Raketové a hybridní systémy : Ostatní - zatím nezařazeno

Zpět na úvodní stránku

Přehled (4 článků)

Rapier – stavebnice pro každého

👤Ing. Radek ˝ICE˝ Panchartek 🕔25.09.2012

V době studené války potřebovala britská armáda zajistit obranu před letouny Varšavské smlouvy. V 60. letech byl zahájen vývoj úspěšného systému krátkého dosahu, pro obranu základen a prostorů soustředění vojsk. Celý svět zná tento systém pod označením Rapier.

Zobrazit celý článek

Crotale 02 - Omlazení v nejlepších letech

👤Ing. Radek ˝ICE˝ Panchartek 🕔12.02.2015

Z původně zahraniční objednávky vznikl poměrně úspěšný protiletadlový systém, který si našel řadu zákazníků po celém světě. Ale během let došlo ke značnému pokroku na poli elektroniky a miniaturizace. Proto bylo vhodné vyvinout modernější verze, odpovídající současným požadavkům. Ještě předtím se podíváme na upgrade provedený v Číně.

Zobrazit celý článek

Crotale 01 - Rozšíření chřestýši

👤Ing. Radek ˝ICE˝ Panchartek 🕔11.02.2015

Některé zdánlivě okrajové projekty mohou přerůst v nečekaný mezinárodní úspěch. Jedním z takových byl vývoj protiletadlového systému Cactus, který si u francouzské firmy Thomson objednala jihoafrická vláda. Přestože šlo o zahraniční zakázku, systém se postupně dostal pod označením Crotale i do výzbroje francouzských ozbrojených sil.

Zobrazit celý článek

Rapier - možnosti se rozrůstají

👤Ing. Radek ˝ICE˝ Panchartek 🕔26.09.2012

V minulém díle jsme popsali vývoj a základní varianty britského systému Rapier. Britové však průběžně dbali na zdokonalování jeho možností a snažili se systém prodat i zahraničním zákazníkům. V obou těchto aktivitách byli úspěšní.

Zobrazit celý článek

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře