Státní útvary | Datum | Událost | |
|
19.12.1568 | Zemřel - Alonso Muñoz (guvernér Nového Španělska) | |
|
19.12.1683 | Narodil se - Filip V - (Král Španělska, Neapolu, Sicilie a Sardinie) | |
|
19.12.1744 | Zemřel polní maršál Georg Olivier von Wallis | |
|
19.12.1776 | Narodil se - Eusebio Bardají Azara (dočastný kancelář války Španělska) | |
|
19.12.1814 | Narodil se - Edwin McMasters Stanton (Ministr války) | |
|
19.12.1817 | Narodil se brigádny generál CSA James Jay Archer (brigádny generál CSA) | |
|
19.12.1819 | Narodil se čestný generálmajor James Clifford Veatch (Divízny veliteľ.) | |
|
19.12.1837 | Narodil se brigádny generál CSA John Charles Carter (brigádny generál CSA) | |
|
19.12.1844 | Narodil se generálporučík Takeo Ozawa (člen Armádneho generálneho štábu) | |
|
19.12.1848 | Narodil se brigádní generál Gabriel Vidal y Ruby (velitel: Dělostřelecká akademie) | |
|
19.12.1854 | Narodil se generál pěchoty Kurt von Pritzelwitz (velitel VI. armádního sboru) | |
|
19.12.1860 | Narodil se generál pěchoty Alexander Szurmay (Veliteľ zboru Szurmay.) | |
|
19.12.1876 | Narodil se plukovník James P. Robinson (náčelník štábu: 80. divize) | |
|
19.12.1880 | Narodil se generálporučík Hans-Georg von Jagow (velitel: 12. pěší pluk) | |
|
19.12.1882 | Narodil se generál pěchoty Hubert Schaller-Kalide (velitel XVIII. vojenského okruhu,) | |
|
19.12.1884 | Narodil se - Antonín Zápotocký (prezident ČSR ) | |
|
19.12.1885 | Narodil se - Alexandr Konstantinovič Alexandrov (veliteľ Oriolského vojenského okruhu /1921-1921/) | |
|
19.12.1886 | Narodil se generál pěchoty Otto Sponheimer (Držiteľ Rytierskeho kríža.) | |
|
19.12.1886 | Narodil se admirál Charles Maynard Cooke (velitel: 7. flota) | |
|
19.12.1887 | Narodil se generálmajor Christo Cankov Balarev (hlavní intendant bulharské armády) | |
|
19.12.1888 | Narodil se generálmajor Theodor Fischer (velitel: 327. pěší divize) | |
|
19.12.1888 | Narodil se generálporučík Walther Naumann (velitel: Polní velitelství 200) | |
|
19.12.1888 | Narodil se SS-Brigadeführer Otto Steinbrinck (velitel U-6, UB-10, UB-18, UB-57 a UC-65) | |
|
19.12.1888 | Narodil se generálporučík Adolf Laule | |
19.12.1888 | Narodil se - Nikolaj Kondratievič Stěpaňatov (veliteľ 23. streleckej divízie) | ||
|
19.12.1889 | Narodil se plukovník Thomas Gibbes Morgan Oliphant (náčelník štábu: 86. divize) | |
|
19.12.1893 | Narodil se letecký vicemaršál Edward Rice (velitel 1. skupiny RAF) | |
|
19.12.1893 | Narodil se generálmajor Nikolaj Andrejevič Truškin (veliteľ 109. streleckej divízie) | |
|
19.12.1894 | Narodil se generálmajor Gerhard Hüther (velitel: 553. divize lidových granátníků) | |
|
19.12.1894 | Narodil se generálporučík Franz Geiger (pohřešován) | |
|
19.12.1894 | Narodil se generálmajor Richard Bazing (velitel: 352. pěší divize) | |
|
19.12.1895 | Narodil se generálmajor Nikolaj Ivanovič Orlov (veliteľ 5. gardového streleckého zboru) | |
|
19.12.1896 | Narodil se brigádní generál Jan Švígler | |
|
19.12.1896 | Narodil se generálmajor Friedrich Kittel (velitel: 62. divize lidových granátníků) | |
|
19.12.1896 | Narodil se generálmajor Gerhard Müller (velitel: 116. tanková divize) | |
|
19.12.1896 | Narodil se námořní kapitán Arnold Bentlage (velitel: 3. zajišťovací divize) | |
|
19.12.1897 | Narodil se brigádní generál Kenneth Gault Blackader (velitel 13. Kanadskej brigády) | |
|
19.12.1897 | Narodil se generálmajor George Bitt Barth (velitel: 5. pěší divize) | |
|
19.12.1898 | Narodil se generálmajor Heinrich Gäde (velitel 719. pěší divize) | |
|
19.12.1899 | Zemřel generálmajor Henry Ware Lawton (velitel: IV Armádní sbor) | |
|
19.12.1899 | Narodil se generálporučík Nikolaj Jakovlevič Prichiďko (náčelník štábu 5. vševojskovej armády /1943-1945/) | |
|
19.12.1899 | Narodil se plukovník Grigorij Andrejevič Kovaľov (veliteľ 2. jazdeckého zboru) | |
|
19.12.1900 | Narodil se podplukovník Nikolaj Sergejevič Nepenin (náčelník štábu 298. stíhacej leteckej divízie protivzdušnej obrany) | |
|
19.12.1900 | Narodil se plukovník Nikolaj Porfirievič Vasjutin (náčelník štábu 25. tankového zboru) | |
|
19.12.1900 | Narodil se generálporučík Nikolaj Alexandrovič Nikitin (veliteľ 35. streleckého zboru) | |
|
19.12.1901 | Narodil se generálmajor Nikolaj Dmitrievič Jermilov (zástupca veliteľa 11. streleckého zboru) | |
|
19.12.1901 | Narodil se plukovník Nikolaj Alexandrovič Ležnev (náčelník štábu 50. streleckého zboru) | |
|
19.12.1901 | Narodil se plukovník Konstantin Nikolajevič Ilinskij (náčelník štábu 18. jazdeckého zboru) | |
|
19.12.1902 | Narodil se generálplukovník letectva Vasilij Vasiljevič Stepičev (veliteľ 4. leteckej armády /1946-1948/) | |
|
19.12.1902 | Narodil se plukovník Nikolaj Ivanovič Olenev (veliteľ 264. bitevnej leteckej divízie) | |
|
19.12.1902 | Narodil se generálmajor Jurij Michajlovič Prokofiev (veliteľ 72. streleckého zboru) | |
|
19.12.1902 | Narodil se admirál flotily Max-Eckart Wolff (Veliteľ torpédoborca Z2 Georg Thiele) | |
19.12.1903 | Narodil se plukovník Nikolaj Alexandrovič Rusakov (veliteľ 29. streleckej divízie) | ||
|
19.12.1904 | Zemřel čestný brigádny generál Lewis Tappan Barney (Brigádny veliteľ.) | |
|
19.12.1904 | Narodil se kontradmirál Thomas Burton Klakring (velitel: USS Guardfish (SS-217)) | |
|
19.12.1905 | Narodil se plukovník Nikolaj Stepanovič Goľcev (veliteľ 638. nočného bombardovacieho leteckého pluku) | |
|
19.12.1905 | Narodil se admirál Nikolaj Michajlovič Charlamov (veliteľ 8. floty (1950—1954)) | |
|
19.12.1905 | Narodil se major Vasilij Ivanovič Zababurin (veliteľ 34. stíhacieho leteckého pluku protivzdušnej obrany) | |
|
19.12.1905 | Narodil se generálmajor Ignatij Fjodorovič Bezuglyj (náčelník štábu 3. gardového streleckého zboru) | |
|
19.12.1905 | Narodil se generálmajor Nikolaj Filippovič Baťuk (velitel 79. gardové a 284. střelecké divize) | |
|
19.12.1905 | Narodil se plukovník Sigizmund Adolfovič Losik-Savickij (náčelník štábu 34. gardového streleckého zboru) | |
|
19.12.1906 | Narodil se maršál Sovětského svazu Leonid Iljič Brežněv (první tajemník KS SSSR) | |
|
19.12.1907 | Narodil se generálporučík letectva Nikolaj Trofimovič Petruchin (veliteľ protivzdušnej obrany Tichooceánskej floty) | |
19.12.1907 | Narodil se plukovník Ruby Grace Bradley (vrchní sestra v 171. evakuační nemocnici) | ||
|
19.12.1908 | Narodil se plukovník Vasilij Ivanovič Polovnikov (náčelník štábu 49. streleckého zboru) | |
19.12.1908 |
Narodil se generálmajor Stěpan Semjonovič Rakov ( veliteľ 31. gardovej výsadkovej divízie náčelník štábu 16. streleckej divízie) |
||
|
19.12.1909 | Narodil se kapitán 1. triedy Isaak Solomonovič Kabo (veliteľ 3. ponorkového oddielu Severnej floty) | |
|
19.12.1910 | Narodil se armádny generál Pjotr Nikolajevič Laščenko (veliteľ Prikarpatského vojenského okruhu /1964-1967/) | |
|
19.12.1911 | Narodil se plukovník Stepan Alexejevič Nemenko (veliteľ 57. samostatnej pozorovacej letky) | |
|
19.12.1911 | Narodil se generálmajor tankového vojska Konstantin Rodionovič Moskvin (veliteľ 6. gardovej mechanizovanej divízie) | |
|
19.12.1912 | Narodil se major Gerhard Schöpfel (velitel: 6. stíhací eskadra "Horst Wessel") | |
|
19.12.1913 | Narodil se plukovník Otto Biheller | |
|
19.12.1913 | Narodil se plukovník in memoriam Ján Straka (náčelník štábu Veliteľstva brannej výchovy (1943-1944)) | |
|
19.12.1913 | Narodil se major Rudolf von Knebel- Doeberitz (velitel: 24. tanková divize) | |
|
19.12.1913 | Narodil se generál José Vega Rodríguez (náčelník: Hlavní štáb armády) | |
|
19.12.1914 | Narodil se generálmajor Dietrich Hrabak (veliteľ JG 54) | |
|
19.12.1914 | Osmanský ministr války Enver Paša převzal velení nad 3. osmanskou armádou, se kterou hodlal podniknout ofenzívu proti Rusům na Kavkaze. | |
|
19.12.1916 | Narodil se - Robert Peter Hedman (americké letecké eso u AVG ve 2. sv. v. s 6 sestřely) | |
|
19.12.1917 | Zemřel Kapitán Richard Aveline Maybery (Velitel letky u 56. perutě) | |
|
19.12.1918 | Zemřel čestný brigádny generál Delavan Bates (Brigádny veliteľ.) | |
|
19.12.1918 | Narodil se námořní kapitán Heinz Haag (velitel 3. eskadry rychlých člunů) | |
|
19.12.1918 | Bol rozpustený Český pluk ako dobrovolnicka jednotka v boji proti Maďarom a jeho prápory začlenené do 2. čs. pešieho pluku dobrovolníckeho. | |
|
19.12.1919 | Narodil se kapitán Albert Richards (pridelený vojnový umelec k 9. parašutistickému praporu) | |
|
19.12.1919 | Narodil se svobodník Taťjana Nikolajevna Baramzina (odstřelovačka 3. praporu, 252. střeleckého pluku, 70. střelecké divize) | |
|
19.12.1919 | Narodil se maršál ženijních vojsk Nikolaj Fjodorovič Šestopalov (poslanec Nejvyššího Sovětu SSSR) | |
|
19.12.1919 | Narodil se námořní kapitán Richard Lee Cormier (americké námořní stíhací eso 2. sv. v. s 8 sestřely) | |
|
19.12.1919 | bola obnovená Slovenská ľudová strana A. Hlinku. | |
|
19.12.1920 | Narodil se poručík Erich Bachem (předsunutý pozorovatel 262. dělostřeleckého pluku) | |
|
19.12.1920 | Narodil se plukovník v. v. Karel Bednařík (navigator/radaroperátor 68. perutě RAF) | |
|
19.12.1922 | Zemřel generálplukovník Artur Bolfras von Ahnenburg (Hlavný pobočník cisára.) | |
|
19.12.1922 | Narodil se admirál Nikolaj Ivanovič Chovrin (veliteľ Čiernomorskej floty (1974-1983)) | |
|
19.12.1922 | Loď Kamikaze uvedena do služby | |
|
19.12.1922 | Narodil se generálmajor inženýr Nikolaj Gavrilovič Sitcevoj (jeden z pěti nositelů šesti Řádů rudé hvězdy) | |
|
19.12.1924 | Narodil se generálplukovník Viktor Jakovlevič Abolins (náčelník štábu Prikarpatského vojenského okruhu /1973-1975/) | |
|
19.12.1925 | Narodil se generálplukovník Vitalij Vasiljevič Saltykov (veliteľ 5. gardovej tankovej armády) | |
|
19.12.1925 | Narodil se vrchní seržant Nikolaj Sidorovič Kudašov (velitel tanku T-34, 20. gardová tanková brigáda) | |
|
19.12.1929 | Narodil se generálmajor Štefan Gajdoš (zástupce velitele pro týl VVO) | |
|
19.12.1929 | Založen kýl ponorky I-165 (I-165) | |
|
19.12.1931 | Narodil se generálmajor Vladimír Muras (hlavný inžinier letectva) | |
|
19.12.1933 | Loď Princess Maud spuštěna na vodu | |
|
19.12.1933 | Ponorka Hr. Ms. K XVII uvedena do služby | |
|
19.12.1934 | Zemřel armádní generál ve výslužbě Zdeněk Bružek | |
|
19.12.1934 | Založen kýl lodi Samidare | |
|
19.12.1934 | Zákon č. 267/1934 Zb. upravil dĺžku vojenskej prezenčnej služby na 24 mesiacov | |
|
19.12.1937 | Zemřel generál V. hodnostní třídy Jan Kniha | |
|
19.12.1937 | Zemřel plukovník Arsenij Gerasimovič Isakovič (náčelník štábu 11. streleckého zboru) | |
19.12.1937 | Zemřel brigádny veliteľ Alexandr Alexandrovič Milonov (náčelník 19. streleckej divízie) | ||
|
19.12.1939 | Zemřel generálmajor Morio Kató (velitel: Pevnost Maizuru) | |
|
19.12.1939 | Založen kýl ponorky U-70 (U-70) | |
|
19.12.1939 | Loď HMS Havant (H 32) uvedena do služby | |
|
19.12.1939 | Loď Atlantis (HSK-2) uvedena do služby | |
|
19.12.1939 | Německá luxusní rychlá pasažérská loď Columbus byla potopena vlastní posádkou v severním Atlantiku po zadržení britským torpédoborcem Hyperion. | |
|
19.12.1939 | Velitel německé bitevní lodi Admirál Graf Spee kapitán Hans Langsdorff se zastřelil. | |
|
19.12.1940 | Zemřel - Kyösti Kallio (predseda vlády Fínska ) | |
|
19.12.1940 | Ponorka U-75 (U-75) uvedena do služby | |
|
19.12.1940 | Ponorka U-111 (U-111) uvedena do služby | |
|
19.12.1940 | Dosavadní premiér Ryti byl zvolen finským prezidentem. | |
|
19.12.1941 | Zemřel kapitánporučík Dietrich Gengelbach (ponorkový velitel) | |
|
19.12.1941 | Založen kýl lodi USS Altamaha (CVE-18) | |
|
19.12.1941 | Zemřel generálmajor Lev Michajlovič Dovator (velitel 2. gardového jezdeckého sboru) | |
|
19.12.1941 | Japonci obsadili letiště u Kuala Kerai a zlikvidovali tak britské letectvo v severním Malajsku ( už 13. prosince obsadila polní letiště u Tahan Merag ). | |
|
19.12.1942 | Zemřel kapitán 2. triedy German Juljevič Kuzmin (veliteľ 3. ponorkového oddielu Čiernomorskej floty) | |
|
19.12.1942 | Založen kýl ponorky U-999 (U-999) | |
|
19.12.1942 | Ponorka U-389 (U-389) spuštěna na vodu | |
|
19.12.1942 | Založen kýl ponorky U-248 (U-248) | |
|
19.12.1942 | Loď Hajanami spuštěna na vodu | |
|
19.12.1942 | Loď USS Hoel (DD-533) spuštěna na vodu | |
|
19.12.1942 | Zemřel četař Nurken Abdirovič Abdirov (pilot 808. bitevního leteckého pluku) | |
|
19.12.1942 | Ponorka U-235 (U-235) uvedena do služby | |
|
19.12.1942 | Ponorka U-425 (U-425) spuštěna na vodu | |
|
19.12.1942 | Zemřel generálmajor Jakub Kulijevič Kulijev (zástupca veliteľa 4. jazdeckého zboru) | |
19.12.1942 | Zemřel plukovník Aristarch Michajlovič Gorjainov (veliteľ 23. streleckej divízie) | ||
|
19.12.1942 | Sovětská vojska osvobodila Novou Kalitvu a Kantěmirovku. | |
|
19.12.1942 | Německá 6. armáda dostala rozkaz k zahájení operace Wintergewitter (spojení s vojsky generála Hotha, která postupovala od jihu ke Stalingradu). | |
|
19.12.1942 | Hitler jednal s Cianem a italským vrchním velitelem generálem Cavallerem. Rozhodnuto držet severní Afriku. | |
|
19.12.1942 | Americká a australská vojska se zmocnila prostoru kolem Cape Endaiadere (N. Guinea). | |
|
19.12.1942 | Spojenecké nálety na Salamaua, Gasmatu, Rabaul a Mundu. | |
|
19.12.1943 | Narodil se generálplukovník Valerij Ivanovič Mironov (veliteľ Pobaltského vojenského okruhu /1991-1991/) | |
|
19.12.1943 | Narodil se generál James Logan Jones (32. velitel Sboru námořní pěchoty) | |
|
19.12.1943 | Americká 5. armáda obsadila San Pietro. | |
|
19.12.1943 | Britské a americké letectvo provedlo nálet na Innsbruck a Augsburg. | |
|
19.12.1943 | Americká 6. armáda se zmocnila letiště v Arawe (ostrov Nová Británie). | |
|
19.12.1943 | Maršál Peirse jmenován vrchním velitelem všech leteckých sil v jihovýchodní Asii. | |
|
19.12.1944 | Zemřel major Daniil Andrejevič Čelombijev (velitel 943. bitevního leteckého pluku) | |
|
19.12.1944 | Loď Unrjú vyřazena ze služby (potopena / sunk by USS Redfish (SS-395)) | |
|
19.12.1944 | Zemřel major Götz-Peter Wilhelm Vollmer (velitel 3./St.G 2) | |
|
19.12.1944 | Zemřel desátník Allan Bruce Craig | |
|
19.12.1944 | Americká 106. divize obklíčená v prostoru Schnee-Eifel kapitulovala (německé 5. tankové armádě gen. Manteuffela). | |
|
19.12.1944 | Americká 6. armáda zahájila rozhodující útok na ostrov Leyte. | |
|
19.12.1944 | Britské bombardovací letectvo uskutečnilo nálet na Trier | |
|
19.12.1944 | Americké a britské bombardovací letectvo bombardovalo cíle ve Slezsku a v okolí Vídně | |
|
19.12.1945 | Zemřel generálmajor Leonard Fish Wing (velitel: 43. pěší divize) | |
|
19.12.1945 | Zemřel plukovník Jean Demozay (velitel, 91. peruť RAF) | |
|
19.12.1946 | Zemřel generál justiční služby IV. hodnostní třídy František Jansa | |
|
19.12.1946 | Narodil se - Eduardo Serra Rexach (ministr obrany) | |
|
19.12.1946 | V Hanoji 30.000 členů Viet Minu spustili svůj první útok proti Francouzům. Tím začína osmiletý konflikt nazvaný První válka v Indočíně. "Odpor bude dlouhý a houževnatý, ale v našem případě bude jistě korunován úspěchem!" prohlásil vojenský velitel Viet Minu Vo Nguyen Giap. "Pokud tito lidé chtějí boj, mají ho mít!" odpověděl francouzský vojenský velitel gen. Etrienne Valluy | |
|
19.12.1949 | Zemřel divisní generál Eugène Desiré Antoine Mittelhausser | |
|
19.12.1950 | Loď Frunze uvedena do služby | |
|
19.12.1951 | Zemřel generálmajor Douglas Edward Cayley (velitel 29. divize) | |
|
19.12.1952 | Zemřel generálporučík Hans Lieber (velitel dělostřelectva 7. armády) | |
|
19.12.1952 | Zemřel generálmajor Josef Rupprecht (zemřel v sovětském zajetí) | |
|
19.12.1954 | Zemřel generálplukovník Viktor Semjonovič Abakumov (ministr státní bezpečnosti) | |
|
19.12.1955 | Zemřel poručík Keith Macpherson Smith (viceprezident, British Commonwealth Pacific Airlines) | |
|
19.12.1956 | Narodil se - Martin Stropnický (minister obrany Českej republiky (2014-2017)) | |
|
19.12.1956 | Zemřel generálmajor Pavel Michajlovič Volosatych (veliteľ 263. streleckej divízie) | |
|
19.12.1957 | Zemřel generálporučík Karl Pflaum (velitel: Divize č. 157) | |
|
19.12.1957 | Zemřel podplukovník Ludwig Bachmaier (velitel: 542. granátnický pluk) | |
|
19.12.1957 | Zemřel generálporučík Nikolaj Jakovlevič Prichiďko (náčelník štábu 5. vševojskovej armády /1943-1945/) | |
|
19.12.1959 | Zemřel admirál Cecil Harcourt | |
|
19.12.1960 | Zemřel viceadmirál Eberhard Weichold | |
|
19.12.1960 | Narodil se generálporučík Josef Pokorný (národný vojenský predstaviteľ pri veliteľstve SHAPE (2014-RRRR)) | |
|
19.12.1961 | Loď NRP Afonso de Albuquerque (F470 (po roce / after 1945)) vyřazena ze služby (po závažnom poškodení pri bojovej operácii 18.12.1961 a uviaznutí na plytčine zajatá Indickou republikou, premenovaná na Saravasti a v roku 1962 zošrotovaná / after serious damage during combat operation on 18.12.1961 and stranding captured by the Republic of India, renamed Saravasti and scrapped in 1962) | |
|
19.12.1964 | Ponorka USS Nathanael Greene (SSBN-636) uvedena do služby | |
|
19.12.1964 | Loď USS Truxtun (DLGN-35od / from 30.06.1975CGN-35) spuštěna na vodu | |
|
19.12.1964 | Loď USS William H. Standley (CG-32) spuštěna na vodu | |
|
19.12.1964 | Ponorka KNM Ula (S300) spuštěna na vodu | |
|
19.12.1968 | Zemřel generálmajor Edmund L. Daley (velitel: V. sbor) | |
|
19.12.1969 | Zemřel generálmajor Georgij Petrovič Artemiev (náčelník štábu 3. gardového jazdeckého zboru) | |
|
19.12.1969 | Založen kýl lodi Očakov (522 (1977)539 (1974-1975)526 (1975-1976)527 (1977)530 (1977)509 (1978)529 (1979)745 (1979)716 (1979)175 (1980)716 (1982) Sudostroitelnyj zavod im. 61 kommunara530 (1983)703 (1986-1987)714 (1988-1989)707 (1990-2014)) | |
|
19.12.1970 | Loď USS Stein (FF-1065) spuštěna na vodu | |
|
19.12.1972 | Zemřel viceadmirál Otto Schenk (velitel: Admiralát norské polární pobřeží) | |
|
19.12.1973 | Ponorka U 18 (S197) uvedena do služby | |
19.12.1973 | Zemřel generálmajor Jevgenij Danilovič Šundalov (veliteľ 8. gardovej streleckej divízie) | ||
|
19.12.1974 | Zemřel kontradmirál Viktor Platonovič Bogolepov (náčelník štábu Ladožskej vojnovej flotily 2. formovania) | |
|
19.12.1974 | Zemřel plukovník Friedrich-Wilhelm Siehl (velitel Dělostřeleckého pluku 225) | |
|
19.12.1975 | Zemřel generál major Motoo Sawaki (velitel zóny okresu Tokushima) | |
|
19.12.1976 | Narodil se štábní praporčík in memoriam Tomáš Procházka | |
|
19.12.1976 | Zemřel generálporučík letectva Vladimir Alexandrovič Luckij (veliteľ 32. gardového leteckého stíhacieho pluku) | |
|
19.12.1977 | Zemřel víceadmirál Takeo Kurita (velitel: 2. flotila) | |
|
19.12.1978 | Zemřel plukovník Waldemar Kluge (velitel: Pluk tankových granátníků 1 Hermann Göring) | |
|
19.12.1978 | Ponorka USS Trout (SS-566) vyřazena ze služby | |
|
19.12.1978 | Založen kýl lodi USS John A. Moore (FFG-19) | |
|
19.12.1979 | Zemřel generálporučík Friedrich Stahl | |
|
19.12.1980 | Loď I-pin (552) uvedena do služby | |
|
19.12.1983 | Zemřel generálporučík Carson Abel Roberts (velitel: 1. letecké křídlo námořní pěchoty) | |
|
19.12.1984 | Zemřel generálmajor Thomas Dewees Finley (velitel: 89. pěší divize) | |
|
19.12.1984 | Zemřel viceadmirál Vladimir Christoforovič Saakjan (náčelník štábu Čiernomorskej floty) | |
|
19.12.1985 | Zemřel major Curt Schille (veliteľ 24. ženijného práporu) | |
|
19.12.1985 | Zemřel fregatní kapitán Arend Baumann (velitel U-131) | |
|
19.12.1986 | Zemřel admirál Andrej Trofimovič Čabanenko (veliteľ Severnej floty) | |
|
19.12.1986 | Loď USNS Henry J. Kaiser (T-AO-187) uvedena do služby | |
|
19.12.1987 | Ponorka SS-533 (SS-533) uvedena do služby | |
|
19.12.1987 | Ponorka ORP Sokół (293) vyřazena ze služby | |
|
19.12.1989 | Ponorka Severstal (TK-20) uvedena do služby | |
|
19.12.1989 | Loď Ójodo (DE-231) spuštěna na vodu | |
|
19.12.1992 | Zemřel generálmajor tankového vojska Vasilij Sidorovič Savčenko (náčelník štábu 1. gardového tankového zboru) | |
|
19.12.1993 | Loď Mihail Kogălniceanu (45) uvedena do služby | |
|
19.12.1993 |
Zemřel kapitánporučík Hans-Heinrich Ketels (velitel U-970, U-1162, U-2523 a U-3511 2. strážní důstojník U-571 (Helmut Möhlmann) ) |
|
|
19.12.1996 | Zemřel - Julij Borisovič Chariton (šéfkonstruktér sovětských atomových zbraní) | |
|
19.12.1997 | Zemřel plukovník Josef Rettemeier (velitel Tankový oddíl 5) | |
|
19.12.1997 | Zemřel podplukovník Siegfried Barth (velitel: Kampfgeschwader 51) | |
19.12.1997 | Zemřel námořní kapitán Helmut Manseck (velitel U-143, U-758, U-3002, U-3007 a U-3008) | ||
|
19.12.2001 | Zemřel kapitán Melvyn Robert Paisley (stíhací eso (5-0-0 vítězství)) | |
|
19.12.2002 | Zemřel fregatní kapitán Guy Pierre Bordelon (velitel VC-3) | |
|
19.12.2003 | Zemřel podplukovník (Bundeswehr) Heinz Marquardt (stíhací pilot (JG 51)) | |
|
19.12.2005 | Založen kýl lodi HMS Dragon (D35) | |
|
19.12.2011 | Zemřel major Jefim Matvejevič Berezovskij (velitel 2. baterie, 692. dělostřelecký pluk (240. střelecká divize)) | |
|
19.12.2014 | Ponorka Vladimír Monomach (žádné / none) uvedena do služby | |
|
19.12.2014 | Loď Velikij Usťug (023 (2013-2016)651 (od 2016 / from 2016)) uvedena do služby | |
|
19.12.2014 | Zemřel armádny generál Igor Nikolajevič Rodionov (veliteľ Zakaukazského vojenského okruhu) | |
|
19.12.2022 | Slovensko převzalo první z celkem 15 tanků Leopard 2A4, který dostalo od Německa za dodávky zbraní na Ukrajinu | |
19.12.2023 | Zemřel plukovník Juraj Kohutiar (ředitel rozvědky SIS (1998-2005)) |