Main Menu
User Menu

1. stíhací letecký sbor [1942-1943]

1st Fighter Air Corps

1. stíhací letecký zbor

1-й истребительный авиационный корпус (1 иак)

     
Název:
Name:
1. stíhací letecký sbor
Originální název:
Original Name:
1-й истребительный авиационный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
1. stíhací letecká armáda
Datum zániku:
Disbanded:
18.03.1943
Nástupce:
Successor:
1. gardový stíhací letecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.09.1942-21.10.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
21.10.1942-05.03.1943 3. letecká armáda
05.03.1943-18.03.1943 6. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
10.09.1942-18.03.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
10.09.1942-17.03.1943 Běleckij, Jevgenij Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
17.03.1943-18.03.1943 Běleckij, Jevgenij Michajlovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
10.09.1942-03.02.1943 Beličenko, Pjotr Petrovič (Komandir brigady / Командир бригады)
03.02.1943-18.03.1943 Beličenko, Pjotr Petrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.10.1942-18.03.1943 390. samostatná spojovací letka

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 235. stíhací letecká diize
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Koževnikov, M. N.: Komandovanije i štab VVS Sovetskoj Armii v Velikoj Otěčestvennoj vojně 1941-1945 gg. Moskva 1977.
URL : https://www.valka.cz/1-stihaci-letecky-sbor-1942-1943-t70869#566179Verze : 6
MOD