Main Menu
User Menu

Oddíl útočných děl Großdeutschland [1942-1944]

Assault Gun Battalion Großdeutschland

Sturmgeschütz-Abteilung Großdeutschland

     
Název:
Name:
Oddíl útočných děl Großdeutschland
Originální název:
Original Name:
Sturmgeschütz-Abteilung Großdeutschland
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Oddíl útočných děl 192
Datum zániku:
Disbanded:
20.12.1944
Nástupce:
Successor:
2. oddíl Tankového pluku Brandenburg
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.04.1942-19.05.1943 Pěší divize Großdeutschland (motorizovaná)
19.05.1943-20.12.1944 Divize tankových granátníků Großdeutschland
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
10.04.1942-27.05.1942 Schepers, Hans-Joachim (Major)
27.05.1942-01.12.1942 Adam, Helmut (Hauptmann)
01.12.1942-01.12.1942 Lemme, ? (Hauptmann)
01.12.1942-16.01.1944 Frantz, Peter (Major)
16.01.1944-05.02.1944 Magold, Hanns (Hauptmann)
05.02.1944-DD.06.1944 Steffani, ? (Oberleutnant)
DD.06.1944-19.07.1944 Diddens, Diddo (Oberleutnant)
19.07.1944-DD.08.1944 Metzger, Eugen (Hauptmann)
DD.08.1944-DD.08.1944 Buddenbrock, von (Major)
DD.08.1944-20.12.1944 Metzger, Eugen (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Oddil-utocnych-del-Grossdeutschland-1942-1944-t185121#540311Verze : 0
MOD