Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk 9 [1923-1938]

9th Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 9
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecký pluk 9
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1923
Předchůdce:
Predecessor:
Lehký dělostřelecký pluk 9
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační útvar 309
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
03.07.1923-20.07.1923 Csunderlik, Alexander (Major)
21.07.1923-20.02.1929 Csunderlik, Alexander (Podplukovník)
21.02.1929-30.04.1932 Csunderlik, Alexander (Plukovník)
DD.10.1937-24.09.1938 Novák, Petr (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, skupina meziválečná, fond Dělostřelecký pluk 9
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha. Libri 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-9-1923-1938-t120649#413797Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/9th-Artillery-Regiment-t120649#413797Version : 0
MOD