolonne 111


Feldgendarmerietrupp 111


SS-Feldlazarett 511


Korps-Nachrichten-Abteilung 45


SS-Korps-Pionier-Zug
URL : https://www.valka.cz/XI-armadni-sbor-SS-1944-1945-t10025#30504Verze : 0
MOD