Main Menu
User Menu

Hlavní radarová ústředna [1950-1952]

Main Radar Headquarters

     
Název:
Name:
Hlavní radarová ústředna
Originální název:
Original Name:
Hlavní radarová ústředna
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.12.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Radiolokační ústředna Praha 863
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1952
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.12.1950-01.01.1951 Letecké operační středisko 1
01.01.1951-31.12.1952 1. letecké operační středisko
Dislokace:
Deployed:
15.12.1950-DD.MM.1952 Vojenský újezd Brdy-Kopec Praha, radiolokační stanoviště /

Velitel:
Commander:
16.12.1950-30.07.1952 Kortán, Josef (major)
31.07.1952-DD.MM.1952 Štěrba, Vladimír (nadporučík )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.12.1950-31.12.1952 3. radarová stanice
01.01.1951-31.12.1952 1. radarová stanice
01.01.1951-31.12.1952 2. radarová stanice

Ručně vyplněné položky:
01.01.1951-DD.MM.1952 1. radarová stanice
01.01.1951-DD.MM.1952 2. radarová stanice
15.12.1950-31.12.1952 3. radarová stanice
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz - Vaše dotazy (odpovídá Pavel Minařík)
www.valka.cz
www.vrtulnik.cz
Irra, Miroslav: VYSOKÁ MODRÁ ZEĎ

Hlavní radarová ústředna  [1950-1952] - Ilustrační fofo RZ-III-sloup

Ilustrační fofo RZ-III-sloup
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-radarova-ustredna-1950-1952-t228844#635965Verze : 12
Diskuse
linkování hlásné služby
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-radarova-ustredna-1950-1952-t228844#635820Verze : 1