Main Menu
User Menu

X. armádní sbor SS [1945-1945]

X SS Army Corps

X. SS-Armeekorps

     
Název:
Name:
X. armádní sbor SS
Originální název:
Original Name:
X. SS-Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.01.1945
Předchůdce:
Predecessor:
XIV. armádní sbor SS
Datum zániku:
Disbanded:
DD.03.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.01.1945-02.02.1945 11. armáda
02.02.1945-DD.03.1945 Skupina armád Visla
DD.03.1945-DD.03.1945 3. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
26.01.1945-10.02.1945 Bach-Zelewski, Erich Julius Eberhard von (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
10.02.1945-07.03.1945 Krappe, Günther (Generalleutnant)
07.03.1945-DD.03.1945 Golz, Herbert (SS Standartenführer)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.01.1945-DD.03.1945 Golz, Herbert (SS Standartenführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.02.1945-DD.04.1945 5. myslivecká divize
DD.02.1945-DD.03.1945 Divize č. 402

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando X. SS-Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; freiwilligen.sweb.cz
URL : https://www.valka.cz/X-armadni-sbor-SS-1945-1945-t10024#450338Verze : 0
MOD