kompresory ke stříkací pistoli

Diskuse

jaký používáte kompresor? kupovaný (a za kolik) nebo doma dělaný?
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#26934 Verze : 0
sakryš to nikdo nepoužívá kompresor? Sad
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#27005 Verze : 0
Já používám ledničkovej kompresor a mám k němu udělanou tlakovou nádobu s regulačním odfukovacím šroubem a budíkem z acetylénový flašky a maká to k mej maximální spokojenosti.
Mám to mezi sebou propojený hadičkama od vzduchovadla k akváriu.


Tuhle kombinaci mám odzkoušenou se stříkací pistolí Mikrotechna, Aerograf, Hansa 281 a Triplex set.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#27068 Verze : 0
Ledničkáč,tlakovka z hasičáku,zbytek jako Kuba.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#27197 Verze : 0
Ja mám Revell Alfa.Najnižší model,ale v pohode.Jednoznačne by to však chcelo niečo s tlakovou nádobou.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#28672 Verze : 0
Zatím mám šicí stroj z Tamyia Spray Worku a chystám se koupit CO2 láhev s redukcí - výborný poměr výkon/cena
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#40589 Verze : 0
Nevímjak je to dnes s tím poměrem cena výkon u lahve na CO2, když jsem se na to ptal v plnírně tak mi řekli (třeba je to jinde jiné) že flaška - velký hasičák - stojí 3 000Kč a náplň 600 Kč ta náplň je celkem v pohdě ale za ty prachy za flašku si už skoro koupím kompresor a cena za elektriku je pak zanedbatelná. Navíc k tomuhle se bude ještě muset přidat redukčák a budík. Možná že je to jinde levnější ale nevím, údajně zdražili od nového roku, předtím ta flaška stála asi necelý litr. Možná zkusím kompresor od Geabberta nebo ho i s tlakovkou a regulací koupím v OBI nebo Makru.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#42365 Verze : 0
Mám vyhlídnutou láhev na CO2 - originál nová CO2 8kg láhev za 1700,-, ventily a redukce jsem ještě nekoumal. O kompresoru Gabbert jsem taky přemýšlel, ale nikde jsem k němu nenašel popis ani cenu - navíc místní zastoupení ho nemá v nabídce. O kompresorech z OBI jsem zaslechl, že jsou dost hlučné, navíc cena okolo 4K.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#42391 Verze : 0
1700 je dobrá cena, ale řeší to jen část problému, mimochodem kde ji za tu cenu prodávají je to asi půl toho co nabídli mě, Gabbertovo kompresory (viděl jsem dva) jsou moc hezky technicky provedené, maličké ale nejsem si jist jestli mají nádobu (myslím že ne ) pokud jsem mluvil s tou paní co se objevuje na soutěžích (pí Banárová) tak je lze normálně objednat,ale cena je přes 4k - naposled jsem s ní mluvil na soutěži v Mosonmagyarovaru. Kompresor z obi je od různých firem, cena je těsně pod 4k, ale občas v různých akcích jsem ho už viděl za asi 2500, podobně je cena v Makru - těsně po 3 tisíce, existuje olejový a bezolejový vždy má nádrž na asi 20 - 25 l budík a redukční ventil. Hlučnost jsem nezkoumal, nezajímala mne protože bydlím v rodiném domku a uvažoval jsem že ho pokud bude hlučný strčím do sklepa kde jsem i dřív měl místo na stříkání, bohužel můj starý kompresor vzala předloňská povodeň.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#42395 Verze : 0
Název firmy teď nevím - ale je to čerpací stanice LPG - taková ta obyč., drátěný plot, velká nádrž na LPG, propanový bomby. Možná je to levné na všech těchto stanicích. Jinak jsem z Příbrami, ale v pondělí sem dám přesný název této firmy a zeptám se jestli mají pobočky.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#42398 Verze : 0
Díky já jsem z Č. Budějovic a ptal jsem se tam co prodávají Český Plyn.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#42405 Verze : 0
To jsem si naběhl. Až do pátku jsem byl klidný, vyrovnaný člověk, s dobrou informací - až budu chtít, seberu 1700,- a půjdu si koupit CO2 láhev. No, ale jak jsem slíbil, šel jsem v pátek očíhnout, jak se jmenuje ta úžasná firma, co ho prodává - je to místní firma - a tam mi řekli, že už CO2 láhve neprodávají - pouze plní. Od té doby nespím a přemýšlím, jak vyřeším problém, který náhle vstal z mrtvých - jaký kompresor si pořídím?
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#42951 Verze : 0
Počkej takže těch 1700 je za naplnění? To se mi zdá fakt hodně, mě řekli že je to za 600,-
Já o koupi uvažuju až po dovolené takže do té doby asi nebudu schopen ti dát reference jak je to s tím kompem z OBI Sad
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#42953 Verze : 0
No, zase tak hrozné to není. Za naplnění 6kg CO2 chtějí 170,- (jednostosedmdesátkč) ale už jenom plní a neprodávají lahve. Tedy - byljsem tam v pátek po práci, oni měli také po práci, takže zaručené info to není, ale cedulka s ceníkem prodeje CO2 lahví zmizela - už je tam jen to plnění. Ale když tu láhev seženu do 3k, tak do toho půjdu - naplnění za 170 kč, tichý chod, žádná elektrika a nemá se na tom co zkazit.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#42961 Verze : 0
tichý chod má i ledničák za pár stovek, a elektrika není v tomhle taky žádný problém pokud nechceš stříkat někde venku Smile , odběr je pár watů takže cena bude o dost nižší, nezapomeň že k té lahvi budeš muset dát redukčák a měřák, já to právě takhle spočítal a vyšlo mi že když koupím kompresor někde za rozumnou cenu (v akci) tak je to o něco levnější. Je fakt že jsem neuvažoval problémy jako rozměr a hlučnost, protože mne to netrápí, mám to kam dát, a vyšlo mi že nejhorší varianta je pro mne kompresor od Tamie nebo sice kvalitní ale drahá Hansa. Prostě Hansu mi nedovolí lakota a po tom co jsemviděl rozebranou Tamiu se ve mně ozval technik a něco takového mi do baráku nesmí. takže cena do cca 4000,- a co nejnižší provozní náklady mi vyšel ten kompresor z obchoďáku. Taky mi trochu vadí že se musím starat o výměnu lahví (je dost velká) a tahat se s ní do plnírny a zpět se mi nezdá pohodlné. Ale je to můj pohled na věc kde mi vyšlo tohle řešení které nemusí být dobré pro ostatní. Navíc počítám že s kompresorem budu stříkat i normální pistolí (příležitostně).
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#42973 Verze : 0
Dobře, ale: ledničkový kompresor - sice tichý, ale pro dvoučinnou stříkací pistoli bez výrazných odborných úprav nedostačující, Kompresor z OBI - není určen pro modelářskou pistoli, dá se tedy očekávat zvýšená hlučnost - nebydlím sám a navíc v paneláku - a možné problémy s olejem. Vím že chodit do plnírny (můj odhad je jednou za půl roku) je opruz, ale stříkání by mělo být pohodové.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#42979 Verze : 0
Proto také uvádím že jsem si nastavil nějaké parametry a ty nemusí pro nikoho jiného platit. Já bych si také v paneláku rozmyslel co tam nainstaluju, jediné co nehrozí, je únik oleje z kompu z OBI - je bezolejový, pokud jde o ledničák je problém že bez úpravy není schopen regulovat tlak (to ani většina modelářských) jinak tu pistoli utáhne ale zbavuješ se výhod dvojčinného systému. Samozřejmě podle předem nastavených parametrů (tvých) může vyjít jinéřešení než to co vyjde pro mne, spíš počítej že 3000,- není koncová investice,ale přidělání redukčáku a budíku by neměl být technický problém a finančně bych to odhadl tak na tisíc.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#43012 Verze : 0
Došli mi argumenty, takže příští víkend se asi pojedu podívat do OBI. Zrovna hluk je parametr, z kterého můžu dost slevit - alespoň přehluším hádku od sousedů. Ještě jsem zvědavý, jak je velký - zkusím něco najít na netu.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#43077 Verze : 0
Tak nová informace- včera jsem navštívil prodejnu Mountfield, a doma jsem v jejich katalogu nalezl bezolejový kompresor Supersmile 25/180, vypadá celkem zajímavě, elektromotor 1,1 kW, Max. tlak 8 barů, objem tlakové nádoby 24 l. Mají i různé příslušenství. Tlak jde regulovat - není uvedena minimální hodnota, tipuji že až do 0. Cena - 4.501,- včetně DPH, bez vkladní knížky Mountfieldu 4.840,-. Dneska tam ještě zaskočím pro další info, doufám, že ho i předvedou kvůli hlučnosti.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#43244 Verze : 0
Zdarec kolegové,
zaujala mne připomínka, že při použití motoru z lednice se ochudím o dvoučinnost pistole. Moc to nechápu, mohli by jste to objasnit, prosím?
Stavím si totiž kompresor právě s tímto motorem. Samozřejmě i s tlajkovou nádobou, regulačním ventilem s odkalovačem, tlakovým spínačem, zpětným ventilem a několika drátů a hadiček. Díky
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#43469 Verze : 0
Ledničák bez tlakovky-nemáš stálý tlak.S tlakovkou jsou všechny výhody zachovaný.Nechceš postavit ještě jeden?Komponenty mám,jenom čas není?
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#43481 Verze : 0
No, v té zmínce bylo myšleno klasické provedení kompresorku z lednice - jakmile tam přidáš tu tlakovou nádobu a ventily, tak není co řešit. Prostě - většina modelářů má kompresor z lednice bez větších úprav, bez tlak. nádoby a regulačních ventilů - pak v dvojčinné pistoli není možno regulovat proud vzduchu a stává se z ní jednočinná. Což podle popisu nebude tvůj případ. Doufám že je to srozumitelné.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#43485 Verze : 0
Já mám kompresor i s pistolí ze sady od Tamiye (Spray work) a zatím s tím mám docela dobré výsledky, ale časem si koupím nějakou Hansu pistoli a k tomu si udělám ledničkový kompresor.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#50392 Verze : 0
to Eugen než si koupíš Hansu mrkni se na pistoli Triplex vyrábí to firma Gabbert z německa a vychází u nás o dost levněji. Prodávají to tu myslím dvě firmy a cena je kolem 1700,- což je docela dobrý vzhledem ke kvalitě která je stejná jako u Hansy.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#50405 Verze : 0
to Bitaxe. Díky za tip, vypadá to fakt líp. Nejsou nějaký stránky, články, recenze neboli cokoli kolem té pistole, rád bych si jí omrknul
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#50656 Verze : 0
Myslím že nějaké stránky má (v německu) ale z hlavy a z domácího PC to nedokážu napsat přesně, zkus do vyhledavače napsat gabbert, mělo by se něco objevit. Kromě brněnského klubu to dodává ještě jedna paní (myslím z Mostu) která s p. Gabbertem jezdí po některých modelářských soutěžích a pistole předvádí. Já ho viděl stříkat opravdu tenké čáry a podle toho co jsem slyšel (sám jsem se ho na to neptal) tak pan Gabbert je původně konstruktér u firmy Hansa, to i vysvětluje podobnost jeho pistole a Hansy, u jeho pistole je krom ceny výhoda možnosti změn přední části podle toho jakou potřebuješ kapacitu barvy a trysky stojí také hodně málo (komplet trysky a jehly je asi za 250Kč.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#50679 Verze : 0
triplexy dodává a prodává Agama.Teda pokud se nepletu.Já jí mám z Pardubic,stála 1700,- a plně potvrzuji,co říká bitaxe.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#50713 Verze : 0
www.agama.cz ,jsem zapoměl doplnit:))))))A když ještě chvíli počkáte,tak i valka.cz:)))))))))))))))
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#50714 Verze : 0
wow, jdu to zkusit najít v nějakým vyhledávači, pak napíšu adresu pro pozdější čtenáře.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#50721 Verze : 0
Protože už jsem v práci mohu dodat dalšího dodavatele je to paní Banárová mobil má 606 851113 (mám její číslo ze soutěže v březnu v maďarsku)
Adresa na stránky je : www. Gabbert-airbrshtechnik.de
firma sídlí v Lipsku
na stránkách bys měl najít podrobnosti, jinak ji dodává i s dalším příslušenstvím p. Rotschein z Brna (obchod@rotschein.cz)
Zatím jsem na ni slyšel jen chválu.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#50726 Verze : 0
Jen opravím adresu: http://www.gabbert-airbrushtechnik.de/
Já jsem ji kupoval přes Marka Rotscheina, cena pistole s jednou tryskou (jakoukoliv) je asi 2000,- s daní, další komplet tryska (s jehlou a těsněním) stojí přes 500,-, má i rychlospojky, náhradní díly atd. na požádání zašle ceník - mě i dobře poradil jakou spojku si mám koupit. Jinak jde okamžitě připojit k Tamiya kompresoru od Spray worku - shodný závit - a ten kompresor ji celkem slušně utáhne - není to sice ideální, ale dá se s tím pracovat. Já si koupil trysky 0,25 a 0,35. Trysku 0,5 nepotřebuji, na velké plochy mám Tamiyu. Provedení dobré, solidní, masivní, dobře se rozebírá i čistí, stříká super a až si koupím lepší kompresor tak to bude dokonalý.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#50769 Verze : 0
vynikající, velmi jste mi pomohli v mém rozhodování
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#50773 Verze : 0
tak jsem se tam podíval a dobrý, ovšem škoda že to je německy, protože nejsem zrovna výtečný němčinář
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#50934 Verze : 0
to Eugen zavolej si té paní (mluví česky Smile ) a domluv se s ní na nějaké soutěži by to mohlo vyjít asi o něco levněji, loni byla cena kolem 1500,- za kus s jednou tryskou, když jsem se s ní bavil letos v maďarsku avizovala že se cena kvůli zdražení materiálu zvýší na 1700,- , podle mne je to o něco levnější protože vtom není daň.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#51971 Verze : 0
OK, až budu mít čas tak jí brnknu, ještě jednou díky
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#51975 Verze : 0
Troufám si tvrdit,že stoprocentně budou na E-Day v Plzni.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#52379 Verze : 0
panove, tak si tady tak procitam tu diskusi, a nestiham se divit Smile to jsou veci, oni uz se modely nesmrdlaji steteckem ?? Smile


jak vidite, je ma technicka uroven co se nanaseni barvy na modely velmi pozadu, protoze za poslednich zhruba deset let jsem nepostavil nic, co by nebylo pokryto vrstvou barvy a chlupu ze stetce Smile a tak bych se chtel zeptat, jak to s tim kompresorem vlastne funguje ... ne nahodou, cas od casu nekomu pres obchod posilam ty tamiyacky vecicky, a docela by me zajimalo, jak to vlastne funguje ... bavite se tady o kompresorech, plynovejch lahvich, nejakejch tlakovejch nadobach, takze budte ke me hodny, ja jsem programator, ne astrofyzik Very Happy Very Happy Very Happy hlavne by me zajimalo, v cem je rozdil (kompresor vs. plyn), jaky kompresory se pouzivaj ("modelarsky" specialy nebo vsechno mozny, viz diskuse o Bauhausu), a kdyz mam neco, z ceho fouka vzduch (treba kompresor nebo lahev), co jeste vsechno nasleduje, nez odnekud zacne strikat barva na model (a jak je to s tema tryskama a tak). Vim, ze je to povidani na cely odpoledne, no, je pul treti, tak uz abyste zacli Very Happy Very Happy Very Happy


Dik !
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#57280 Verze : 0
Tak pro tebe Smile pro začátek hodně jednoduše (však on to někdo rozcupuje a upřesní). Pokud používáš stříkací pistoli je třeba ji něčím pohánět, to je obvykle nějaký plyn který donutíš aby proudil skrz (nejlépe kolem trysky směrem dopředu) ten plyn s sebou strhává barvu kterou jsi do pistole nalil a v lepším případě ji dopraví na model (v horším na tebe v nejhorším na zařízení bytu, tchýni nebo něco podobně vzácného). Výhodou je že povrch který takhle vznikne je mnohem tenčí a hlavně jednolitější než ten natřený, pokud to někdo umí jdou tak dělat i věci které jsou štětcem téměř nemožné. například různé malé skvrny, hady a podobně. nevýhodou je že čištění a udržování pistole je pracnější než vyprat štětec (proto mi modelářští staromilci a čuňasové někdy i dnes natíráme štětcem) . pistole se dělí na fixírky (téměř nepoužitelné) jednočinné a dvojčinné. Ty první nemá cenu řešit, u těch dalších dvou je rozdíl v tom že u jednočinné reguluješ jen množství procházející barvy u dvojčinné i množství procházejícího vzduchu. protože u dvojčinné pistole můžeš uzavřít vzduch úplně (ale i pro lecos jiného) musíšu ní použít zdroj plynu s regulací (aby se ti hadice nenafoukla a posléze neulétla.) u jednočinné se dají použít i jednoduché kompresory bez regulace, vzduch běží stále, běžně je to třeba kompresor ze starší ledničky (pokud ho ustřihneš z nové nechladí už, a nemůžeš si po práci dopřát odměnu ve formě sklenky chlazeného nápoje). Mezi tyhle jednočinné patří třeba Aerograf (dodnes ho mám a stál mne asi 120 korun). Pokud si chceš ale opravdu užít pořídíš si pistoli dvojčinnou (budeš mnohem víc IN) je sice náročnější na to naučit se s ní dělat ale zase výsledky jsou obvykle o něco lepší. Zde jednou spouští reguluješ jak barvu tak vzduch (pohybuje se dolů a dozadu) pokud máš cvik v prstu (ocení to prý i tvá partnerky Smile ) dokážeš zázraky. No a teď se konečně dostáváme ke zdroji pohonu celého toho zázraku, možností je několik, pohoným médiem je plyn, ten by neměl výrazně páchnout a neměl by bý jedovatý ani hořlavý. (stačí jak jsou hořlavé barvy) První možností je použít tlakovou lahev (třeba od autogenu, hasičáku nebo něčeho podobného) naplněnou CO2 dá se koupit a plní ji celkem bez problémů, výměna je tam co mají propan butan. Výhodou je že je bezhlučná nenáročná na proud, nevýhodou je že stojí asi 3000,- náplň asi 600 -800,- a může ti dojít v krizovém okamžiku. Nicméně pro lidi třeba na svobodárně nebo v bytě u rodičů může být výhodná. Druhou možností je kompresor s tlakovou nádobou, ten funguje tak že nádobu nafouká na nějaký nastavený tlak a vypne se, některé kompresory mohou být dost hlučné (skoro všechny) a proto se do společného bydlení moc nehodí. existují i speciální kompresory pro modeláře kterébývají celkem tiché, ale zase jsou o dost dražší (jeden opravdu skvělý dodává prý Plus Model). No a poslední varianta je pro kutily, masochisty a podobné jedince vezmeš kompresor z lednice, starý hasičák něco dalších součástek a dáš se do díla, za cca 4000 dokážeš sestavit po nějaké době to co koupíš zhruba za ty prachy v OBI Práci nepočítám a předpoklad svářečky je samozřejmostí. na fotkách jsem viděl kompresory které takhle vznikly, byly moc pěkné ale pro mne tudy cest nevede. Každá ze zmiňovaných možností musí být vybavena regulací tlaku (takové ty budíky jako na autogenu) kde si nastavíš pod jakým tlakem ti do pistole proudí plyn (nebo vzduch) je to docela důležité, protože dobré výsledky jsou na tom závislé, a je potřeba aby tlak byl konstantní (tedy stejný) po celou dobu stříkání.
Takže to je něco málo o tom proč a jak s kompresorem. Pro začátek je toho asi až dost, jinak solidně to popsal jezevčík v Modeláři někdy loni (asi bych to našel a možná i poslal kdybys chtěl).
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#57290 Verze : 0
Diky ti, to je presne ono Smile Kdybys nasel toho modelare a pres skener mi ho prohnal dratem, byl bych stastnej jak blecha, v opacnem pripade pujdu zebrat primo k Jezevcikovi Smile


Jeste mi vrta hlavou jedna vec : ta regulace mnozstvi barvy a mnozstvi vzduchu je tam proc ? Jeste bych pochopil tu barvu, tlustsi vrstva nebo tenci vrstva, ale ten vzduch tam dela jaky kouzlo ?


A kdyz uz jsme zvladli teorii hardwardu, kdyby mel nekdo strucne rady, jak realizovat samotny nastrik (modelu, partnerku zvladnu sam Very Happy), zdali k tomu jsou nejake extra rady (jako nejdriv strikat barvou xxy a potom teprve xyz, nebo za zady prekrizit prsty, pripadne natocit jezka tak, aby vycnival nejdelsim ostnem ... Very Happy), protoze se mi to zda pomerne perspektivni technologie, kterou bych si docela rad ochocil a kdyz uz jste tady vsichni tak chytry, tak to ja se zeptam Very Happy
(btw, vsimnete si, ze ze sebe delam vola na valce, na nymbasu bych si asi netrouf Very Happy Very Happy Very Happy)
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#57292 Verze : 0
U dvojčinné pistole jde o to že barva je obvykle řidší a množstvím vzduchu jde regulovat hned několik věcí, sytost odstínu síla vrstvy, do určité míry i šíře proudu barvy, ale v článku je to líp určitě o mám takže ti ho (asi zítra) pošlu. Pokud jde o pistoli já osobně fandím Triplexu ale znáš to každá liška chválí svůj ocas. Smile
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#57295 Verze : 0
Regulace vzduchu je dobrá, u jednočinné pistole ženeš malé množství barvy stejným tlakem jako velké - což není ideální, u dvoučinné si nastavíš množství barvy a pak experimentuješ s tlakem vzduchu - je to tvořivější. Zmiňovaný Triplex je takový mezistupeň - je jednodušší na ovládání , neboť má regulaci barvy propojenou s regulací vzduchu - takže přidáváš jedním pohybem vzduch i barvu.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#65363 Verze : 0
K tomu stříkání - všude jsou návody, jen tematicky - stříkat na připravený povrch (Surfacer je ideální), držet se jedné značky barev, stříkat od nejsvětlejší k nejtmavší, po stříkání vyčistit pistoli, lepší dvě slabší (řidší vrstvy) než jedna tlustá, KOUPIT SI ZA 100 MODEL A ZKOUŠET, ZKOUŠET, ZKOUŠET. Větrat.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#65364 Verze : 0
to Isek u všech dvojčinných pistolí pokud vím reguluješ "jedním pohybem jak barvu tak vzduch, jde totiž o vektor tedy působení ve dvou směrech (u triplexu dolů a dozadu) jedním reguluješ barvu druhým množství vzduchu. Pokud vím tak Triplex, je téměř přesnou kopií Hansy (jen s drobným vylepšením) a nižší cena je způsobena tím že neplatíš za "firmu".
Pkud znáš pistoli která má dva samostatné ovládací prvky docela by mne to zajímalo (to nemyslím jako ironii, ale vážně)
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#65367 Verze : 0
Triplex mám také. Příklad klasické dvočinné pistole je Hansa 581 - tahem páčky dozadu přidáváš barvu, tlakem dolů vzduch, takže pokuď bys jen táhnul doszadu, pistole nestříká. U Triplexu stačí jen táhnout dozadu.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#65376 Verze : 0
Ještě doplním - samozřejmě nejde o dva nezávislé ovládací prvky. Triplex (a Hansa 281) mají jen ten pohyb spojený - tzn. ovládání vzduchu a barvy není odděleno. Je to zjednodušení práce s pistolí.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#65380 Verze : 0
Myslím že u Triplexu pokud nestiskneš dolů tak tam vzduch nejde (měl jsem možnost jich prohlédnout několik a u všech se to chovalo stejně.)
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#65385 Verze : 0
To je pravda, stisknout dolů, držet stlačený a táhnout dozadu.Ale stiskem dolů to odstartuješ, pak reguluješ jen pohybem vpřed - vzad. Ten pohyb dolů je hrozně krátký. Když stříkáš, držíš páčku stále stlačenou a hýbáš s ní dozadu a dopředu? Jednou jsem stříkal s Hansou 581 (myslím) a bylo to náročný - pohybem vpřed-vzad regulovat barvu, dolů-nahoru vzduch a to vše jedním prstem. Jsem docela rád že Triplex to má trochu zjednodušený. Chystám se koupit Sotara a trochu se toho bojím.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#65422 Verze : 0
Je fakt že proti jiným pistolím je pohyb dolů u triplexu trochu kratší, a tím je regulace hrubší. S tím Sotarem je to asi trochu snažší ale kdysi na nymbecu jsem čet jak jednomu kolegovi spadla na zem a tělo se ohnulo, to by mne asi docela vzalo za srdce, vzhledem k ceně Sad ale myslím že to narovnal a psal že na funkci to nemělo vliv (tedy na funkci té pistole Smile )
Jinak abych se vrátil k původnímu tématu na E-day jsem viděl kompresor co prodává Plus Model (měli ho na stánku) jde o nějaký italský dovoz, a vypadal docela dobře, při provozu ho nebylo slyšet vůbec. celkem rozumná velikost, solidní provedení, regulace prostě jen cena mne drobet odradila.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#65440 Verze : 0
Jo, vypadal zajímavě. Doufám, že už ho někdo koupil a poreferuje. Jinak u Gabberta taky nabízeli kompresor (asi za 6,200,-), ten by mě také zajímal.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#65443 Verze : 0
určitě jich několik (2-3) prodali, byl jsem u toho když jeden prodávali a podle řeči to nebyl první. předváděli ho tam azdálo se to pěkné, ale souhlasím že bych si počkal až se někdo kdo ho má ozve.
U Gabberta jsem si komresor prohlížel v Maďarsku v Mossonu a vypadal solidně, myslím že jich dělá víc, ale ten co jsem viděl, neměl myslím tlakovou nádobu. Myslím že byl i levnější asi 4500 ale nejsem si jistý.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#65445 Verze : 0
Mohl by mi někdo poradit co vše potřebuji na postavení tlakové nádoby ke kompresoru z ledničky?A kde bych mohl tyto díly sehnat v Praze
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#102552 Verze : 0
To Joachim - na tlakovou nádobu stačí starý vyřazený hasičák, nejlépe vodní - má něco kolem půl metru na dýlku.


Ke kompletaci kompresoru je nutná další řádka věcí: hadičky - já mám umělohmotný a jsou super, pojišťovací ventil, tlakový spínač, - toto je zatím na cestě do tlakové nádoby.
Na výstupu pak redukční ventil s odkalovačem a zase kousek hadic. Na konec pistoli a hotovo...Wink


Vlastně toto jjsem posháněl a "kutil Tatin" to smontoval a skompletoval.


Možná by bylo dobrý se mrknout do čísel Modeláře ročník 2004, tam dokonce v jednom článku je celý popis stavby i s cenama.


Káca
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#102559 Verze : 0
Zdravím 8.) Asi mě teď někdo bude považovat za blázna, budiž. Když je řeč o kompresorech, tak já už několik roků používám levnou náhradu - automobilový kompresor 12V za pár stovek Rolling Eyes - výhada = levná cena, nevýhody = nemá tlakovou nádobu, vzduch z něj po čase jde zahřátý !!
No ale nedivte se, protože pistole také není nic moc. Koupil jsem jí už dávno v ceně kolem tříset, jakási neznámá ruská značka, ale pro tehdejšího úplného amatéra celkem dostačující.
Ale teď vážně Confused Také se po letech vracím k modelařině a zvažuji koupi nové pistole a zároveň kompresoru. Kolem pistolí se mi zalíbila diskuze v tomto foru a nabídka na http://www.conrad.cz/DetailPage.asp?DPG=46469. Ale s tím kompresorem si nevím rady. Starej od ledničky jsem už sháněl dříve a bez úspěchu. A také si netroufám si sám zrobit tlakovou nádobu Sad Originál modelářské kompresory mi přijdou drahé a tak budu tuhle diskuzi dále sledovat v naději, že mi někdo poradí nějakou vhodnou alternativu. A ještě jednu drobnost - o CO2 neuvažuji Exclamation
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#111983 Verze : 0
Zdravím 8.) Asi mě teď někdo bude považovat za blázna, budiž. Když je řeč o kompresorech, tak já už několik roků používám levnou náhradu - automobilový kompresor 12V za pár stovek Rolling Eyes - výhada = levná cena, nevýhody = nemá tlakovou nádobu, vzduch z něj po čase jde zahřátý !!
No ale nedivte se, protože pistole také není nic moc. Koupil jsem jí už dávno v ceně kolem tříset, jakási neznámá ruská značka, ale pro tehdejšího úplného amatéra celkem dostačující.
Ale teď vážně Confused Také se po letech vracím k modelařině a zvažuji koupi nové pistole a zároveň kompresoru. Kolem pistolí se mi zalíbila diskuze v tomto foru a nabídka na http://www.conrad.cz/DetailPage.asp?DPG=46469. Ale s tím kompresorem si nevím rady. Starej od ledničky jsem už sháněl dříve a bez úspěchu. A také si netroufám si sám zrobit tlakovou nádobu Sad Originál modelářské kompresory mi přijdou drahé a tak budu tuhle diskuzi dále sledovat v naději, že mi někdo poradí nějakou vhodnou alternativu. A ještě jednu drobnost - o CO2 neuvažuji Exclamation
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#111984 Verze : 0
Možností je několik: pokusit se sehnat ledničkový kompresor a provozovat ho bez nádoby (já ho koupil ve "sběrném dvoře" kam lidi odkládají všemožný binec včetně ledniček od místního správce)
Druhá je spíš pro někoho kdo nebydlí v paneláku (nebo je opravdu tvrdej chlap a na sousedy kašle Smile ) jde za rozumnou cenu tedy 2-3 tisíce koupit kompresor v Makru, baumaxu OBI a podobně, je větší má tlakovku a regulaci ale není moc tichý (zase nádoba je na asi 20 litrů a moc často se motor nepouští ) v paneláku by mohl vadit.
Třetí je ukecat sám sebe a za vyšší peníz si koupit modelářský kompresor od renomovaného výrobce )kolegové hodně chválí Syntec nebo jak se to jmenuje, viděl jsem ho v činnosti a asi za to stojí.


Osobně nevěřím že by ta věc na 12V mohla solidně chodit Smile ta pistole byl asi jednofunkční Aerograf kde jde vzduch stále skrze pistoli. U toho Conrada nevím, taky jsem na takovou diskuzi narazil a někdo tam psal o problémech s náhradními díly (trysky a podobně) na fotce vypadá dobře, chtělo by to sehnat někoho kdo ho opravdu má, cena je opravdu velmi zajímavá.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#111987 Verze : 0
Díky za odpověď a hlavně tipy 8.)
Do sběrnýho dvora jsem se teda opravdu ještě nedíval. Většinou jsem se při své snaze obracel na známé Confused Takže za slunečných dnů se tam někdy podívám.
O tom kompresoru z OBI jsem uvažoval - bydlím v rodinném domku. Vadí mi jen, že to jsou většinou děsní obři a ta hlučnost bude také potíž.
Každopádně díky za tip na Syntec... poohlédnu se. Já koukal na Revelly a jejich cena mi přejde přemrštěná.


Mohl bych se ještě zeptat na odkazy nějakých e-shopů s modelářskými potřebami? Já jsem zatím narazil jen na MPM a Pecka Modelář Rolling Eyes
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#111991 Verze : 0
Já kompresor ve sběrném dvoře koupil asi za tři stovky (ukecal jsem trochu cenu Smile a běhal spolehlivě několik let dokud ho nezničila povodeň ve sklepě. ten chlapík jich měl několik i velké z chladicího boxu, podle všeho veškeré ledničky "vytěžil" a kompresory prodal Smile údajně si je berou lidi na foukání galusek. Takže firma sběrný dvůr je jako dodavatel jasná Smile . Ty z OBI jsou sice větší ale se svou velikostí zase nejsou nijak obří je to asi jako dva hasičáky na sobě Smile ta nádoba mi hasičák opravdu silně připomíná.
Jo ještě je vlastně jedna možnost, sehnat si tlakovou lahev (je to předělaný sněhový hasičák) a používat stlačený plyn, tak funguju momentálně já (jakto že jsem na to zapoměl Sad ) pokud se ti ji povede sehnat za rozumnou cenu a k ní "budíky" (ty jde koupit za pár stoveka pokud bys chtěl kompresor stavět tak jsou stejné) tak to může být slušné řešení. Náplň je asi za 600,- a vydrží docela dlouho. mně odhadem tak na deset až patnáct kusů techniky. já jimám protože teď skoro nemodelařím a chystám se právě na ten Syntec od Plus modelu. Kompresor Revell neznám snad se ozve někdo z kolegů.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#111994 Verze : 0
Vážení, kdo máte zájem o ledničák, kontaktujte Fantana, třeba SZ nebo mailem. Zprávy z kuloárů praví, že má jeden plně funkční a doma mu překáží z důvodu stěhování. Kdo dřív příjde, ten dřív fouká, neváhejte, nebudou, nebudou..............
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#124611 Verze : 0
Táááák, a ledničák už není. Už má svého páníčka..........
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#124619 Verze : 0
Nemate nekdo na prodej kompresor do 2000 Kc ??
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#127767 Verze : 0
Může mi někdo napsat svůj názor na tento kompresor? www.khnet.cz
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#141522 Verze : 0
Mám na prodej kompresor z ledničky za 380 Kč hm co Ty na to ? Shocked
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#141628 Verze : 0
Zdravíčko, mě te můj ledničák vyšel na 1500 kč. Je vtom zahrnuta cena originální nádoby na 25 L, včetně tlakového spínače a dvou budíků. Very Happy Samotnej tlakáč v krámě vyjde 1K. Samotný kompresor je značky MADE IN sběrné suroviny. Za hřejivý pocit na duši správce nebezpečného odpadu. #Turn-l
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#141665 Verze : 0
Ahojte chtel jsem se zeptat, zda nekdo nemate presny navod jak sestavit takovy lednickovy kompresor. Mel bych zajem o ty navody z Modelare anebo pokud nekdo mate nejaky lepsi, tak by sem jej rad privital. Upozornuji jsem absolutni antitechnik, proto bych privital neco jako step by step, kde bych mohl pomalu sestavovat a co nezvladnu jiz pak zvladne otec Very Happy Veci si nakoupit zvladnu asi sam Very Happy NE vazne rad bych mel kdyztak i njeaky popis, co je dobre, atd. - napr. hadicky od rybicek, skrtitko takove, atd. Jinak je nejaky rozdil v kompresorech lednicek ??


Diky moc, jinak premyslim o pistoli Triplex II.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#141668 Verze : 0
není, a návod i s obrázky je tady na valce, sestava nejjednoduššího kompresoru se to myslím jmenuje.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#141681 Verze : 0
Pri vsi ucte MArty, ale to co je uvedeno v modelarske kucharce je mi uplne na nic. Co z toho, ja clovek bez technickeho vzdelani, ziskam, zhola nic pouze pekne fotky, ktere mi asi moc nereknou o udajich jako je delka hadicek, kam se dava rozdvojka, atd. chapes ?? To, ze nekomu tam das pekne fotky je nic nerikaji asi jako kdyby si dostal model a mel ho slepit pouze podle fotek. Hmm, co by si z toho slepil asi nic, ze ...


Proto sem se obratil, zde na sirkou verejnost, protoze napr. v nekterych debatach zde zaznelo, ze nekdo vlastni oscenovane clanky z Modelare 2004 na pripravu takoveho kompresoru ...


Danke schon Very Happy
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#141684 Verze : 0
Už je mi to jasný. Takže, hadice od kompresoru k rozdvojce měří 1,328 m, od rozdvojky k pistoli 0,965 m. Na rozdvojce je nasazena druhá hadička , délky 22,3 cm. Asi ve dvou třetinách ( jestli je to důležité, tak to klidně přeměřím) této hadičky je nasazeno škrtítko. Hadičky jsou akvarijní, resp. se dají sehnat v akvaristice. To je takový obchod, kde se prodávají rybičky. Rybičky jsou taková divná zvířátka, co žijí ve vodě.
Rozdvojka je taková divná věc, co vypadá skoro jako písmeno T. Nesmí tě zmást, že se dělají i jiné tvary. Její průměr by měl odpovídat průměru hadičky. Škrtítko seženeš rovněž v akvaristice, popřípadě ve zdravotnictví.
Sorry za ironii, ale jaksi mě nedochází, že by tuhle sestavu nedokázal složit i dementní invalidní důchodce. Oni totiž nejsou vůbec žádné rozměry důležité. Prostě použiješ, to co máš nebo seženeš.
A mimochodem, model už jsem párkrát jenom podle fotek stavěl......
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#141700 Verze : 0
Myslím že ty scany mám Smile
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#141750 Verze : 0
To Marty: Sice si byl velmi ironicky, ale jaksi opet mimo. Neslo mi o takove blbosti jako, ze trubicka je 12536,654 nm, ale o popsani jednotlivych soucasti a jejich funkci. Jde mi o pochopeni celeho systemu a jeho jednotlivych casti, ne jenom to je tam, to navazuje tam. Asi podobne jako kdzy v matice si schopny vypocitat priklad, bez toho aby si rozumel systemu ...


Uvedu priklad, zpetna zaklopka, ktera slouzi k zabraneni zpetneho slehu, regulator, atd. Chapes, nejsem technik a proto mi tyhle veci jsou uplne cizi, me to logicky nenapadne, ze treba po bance musi byt nejaka zpetna klapka, atd. Pro me je to spanelska vesnice, stejne jako pro tebe rada dalsich veci, ktere jsou zase pro me prirozene. Ale vis co, dekuji Vase modelarska Excelence, radeji si tyhle infos vyhledam sam ...


To Bitaxe: diky ...
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#142277 Verze : 0
Pokud budeš něco z těch scanů chtít klidně se ozvi (mail máš Smile ) stejně i s dotazy , pokud budu vědět odpovím Smile
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#142295 Verze : 0
To angus: Pokud jde o ten tvůj kompresor a mám li se vyjádřit, tak nic moc:
1) Jejich 59 dB bych nepovažoval za extrémně tichý jak uvádějí. Já mám tento kompresor
www.airbrush-model.cz
jehož hlučnost je uváděna na 32dB a to je pak tichý tichý. Samozřejmě pokud vedle něj pustíš hi-finu na plný kule, tak nic nepostřehneš.
2) Obsah tlakové nádoby = 0 = bude ti neustále vrčet, ať budeš stříkat či ne.
3) Je to sada i s pistolí, to mi také nepřijde jako šťastné řešení - neprůhledné - nevíš v jaké kvalitativní skupině se pohybuješ, jestli je to průměrný kompresor a levná šunt pistole? Třeba u Triplexů víš v jakém rozmezí se pohybuješ a že seženeš i náhradní díly.
4) Nevím jak ostatní modeláři, já dělám ale převážně letectvo 1/72 a vystačím si s nádobkou 2ml. Tady je nádobka pro spodní plnění. Mě to přijde, že u takové konstrukce se příliš plýtvá barvou.


Pravda, jsem skeptik a rejpal Confused ale této sadě bych nedůveřoval. Toť můj názor.
URL : https://www.valka.cz/kompresory-ke-strikaci-pistoli-t9031#142612 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více