Zpět na úvodní stránku

Přehled článků autora

 • Imrich Karvaš

  📕8.692 🕔01.09.2008

  “Financoval som Slovenské národné povstanie.” Tak znie názov dokumentu, ktorý bol prednedávnom vysielaný na STV 2. Dokument o živote a osude významnej osoby slovenských dejín, o osobe ktorá svojou prácou zabezpečila hospodársku a finančnú podporu pre SNP. Reč je o Imrichovi Karvašovi - prvom guvernérovi Národnej banky Slovenska.

  Zobrazit celý článek
 • Monsignore ThDr. Jozef Tiso

  📕3.635 🕔16.09.2020

  Římskokatolický kněz, československý a slovenský politik, člen Hlinkovy slovenské ľudové strany, ministr československých vlád a předseda vlády autonomních vlád Slovenska i vlády slovenského státu. V letech 1939–1945 prezident Slovenské republiky. Po válce byl československým Národním soudem odsouzen k smrti za vlastizradu a popraven.

  Zobrazit celý článek
 • Tomáš Baťa

  📕2.034 🕔25.06.2022

  československý podnikatel, „král obuvi“ – tvůrce světového obuvnického impéria, starosta Zlína (1923–1932) a veřejný činitel. Spolu s bratrem Antonínem ml. a sestrou Annou založil v roce 1894 ve Zlíně obuvnickou firmu Baťa a postupně z ní vytvořil rozsáhlý komplex výroby, obchodu, dopravy, služeb a financí, byl jedním z největších podnikatelů své doby. Zavedl originální metody řízení výroby a obchodu a také systém motivace pracovníků (Baťova soustava řízení), dokázal ovlivnit množství budoucích ekonomů. Jeho postupy byly na tehdejší podnikání revoluční a jsou stále užívány jako příklady top managementu. Rozsahem svých aktivit (35 oborů výroby, obchodu, dopravy, služeb a financí) působil na úroveň podnikání v Československu, nízkými cenami svých bot ovlivnil profil spotřebního průmyslu.

  Zobrazit celý článek

Prémiový účet

Prémiový účet

Podpořte náš web a zároveň se zbavte reklam. Použijte prémiový učet!

Zobrazit informace

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz / armedconflicts.com neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!