Main Menu
User Menu
Reklama

Války s revoluční Francií [1792-1802]

Články

Bitva u Jemappes 1792

Bitva u Jemappes sa odohrala 6.11.1792 v okolí Jemappes v Hainaut, Belgicku, blízko Monsu. Bitva je súčasťou bojov medzi vojskami na jednej strane, prvej koalície, tvorenej Rakúskom, Pruskom, Neaposlkým kráľovstvom, Sardínskym kráľovstvom, Velkou Britániou, Spojenými provinciami Nizozemska,  Španielska a Francúzskymi revolučnými vojskami na strane druhej.

Francúzska revolúcia I.

Máloktorý historický proces koncom 18. storočia poznamenal Európu, ale najmä Francúzsko, tak ako revolúcia. Keď v roku 1789 vypukla, celá Európa zo zatajeným dychom sledovala zrútenie režimu, ktorý ešte nedávno vládol v najmocnejšom štáte na kontinente.

Témata

Podkategorie

Fáze

Bitvy

Reklama

Prémiový účet

Prémiový účet

Podpořte náš web a zároveň se zbavte reklam. Použijte prémiový učet!

Zobrazit informace
Rusko-ukrajinský konflikt

Rusko-ukrajinský konflikt. Aktualizováno průběžně.

Zobrazit článek

Zaregistrujte se

Chcete se nás zeptat, doplnit informace nebo se stát autorem článků a zapojit se do každodenního běhu, případně využít plný potenciál tohoto webu? Je to snadné, zde je odkaz jak na to!
Zobrazit postup

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2023 : 120.000,- Kč Příjmy k 11.07.2023 : 93.998,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz / armedconflicts.com neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!