Main Menu
User Menu

III. tankový sbor SS (germánský) [1943-1945]

III SS Tank Corps (Germanic)

III. SS-Panzerkorps (germanisches)

     
Název:
Name:
III. tankový sbor SS (germánský)
Originální název:
Original Name:
III. SS-Panzerkorps (germanisches)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.04.1943-DD.07.1943 ?
DD.07.1943-DD.09.1943 Velitelství záložního vojska
DD.09.1943-DD.12.1943 2. tanková armáda
DD.12.1943-DD.01.1944 Skupina armád Sever
DD.01.1944-DD.03.1944 18. armáda
DD.03.1944-DD.10.1944 Armádní oddíl Narva
DD.10.1944-DD.11.1944 Skupina armád Sever
DD.11.1944-DD.02.1945 18. armáda
DD.02.1945-DD.03.1945 11. armáda
DD.03.1945-08.05.1945 3. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
15.04.1943-09.11.1944 Steiner, Felix Martin julius (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
09.11.1944-04.02.1945 Keppler, Georg (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
04.02.1945-11.02.1945 Kleinheisterkamp, Matthias (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
11.02.1945-05.03.1945 Unrein, Martin (SS-Gruppenführer und Generalleutenant der Waffen-SS)
05.03.1945-08.05.1945 Ziegler, Joachim (SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.05.1943-01.06.1943 Sporn, Hans (SS Obersturmbannführer)
20.06.1943-DD.07.1944 Ziegler, Joachim (SS Oberführer)
DD.MM.1944-01.08.1944 Krukenberg, Gustav (SS Oberführer)
01.09.1944-09.11.1944 Sport, Hans (SS Standartenführer)
DD.11.1944-01.03.1945 Vollard-Böckelberg, Helmut von (SS Oberführer)
DD.03.1945-DD.04.1945 Bock, Jürgen von (SS Sturmbannführer)
DD.04.1945-DD.04.1945 Radtke, Wilhelm (SS Obersturmbannführer)
DD.04.1945-DD.05.1945 Vollard-Böckelberg, Helmut von (SS Oberführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
15.04.1943-08.05.1945 germanisches (germánský)
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando III. SS-Panzerkorps (germanisches)
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; freiwilligen.sweb.cz
URL : https://www.valka.cz/III-tankovy-sbor-SS-germansky-1943-1945-t10018#450281Verze : 0
MOD
III. SS-Panzerkorps (germanisches)



III. SS-Panzerkorps (germanisches) byl zformovánroku 1943 a bojoval většinou na východní frontě, kromě období 09/1944-12/1944 kdy působil v Chorvatsku, než zakončil válku poblíže Mecklenburgu.


Operace:
Německo (05/1943 - 09/1943)
Jugoslávie (09/1943 - 12/1943)
Východní fronta - severní sektor (12/1943 - 02/1945)
Německo (02/1945 - 05/1945)
URL : https://www.valka.cz/III-tankovy-sbor-SS-germansky-1943-1945-t10018#30483Verze : 0
MOD
Korpstruppen:


Schwere SS Panzer Abteilung 503 / 103


Werfer-Abteilung 103 / 503


Schwere SS-Artillerie-Abteilung 503


SS-Korps-Nachrichten-Abteilung 3


Schwere Beobachtungs Batterie 103 / 503


SS-Nachschubtruppen 503


SS-Sanitäts-Abteilung 503


Feldgendarmerie-Trupp 103 / 503


SS-Feldpostamt 503


SS-Feld-Ersatz-Brigade 103
URL : https://www.valka.cz/III-tankovy-sbor-SS-germansky-1943-1945-t10018#30484Verze : 0
MOD