Moderní doba (1990-) : 2000 - 2002 - Izraelsko-palestinská válka

Zpět na úvodní stránku

Přehled (7 článků)

AH-64D Longbow Apache

👤Ing. Radek ˝ICE˝ Panchartek 🕔29.03.2004

AH-64A byl ztělesněním poznatků vykoupených v Korejské a Vietnamské válce krví pilotů prvních vyzbrojených a bitevních vrtulníků. Na dlouhou dobu se stal etalonem bitevního vrtulníku, který dokázal decimovat tankové kolony protivníka. Ale technologie z počátku 70 let má některá omezení. Proto bylo nutné vyvinout AH-64D Longbow Apache, který výrazně rozšířil možnosti původního vrtulníku.

Zobrazit celý článek

Izraelská operace v uprchlickém táboře Janin

👤Hana Lukešová 🕔09.07.2014

Operace v Janinu spolu s kauzou Mohameda Dury se stala symbolem tragické protiizraelské dezinformace během II. intifády, kterou rozšířila světová média, nevládní organizace a OSN. Tato operace v denících získala označení "Džaníngrad" a měla navodit představu, že Izrael páchá na Palestincích stejná zvěrstva a nelidskosti, jakých se dopouštěla nacistická vojska ve Stalingradu.

Zobrazit celý článek

Novinářská intifáda ve fotografiích

👤Hana Lukešová 🕔08.10.2013

Případ fotografie "Palestince zbitého izraelským vojákem na Chrámové hoře v Jeruzalémě" se do dějin žurnalistiky zapsal jako jedna z největších protiizraelských lží, spolu se zmíněnými kauzami tzv. Janinského masakru, během kterého měl Izrael spáchat kolosální masakr palestinských civilistů, což nebyla pravda. Další z mnoha lživých informací bylo třeba křivé nařčení izraelských vojáků z vraždy Mohameda Dury. Toto obvinění se ukázalo opět nepravdivé.

Zobrazit celý článek

Historie arabsko-izraelského konfliktu

👤Petr Karas 🕔24.01.2003

Televize, noviny a další sdělovací prostředky nás velmi často přímo "bombardují" zprávami o nepokojích, násilnostech či dokonce válečných konfliktech v oblasti Středního východu. Problémy tohoto regionu lze roztřídit do několika základních skupin a tato práce by se měla zaměřit na problematiku arabsko-izraelských vztahů a příčiny dnešního stavu. Proto nás bude zajímat především Stát Izrael a státy s ním sousedící (Egypt, Jordánsko, Sýrie, Libanon).

Zobrazit celý článek

Izraelci- zločinci či nikoliv?

👤Nimitz 🕔04.08.2002

Tento článek si dává za úkol, vyjádřit se k debatě o „oprávněnosti“ izraelských útoků. Debata o této oprávněnosti se rozpoutala zejména po útoku letounů na město Gaza, jehož účelem bylo zabití šajcha Sáliha Šihada.

Zobrazit celý článek

Arafat, OOP, Izrael a mír?

👤Jan Ešner 🕔07.01.2005

Článek mapuje hlavní pokusy a rozpory blízkovýchodního mírového procesu do roku 1994. Pozdějším událostem se věnuje článek "Intifáda Al-Aksá".

Zobrazit celý článek

Intifáda Al-Aksá

👤Jan Ešner 🕔12.03.2004

Události na Blízkém východě od summitu v Camp Davidu v červenci 2000 až do premiérských voleb v únoru 2001.

Zobrazit celý článek

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře