Přehled článků autora

Radek Stolař

Radek Stolař

Počet článků: 4 Počet shlédnutí: 132.516
Úplný profil autora: Radek Stolař

Nepřijatelná statistika

V lednu roku 1943 dostali muži Paulusovy armády, která byla obklíčena u Stalingradu, povolení napsat dopis. Dne 23. ledna odstartovalo z letiště v Novočerkassku letadlo Junkers s nákladem sedmi pytlů pošty. Tyto dopisy nebyly nikdy doručeny
🕔︎ 12.10.2003 👁︎ 19.708

Operace TETŘEV

Po vypuknutí Slovenského národního povstání museli němečtí okupanti řešit dva závažné problémy. Tím prvním byla likvidace povstání ohrožujícího frontu a poutajícího na sebe část německých sil, které mohly být využity na východní frontě. Dále chtěli zabránit rozšíření povstání do jiných částí okupovaných území, zejména do protektorátu Čechy a Morava.

🕔︎ 24.11.2003 👁︎ 43.898

Pancéřové vlaky ve SNP

Podpůrný bojový prostředek 1. čs. armády na Slovensku. Pancéřové vlaky podléhaly přímo pod velitelství armády. K jejich výstavbě vedl nedostatek motorizovaného dělostřelectva a tanků, ačkoli pro snadnou zranitelnost letectvem už nepatřily k moderním bojovým prostředkům.

🕔︎ 21.05.2003 👁︎ 48.296

VPŘED

samostatný partyzánský oddí

🕔︎ 20.10.2003 👁︎ 21.140

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více