Main Menu
User Menu

Politická správa [1965-1969]

Political Department of the Central Military District

     
Název:
Name:
Politická správa
Originální název:
Original Name:
Politická správa Středního vojenského okruhu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1965
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1969
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.09.1965-01.09.1969 Střední vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.09.1965-01.09.1969 Tábor, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.09.1965-01.05.1967 Novisedlák, Jozef (Plukovník)
01.05.1967-DD.11.1968 Novisedlák, Jozef (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Historie československé armády. Sv. 6. Praha 2006.
Vojenské dějiny Československa. Sv. 5. Praha 1989.
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Politicka-sprava-1965-1969-t232468#643788Verze : 2
MOD