Main Menu
User Menu

73. pěší pluk [1951-1954]

73rd Infantry Regiment

     
Název:
Name:
73. pěší pluk
Originální název:
Original Name:
73. pěší pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1951
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenské výcvikové středisko
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1954
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1951-01.11.1954 Oddělení B
Dislokace:
Deployed:
01.06.1951-01.11.1954 Mnichovo Hradiště, ? /

Velitel:
Commander:
01.06.1951-17.10.1953 Krejčíř, Vladimír (Štábní kapitán)
18.10.1953-01.11.1954 Kubišta, Josef (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.06.1951-01.11.1954 Velitelství
01.06.1951-01.11.1954 Velitelská rota
01.06.1951-01.11.1954 Školní rota
Čestný název:
Honorary Name:
01.06.1951-01.11.1954
Vyznamenání:
Decorations:
01.06.1951
Poznámka:
Note:
krycí útvar Zpravodajské správy Generálního štábu
Zdroje:
Sources:
https://www.vojenstvi.cz/vasedotazy_67.htm
Dufek, J.: Zpravodajské výsadky. Svět křídel, 2015. ISBN 9788087567784
URL : https://www.valka.cz/73-pesi-pluk-1951-1954-t117330#405044Verze : 1
MOD
Útvar bol zrušený výnosom ministra národnej obrany č.j. 001901 OMS zo dňa 13.08.1954 s určenou dobou likvidácie 01.-30.11.1954.



Informácie z histórie útvaru sú spracované v článku Mateja Medveckého - Zabudnutý útvar. Krátke dejiny 73.pešieho pluku (1949-1954), vydané v časopise Vojenská história 2016/01 (vydal Vojenský historický ústav - k dispozícii v elektronickej podobe), od strany 86.


Zdroj: https://www.vhu.sk/data/att/6581.pdf
URL : https://www.valka.cz/73-pesi-pluk-1951-1954-t117330#556278Verze : 0
MOD