Main Menu
User Menu

1. stíhací letecká armáda [1942-1942]

1st Fighter Aviation Army

1. stíhacia letecká armáda

1-я истребительная авиационная армия

     
Název:
Name:
1. stíhací letecká armáda
Originální název:
Original Name:
1-я истребительная авиационная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.09.1942
Nástupce:
Successor:
1. stíhací letecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1942-10.09.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
01.07.1942-10.09.1942 Jelec

Velitel:
Commander:
01.07.1942-10.09.1942 Běleckij, Jevgenij Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.07.1942-18.09.1942 Beličenko, Pjotr Petrovič (Komandir brigady / Командир бригады)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1942-06.07.1942 287. stíhací letecká divize
31.07.1942-04.09.1942 287. stíhací letecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva 2003.
URL : https://www.valka.cz/1-stihaci-letecka-armada-1942-1942-t72034#574765Verze : 1
MOD