Main Menu
User Menu

1. armáda zvláštního určení [1938-1940]

1st Special Purpose Army

1. armáda osobitného určenia

1-я aрмия особого назначения

     
Název:
Name:
1. armáda zvláštního určení
Originální název:
Original Name:
1-я Армия особого назначения
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.05.1938
Předchůdce:
Predecessor:
1. těžký bombardovací letecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
05.11.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.05.1938-05.11.1940 Lidový komisariát obrany
Dislokace:
Deployed:
21.05.1938-05.11.1940 Monino

Velitel:
Commander:
21.05.1938-28.07.1939 Cholzunov, Viktor Stěpanovič ( )
28.07.1939-00.12.1939 ?, ? ( )
00.12.1939-00.02.1940 Běleckij, Jevgenij Michajlovič (Komandir brigady / Командир бригады)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1939-DD.MM.RRRR Beličenko, Pjotr Petrovič (Komandir brigady / Командир бригады)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Šumichin, V. S.: Sovetskaja vojennaja aviacija 1917-1941gg. Moskva 1986.
URL : https://www.valka.cz/1-armada-zvlastniho-urceni-1938-1940-t81469#496527Verze : 7
MOD