Main Menu
User Menu

21.03.

21.3.

Státní útvary Datum Událost


21.3.1728 Narodil se generál Alexander Maitland (plukovník: 49. pěší pluk)


21.3.1769 Narodil se generálmajor William Alexander Gordon (plukovník: 54. pěší pluk)

21.3.1797 Zemřel generálporučík Charles FitzRoy (plukovník: 119. (Princův osobní) pěší pluk)

21.3.1804 Vojvoda Enghienský je popravený ( nie je isté či, to bolo Napoleonovým zámerom). Únos a poprava princa s kráľovskou krvou vyvolá v celej legitimistickej Európe silné pobúrenie a protifrancúzske nálady. V ten istý deň prebehlo vyhlásenie Napoleonovho Občianskeho zákonníka (Code Civil).


21.3.1806 Narodil se - Benito Pablo Juárez García (Prezident Mexica 2x)

21.3.1811 Zemřel kapitán Indalecio Allende (povstalec v boji za Mexickú nezávislosť)

21.3.1811 V Acatita de Baján sú zajatí povstalecký velitelia boja za nezávislosť Mexika


21.3.1816 Narodil se - Pelagio Antonio Labastida y Dávalos (Člen triunviratu počas II francúzskej intervencie v Mexicu)

21.3.1830 Narodil se generálplukovník Friedrich von Beck-Rzikowsky (náčelník generálního štábu)


21.3.1838 Zemřel generál George Ramsay (plukovník: 26. pěší pluk)

21.3.1838 Narodil se čestný generálmajor Martin Thomas McMahon (Divízny veliteľ.)


21.3.1840 Zemřel generál George Hewett (plukovník: 92. pěší pluk)


21.3.1843 Zemřel generál José Miguel Ramón Adaucto Fernández y Félix (Prezident Mexica)


21.3.1851 Zemřel generál Alexander Duff (plukovník: 92. pěší pluk)

21.3.1854 Zemřel generálporučík Douglas Mercer-Henderson (plukovník: 68. pěší pluk)

21.3.1856 Narodil se poručík Henry Ossian Flipper (první afroameričan, který absolvoval West Point (1877))

21.3.1857 Narodil se generálporučík Hunter Liggett

21.3.1858 Zemřel generálmajor Cecil Bisshopp

21.3.1862 Zemřel polní maršál Alfréd Kandid Ferdinand z Windisch-Graetze


21.3.1862 Zemřel brigádny generál William Yarnel Slack (brigádny generál CSA)

21.3.1863 Zemřel generálmajor Edwin Vose Sumner (zborový veliteľ)

21.3.1865 Narodil se generálmajor George Squier

21.3.1866 Narodil se generálporučík James Harbord

21.3.1867 Zemřel čestný generálmajor Joseph Bailey (divízny veliteľ)


21.3.1869 Zemřel maršál Juan Nepomuceno Almonte (Člen Imperiálnej regencie II Mexického iméria)



21.3.1872 Narodil se generál zdravotnictva V. hodnostní třídy Rudolf Raše




21.3.1872 Zemřel divizní generál Aristide de La Ruë (Generální inspektor četnictva)

21.3.1877 Narodil se plukovník Fred Hayes Turner (náčelník štábu: 84. divize)


21.3.1877 Narodil se generálporučík Andrés Saliquet (velitel: Centrální armáda)



21.3.1879 Narodil se viceadmirál Paul Berndt



21.3.1885 Narodil se brigádní generál Bohuslav Kálal

21.3.1887 Narodil se - Luís Filipe - (korunní princ Potugalska)

21.3.1889 Narodil se generálporučík Bernard Cyril Freyberg (7. generální guvernér Nového Zélandu)


21.3.1890 Narodil se generálmajor Max Winkler (velitel: 79. horský dělostřelecký pluk)




21.3.1890 Narodil se generálporučík Wilhelm Rupprecht (velitel: 327. pěší divize)

21.3.1890 Zemřel generálmajor George Crook (Zborový veliteľ)


21.3.1891 Zemřel generál CSA Joseph Eggleston Johnston (veliteľ Armády Shenandoah)

21.3.1891 Narodil se armádny generál Alexander Vasiľjevič Gorbatov (veliteľ 24. armády)

21.3.1892 Narodil se generálmajor Robert Sprague Beightler (velitel: 37. divize)




21.3.1892 Narodil se generálmajor Stanislaus von Dewitz-Krebs (vojenský velitel města Kišiněv)

21.3.1893 Narodil se Šikovatel Johann Škvor


21.3.1894 Narodil se kontradmirál Max Schenitzki




21.3.1895 Narodil se nadporučík František Císař (dobrovolník v 21. leteckém oddílu carské armády)


21.3.1896 Narodil se plukovník Karl Ens (velitel: Pluk tankových granátníků 104)

21.3.1897 Zemřel plukovník Charles H. Farris (velitel: 197. pěší brigáda)

21.3.1897 Narodil se generálporučík Väinö Johannes Oinonen (velitel 18. pěší divize)

21.3.1897 Narodil se plukovník Aksel Leonard Vuokko (velitel Pěší pluk 32 & Pěší pluk 11)

21.3.1898 Narodil se generál Willard Gordon Wyman (velitel: 6. armáda)


21.3.1898 Narodil se generálmajor Gerhard Weber (velitel: 41. pěší pluk)

21.3.1898 Narodil se generálporučík Ivan Timofejevič Šľomin (náčelník Akademie generálního štábu 1937-1940)

21.3.1899 Narodil se generál Edwin A. Pollock (velitel: Fleet Marine Force, Pacific)


21.3.1900 Narodil se SS-Gruppenführer a generálporučík zbraní-SS a policie Georg-Henning von Bassewitz-Behr (Vyšší vedoucí SS a policie "Nordsee" (Hamburk))

21.3.1900 Narodil se generálmajor Thomas Sherman Timberman (velitel: 1. pěší divize)

21.3.1901 Zemřel brigádny generál William Henry Wallace (brigádny generál CSA)

21.3.1901 Narodil se plukovník Iosif Danilovič Žvačkin (dočasne poverený náčelník štábu Stredoázijského vojenského okruhu /1944-1945/)

21.3.1902 Narodil se generálmajor Jevgenij Jakovlevič Justěrnik (náčelník štábu 1. vševojskovej armády /1943-1945/)


21.3.1903 Zemřel generál Carlos Basilio Ezeta y de León (Prezident Salvadoru)

21.3.1907 Narodil se podplukovník Ivan Georgijevič Kolbasovskij (veliteľ 32. stíhacieho leteckého pluku)


21.3.1908 Narodil se generálmajor Hans-Joachim Kahler (veliteľ vodcovej granátníckej brigády)

21.3.1908 Narodil se major Vasilij Ivanovič Rjabinkin (veliteľ 375. samostatnej spojovacej letky)


21.3.1908 Narodil se SS-Hauptsturmführer Ludwig Hoffmann (velitel: 23. pluk tankových granátníků SS "Norge")

21.3.1908 Založen kýl lodi S.M.S. Von der Tann

21.3.1908 Narodil se major Alexandr Danilovič Sereženko (veliteľ 523. stíhacieho leteckého pluku)

21.3.1909 Narodil se generálmajor letectva Stepan Ivanovič Čemodanov (veliteľ 16. gardovej bombardovacej leteckej divízie)


21.3.1910 Narodil se kapitán Willi Ascherfeld (velitel: 2. prapor 926. granátnického pluku)

21.3.1910 Narodil se plukovník Nikolaj Ivanovič Mironov (veliteľ 4. stíhacieho leteckého pluku)




21.3.1913 Narodil se podplukovník Robert Carl Fumerton (velitel 406. perutě RCAF)


21.3.1913 Narodil se plukovník Walter Kopp (velitel: 1077. pluk lidových granátníků)

21.3.1913 Narodil se generálmajor ve výslužbě František Bogataj (veliteľ paraskupiny Carbon)

21.3.1913 Narodil se plukovník Chasan Mingejevič Ibatulin (veliteľ 30. gardového stíhacieho leteckého pluku)

21.3.1913 Narodil se generál Joseph James Nazzaro (velitel: Velitelství strategického letectva)


21.3.1914 Narodil se major Rudolf Grillenberger (velitel: Oddíl těžkých stíhačů tanků 653)



21.3.1915 Narodil se plukovník Jean Demozay (velitel, 91. peruť RAF)

21.3.1915 Narodil se plukovník Valentin Semjonovič Semykin (veliteľ 213. gardového stíhacieho leteckého pluku)


21.3.1915 Italský vojenský atašé opustil Vídeň.


21.3.1916 Narodil se kapitán Hans Baasner (pilot průzkumných/bombardovacích jednotek Luftwaffe)


21.3.1916 Bola vytvorená Escadrille Américaine N.124, ktorú tvorili americký dobrovoľníci bojujúci vo francúzskom letectve. Bola vyzbrojená stíhačkami Nieuport 11 a neskôr sa preslávila ako Escadrille Lafayette.

21.3.1917 Narodil se generál Michael Shannon Davison (velitel: Velitelství Armády Spojených států v Evropě)



21.3.1917 Narodil se plukovník Karel Valášek (od roku 1941 do roku 1944 bojoval jako pilot 310. a 313. (československé) perutě RAF)


21.3.1917 Narodil se SS-Hauptsturmführer Heinz Jürgens (velitel: 4. průzkumný tankový prapor SS)

21.3.1917 Narodil se generálporučík Yadin Jadin (náčelník Generálního štábu IOS)

21.3.1917 Ruská prozatímní vláda, ve snaze utlumit finské snahy o osamostatnění, příznala Finsku autonomii.

21.3.1918 Zemřel nadporučík Ernst Strohschneider (velitel Fliku 42J, 61J a 63J)

21.3.1918 Zemřel poručík Ludwig Hanstein (velitel Jasty 35)


21.3.1918 Narodil se námořní nadporučík Hans-Jörg Blauert (ponorkový velitel (U-734))


21.3.1918 Narodil se major Herbert Abratis (velitel: 27. paradesantní pluk)


21.3.1919 Narodil se plukovník Bernard Lebovič-Peters (radista a strelec 311. perute)
Maďarsko
21.3.1919 Socialistická strana Maďarska (komunisti a sociálni demokrati) vyhlásila Maďarskú republiku rád.
21.3.1919 maďarský prezident Mihály Károlyi podal demisiu z dôvodu nóty dohodovej vojenskej misie dňa 20.03.1919.

21.3.1919 Československá vláda ako reakcia na zhoršujúcu sa situáciu začala s mobilizáciou siedmich ročníkov záložníkov.


21.3.1920 Narodil se námořní nadporučík Gerhard Linder (velitel U-579, U-2515 a U-3006)

21.3.1921 Zemřel generálplukovník Wenzel von Wurm (Veliteľ XVI. zboru.)


21.3.1921 Narodil se podplukovník James Alexander Goodson (velitel 133. (orlí) perutě RAF)


21.3.1921 Narodil se šikovatel Hinrich Ahrens (velitel útočného děla ve 1141. granátnickém pluku)

21.3.1922 Narodil se nadporučík Wilhelm Bäder (velitel: 8. rota 958. granátnického pluku)

21.3.1922 Narodil se generálmajor letectva Nikolaj Alexandrovič Opryško (veliteľ 7. vojenskej dopravnej leteckej divízie)

21.3.1923 Narodil se generálporučík Nikolaj Vasilievič Storč (náčelník štábu 3. vševojskovej armády /1968-1971/)

21.3.1923 Narodil se major Thomas Edward Maloney (americké armádní stíhací eso 2. sv. v. s 8 potvrzenými sestřely, 1 pravděpodobným, 3 poškozenými a 8 zničenými na zemi)

21.3.1924 Zemřel generálporučík Seiiči Nišimura (velitel: Pevnost Maizuru)

21.3.1924 Narodil se štábní seržant Ysmael Reyes Villegas (nositel Medaile cti)
21.3.1924 Narodil se major Urban Leonard Drew (velitel letky A, 375. stíhací perutě)

21.3.1926 Zemřel generálmajor Oswald Herbert Ernst (Superintendent: Vojenská akademie Spojených států)


21.3.1926 Narodil se podplukovník Jiří Plzák (velitel 8. letecký stíhací pluk)

21.3.1930 Založen kýl lodi Sazanami

21.3.1930 Ponorka D-4 Revoljucioněr (D-4) spuštěna na vodu

21.3.1930 Založen kýl lodi USS Indianapolis (CA-35)

21.3.1934 Ponorka R. Smg. Rubino uvedena do služby

21.3.1936 Narodil se generálporučík John Herman Corns (velitel: 6. pěší divize)





21.3.1939 Vlády Velké Británie a Francie si vyměnily noty, v nichž se zavazovaly k vzájemné pomoci v případě napadení. Velká Británie předložila SSSR návrh deklarace SSSR, Velké Británie, Francie a Polska o společných opatřeních při ohrožení politické nezávislosti kteréhokoli evropského státu. SSSR vyjádřil souhlas. Avšak již 1.4. oznámila britská vláda, že "otázka deklarace definitivně padla". Ribbentrop opakoval v rozhovoru s polským vyslancem Lipským německé územní požadavky vůči Polsku


21.3.1939 Německo a Itálie podepsaly „Ocelový pakt“, o vzájemné pomoci v případě války.

21.3.1939 Státní prezident E. Hácha rozpustil Národní shromáždění.

21.3.1939 Nemecká okupačná moc vydala nariadenie o používaní nemčiny ako úradného jazyka v Protektoráte Čechy a Morava.

21.3.1940 Ponorka U-102 (U-102) spuštěna na vodu

21.3.1941 Britský výbor obrany se rozhodl vyslat posily do Egypta (operace „Tiger"). V dubnu zamířil k Egyptu konvoj „WS 8".


21.3.1941 konvoj SL-68 - o 00.46 hod bola severne od Kapvedorských ostrovov (20.00N, 26.00W ) ponorkou U 105 torpédovaná nákladná loď SS Benwyvis s nákladom ryže, dreva, olova a wolfrámovej rudy. Loď sa plavila ako súčasť konvoja SL-68 z Rangúnu cez Kapské Mesto do Británie. Zagynulo 32 členov posádky vrátane kapitána a jeden príslušník námorníctva, zachránilo sa 18 členov posádky (jeden po 28 dňovom pobyte v záchrannom člne). - o 00.46 bola tou istou ponorkou torpédovaná a potopená tiež nákladná loď SS Clan Ogilvy plaviaca sa v konvoji SL-68 z Chittagong do Londýna a Glasgowa s nákladom tvoreným železnými ingotmi, arašídami a čajom na približnej pozícii 20.04N, 25.45W (180 míľ severne od Kapvedorských ostrovov). miles N of the Cape Verde Islands). Zahynulo 61 členov posádky, 22 bolo zachránených. - o 21.59 si U 105 pripísala ďalší úspech - torpédovala a potopila nákladnú loď SS Jhelum, potom čo sa odpojila od konvoja SL-68, vezúcu kusový tovar tvorený bóraxom a figami z Turecka do Obanu na pozícii 21N, 25W (500 míľ západne od Afrického pobrežia Cabo Blanco). 8 príslušníkov posádky zahynulo a 47 členov posádky, kapitán a člen námorného personálu sa zachránilo v Senegale a bolo internovaných vládou Vichistického Francúzska. Zdroj: http://www.convoyweb.org.uk/sl/mem/68_8.htm


21.3.1942 Narodil se polní maršál Alí Abdalláh Sálih (prezident Jemenské Arabské Republiky (18.07.1978-22.05.1990))


21.3.1942 Založen kýl ponorky U-959 (U-959)

21.3.1942 Ponorka U-442 (U-442) uvedena do služby


21.3.1942 Ponorka U-382 (U-382) spuštěna na vodu


21.3.1942 Založen kýl ponorky U-311 (U-311)

21.3.1942 Ponorka U-517 (U-517) uvedena do služby

21.3.1942 Založen kýl ponorky Kurošio (SS-501)

21.3.1942 Založen kýl ponorky USS Mingo (SS-261)


21.3.1942 Založen kýl ponorky U-841 (U-841)


21.3.1942 Zemřel brigádní generál in memoriam Václav Morávek (člen diverznej a spravodajskej skupiny Obrana národa)

21.3.1942 Župní vedoucí Sauckel jmenován zplnomocněncem pro pracovní službu v Německu. (Dostal pravomoc odvlékat obyvatele z okupovaných zemí na nucené práce do Německu.)



21.3.1942 Americká vojska provedla úspěšný protiútok na ostrově Mindanao.

21.3.1942 Japonský nálet na Port Moresby (Nová Guinea).


21.3.1942 V Protektorátu Čechy a Morava zatklo gestapo vysokého funkcionáře ze svých řad P. Thümmela, který pod aliasem René dodával informace poslednímu ze TŘÍ KRÁLŮ, štábnímu kapitánovi Morávkovi.

21.3.1943 Ponorka R. Smg. Romolo spuštěna na vodu


21.3.1944 Zemřel kapitánporučík Karl-Heinrich Harlfinger (ponorkový velitel)

21.3.1944 Loď USS Shipley Bay (CVE-85) uvedena do služby


21.3.1944 Vojska 2. ukrajinského frontu osvobodila Šargorod, Kopajgorod, Ataki a přeťala železniční trať Bělcy-Černovice.


21.3.1944 Německý nálet na Londýn (l44 letadel).


21.3.1944 Spojenecká vojska obsadila Jambubum a Suprabum (severní Barma).


21.3.1945 Zemřel admirál Erich Zieger


21.3.1945 Zemřel generálporučík René Eberle (náčelník štábu: Vyšší velitelství XXIV)


21.3.1945 Zemřel SS-Brigadeführer Alfred-Ingemar Berndt (velitel: 2. prapor 5. tankového pluku SS)



21.3.1945 Zemřel generálporučík Victor Gaißert (velitel: Zajatecký tábor Oflag XII, Hadam)


21.3.1945 Zemřel SS-Hauptsturmführer Hans Malkomes (velitel: 2. rota 1. tankového pluku SS)

21.3.1945 Zemřel podplukovník Sergej Michajlovič Petuchov (veliteľ 112. gardového stíhacieho leteckého pluku)


21.3.1945 Vojska 3. ukrajinského frontu obchvátila v prostoru jižně od Székesfehérváru křídla německé 6. SS tankové armády.


21.3.1945 Americká 3. armáda obsadila Annweiler. Dále obsazen Neustadt, Neunkirchen, Homburg, Rohrbach


21.3.1945 Zahájena výsadková operace Varsity v prostoru Wesel za účasti našich letců


21.3.1945 Lietadlá Mosquito z 21., 464. 487. perute RAF podnikly útok na sídlo Gestapa v Kodani.


21.3.1945 Ze severu postupující americká 7. armáda a z jihu 3. armáda se setkaly a uzavřely německou 7. a zbytky 1. armády v mohutném kotli. Tím získaly celý západní břeh Rýna od Arnhemu až ke Švýcarsku pod svojí kontrolu. Němci jeho obranou ztratili 300 000 vojáků a velké množství válečného materiálu. Wehrmacht na západě se zcela vyčerpal, byl na konci svých sil a již nebyl schopen klást odpor. Nyní čekalo na rozkaz k útoku do Německa 90 spojeneckých divizí. (4,5 miliónu mužů).

21.3.1945 Japonci nasadili u Okinawy neúspěšně poprvé letounky - bomba OHKA.

21.3.1946 Zemřel generálmajor Harry Clay Hale (velitel: 1. divize)

21.3.1946 Loď Anne Arundel (AP-76) vyřazena ze služby (12.04.1946 - vyškrtnuta z námořního rejstříkuvrácena původnímu majiteli a přejmenována na Mormacyork01.07.1970 - prodána k sešrotování firmě Lotti S. P. A. [img_6 comment=Itálie (ITA)]https://vcdns.valka.cz/images/flags/ita.gif[/img_6])

21.3.1947 V Bratislave sa konala veľká manifestácia Slovenského národného frontu


21.3.1950 Narodil se - Sergej Viktorovič Lavrov (ministr zahraničních věcí Ruské federace)

21.3.1951 Zemřel Robert Howard Schryver
Írán

21.3.1951 robotníci na ropných poliach Bandar Mašur v Iráne začali štrajk za zvýšenie platov a zlepšenie pracovných podmienok.


21.3.1952 Zemřel generálporučík Friedrich von Kieffer (vojenský velitel města Mnichov)

21.3.1953 Zemřel generálporučík delostrelectva Pjotr Jemelianovič Gudymenko (veliteľ Zakaukazského frontu protivzdušnej obrany 2. formovania)

21.3.1953 Zomrel prvý "robotnícky" prezident Československej republiky Klement Gottwald, jeho nástupcom sa stal Antonín Zápotocký.


21.3.1954 Zemřel generál dělostřelectva Karl Philipp Thoholte (veliteľ 18. delostreleckej divízie)

21.3.1956 Zemřel generálmajor Alexandr Alexejevič Filatov (veliteľ 12. gardového streleckého zboru /1945/)

21.3.1957 Zemřel generálmajor Wilson Bryant Burtt
Jihoafrická unie
21.3.1960 Masakr u Sharpeville v Jižní Africe, pokračující nepokoje vedou k vyhlášení vyjímečného stavu 30.03.

21.3.1961 Narodil se generálporučík Kenneth Ernest Tovo (velitel: Velitelství zvláštních operací Armády Spojených států)

21.3.1962 Zemřel generálmajor letectva Nikolaj Andrejevič Petrov (náčelník štábu 10. leteckej armády)


21.3.1964 Narodil se generálporučík Janusz Adamczak (náčelník štábu Spojeného velitelství v Brunssumu)

21.3.1964 Loď USS Cochrane (DDG-21) uvedena do služby

21.3.1966 Zemřel generálporučík Willard Stewart Paul (velitel: 75. pěší divize)


21.3.1970 Zemřel SS-Sturmbannführer Hermann Weiser (velitel: 2. rota 1. průzkumného praporu Leibstandarte Adolf Hitler)

21.3.1970 Zemřel generálporučík Šigekazu Šibajama (velitel: Pevnost Yura)


21.3.1971 Zemřel kapitán Peter Carpenter (velitel letky B 66. perutě RFC/RAF)



21.3.1971 USAF a NAVY podnikly počas tohto dňa 234 bojových a 20 ozbrojených prieskumných letov, zameraných na pozície protilietadlových rakiet.


21.3.1972 Zemřel podplukovník Hans von Schmidt (velitel Pěšího pluku 546)

21.3.1972 Zemřel kapitán 1. stupňa Roman Vladimirovič Lindenberg (veliteľ 1. ponorkového oddielu Baltickej floty)

21.3.1973 Narodil se generálporučík Rustam Usmanovič Muradov (velitel Ruských mírových sil v Náhorním Karabachu (2020))


21.3.1974 Zemřel generálmajor Johannes Missfelder
21.3.1974 Zemřel divizní generál Rafael Ros Müller (velitel Spojovacieho pluku)



21.3.1975 Zemřel brigádní generál Václav Veselý

21.3.1976 Zemřel generálplukovník Alexandr Grigorjevič Baťuňa (velitel 32. střelecké divize)

21.3.1977 Založen kýl lodi Lieutenant de vaisseau Le Hénaff (F789)
Demokratická republika Kongo
21.3.1978 Poté co katanžtí četníci zabijí mnoho bělochů, 21. března přelétají francouzští a belgičtí výsadkáři, aby ochránili zbývající 3000 lidí, chycených do pasti v Kolwezi (měděné doly).



21.3.1981 Zemřel divisní generál Alois Fišera (Náčelník štábu : 1. československá divise)

21.3.1981 Narodil se - Jaroslav Naď (minister obrany Slovenskej republiky)

21.3.1981 Ponorka USS Houston (SSN-713) spuštěna na vodu

21.3.1981 Loď USS Clifton Sprague (FFG-16) uvedena do služby


21.3.1982 Zemřel korvetný kapitán Otto Maurer (Držiteľ Rytierskeho kríža.)


21.3.1983 Zemřel kapitán Hans Baasner (pilot průzkumných/bombardovacích jednotek Luftwaffe)

21.3.1984 Zemřel generálporučík Ivan Nikitič Russijanov (nositeľ titulu Hrdina Sovietskeho zväzu)
21.3.1989 Zemřel generálmajor Sergej Nikolajevič Kuzněcov (veliteľ 17. armádneho zboru)

21.3.1994 Zemřel námořní kapitán John Thomas Blackburn (velitel VF-17 a VGF-29)

21.3.1995 Zemřel generálmajor tankového vojska Boris Romanovič Jeremejev (velitel 11. gardové těžké tankové brigády)

21.3.1997 Ponorka Le Triomphant (S616) uvedena do služby


21.3.1998 Zemřel kapitán Herbert Singer (velitel II. praporu, 22. fyzilírský pluk, 1. pěší divize)

21.3.1999 Zemřel generálmajor Pjotr Filippovič Goršenin (náčelník štábu 7. gardovej vševojskovej armády /1962-1964/)

21.3.2001 Zemřel plukovník Alexandr Juljevič Zabludovskij (veliteľ 210. bitevného leteckého pluku)

21.3.2004 Zemřel námořní kapitán Arthur Ray Hawkins (velitel NAF Acugi)

21.3.2006 Loď Méndez Núñez (F104) uvedena do služby

21.3.2008 Ponorka Le Terrible (S619) spuštěna na vodu


21.3.2010 Zemřel námořní nadporučík Klaus Friedland (velitel U-310)

21.3.2013 Loď Ludwigshafen am Rhein (F264) uvedena do služby

21.3.2013 Loď HMS Defender (D36) uvedena do služby

21.3.2015 Zemřel vedoucí hlavní seržant vzdušných sil James C. Binnicker (9. vedoucí hlavní seržant vzdušných sil (1986-1990))



21.3.2019 Zemřel brigádny generál vo výslužbe Milan Píka (pobočník veliteľa čs. doplňovacieho strediska RAF, Cosford)
URL : https://www.valka.cz/topic/chronicle/74281