Megaopravy 10 Vlečný člun

Autor : 🕔19.04.2010 📕9.933

Podobné články

Další články autora

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč
♡ Chci přispět

Když je něco hodně velké a hodně rozbité je tu Sean Riley s televizním štábem, aby Vám ukázal, jak se to opravuje. Tentokrát hurikán vyvrhl na břeh desítky lodí různých velikostí. Všechny je potřeba buď zrušit, nebo vrátit zpět na vodu. Jako první ty, které ohrožují bezpečnost lodní dopravy. Jak se to dělá? Dívejte se.

 

Mississippi je už po staletí jednou z nejdůležitějších dopravních tepen ve Spojených státech. Přepravují se po ní miliony tun rozměrných nákladů. Obilí, ocel, uhlí, písek - 3700 kilometrů z Minnesoty až do Mexického zálivu.

Řeka dává práci statisícům lidí. Občas jim práci zkomplikuje matka příroda. Hurikán Gustav, který udeřil na pobřeží Spojených států, vyhodil na břeh desítky lodí všech typů. Jednou z nich je 300tunový vlečný člun.

Rozměrově patří k těm menším, ale prorazil vlnolam a skončil na břehu. S každou další bouří hrozí, že se člun utrhne. Kdyby k tomu došlo, hrozí, že driftující člun poškodí most nebo zablokuje kanál spojující New Orleans s Mississippi.

Člun je potřeba zvednout nad vlnolam a vybudovat rampu, po které sklouzne do vody bez toho, že by došlo k proražení dna ostrými profily vlnolamu. Člun nesklouzne sám – vpředu ho bude tahat remorkér, vzadu tlačit buldozer.

Vodní cesta vyžaduje údržbu, jako kterákoli jiná dopravní komunikace. Největší problémy představuje bahno, které se usazuje v zákrutech řeky. Posádky sacích bagrů vedou nekonečný boj s usazeninami, aby udrželi plavební kanál splavný.

V tomto boji se jim snaží pomoci ženisté, kteří zpevňují dno speciálně vyráběnými betonovými rohožemi. Na jejich výrobu slouží plovoucí linka, kde se rohože spojují a ukládají na dno.


Podobné články

Další články autora

Autor : 🕔19.04.2010 📕9.933

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Poslední komentáře

 • Štefan Sotak Zaujímavé je, že keď sa hovorí o špiónoch Západu, tak sa o nich píše ako o hrdinoch. A keď sa hovorí o špiónoch Západu, tak sú to zradcovia (Jidášske dolary a podobné frázy).

  Co pudí špiony · 5 days ago

 • Tomáš Koty Kotačka Jenže pak to dopadá tak, že lidi řvou jak byla F-15 skvělý letadlo... a už se nikdo nezmiňuje, že prakticky žádný z těch sestřelů nebyl jen za účasti F-15tek - a že vlastně šlo o kooperaci několika různých strojů.

  F-15A Baz versus MiG-25 - Past jako z učebnice · 2 weeks ago

 • Radek Novák Pěkně popsáno,akorát mi tam chybí ta bitva v Itálii :-) Docela pozdní koment,ale nikdo to tu ještě nepochválil :D

  Vojenská organizace Slovanů v časně slovanském období · 2 weeks ago

 • 3,14ranha Budiž, slovo svobodné jsem měl napsat s uvozovkami... přesto to jsou volby a o překvapení(z pohledu globálních elit) není nouze (Brexit, D. Trump , polská vláda... ), nic podobného tady za bolševika nebylo ani náhodou ! A když už to umírnění...

  Bratři Mašínové - fakta · 2 weeks ago

 • Miloš Fabián Článek je dobrý, ale chtělo by to si jej po sobě přečíst a zapracovat na elementární gramatice. Takhle je ostuda publikovat jej na tomhle portálu.

  Regia Aeronautica v severní Africe · 2 weeks ago

 • Radek Novák Tak to máte velmi naivní představu o světě :-) Volby svobodné nejsou,jsou zmanipulované a nahrávají velkým stranám,už jen systémem.NATO po nás nechce žádnou gentlemanskou pomoc,manipuluje s myšlením lidí skrz média a vojákům nabízí různé mise...

  Bratři Mašínové - fakta · 2 weeks ago

 • Wally Dobrý den,

  Mě by zajímalo kde a jak se mužů přihlásit do kurzu?

  Předem děkuji.

  el_capitan@centrum.cz

  Nudíte se? Jeďte na výcvik SOG Defence!  · 2 weeks ago

 • ABC Pravda. Jenže i kdyby Německo nezaútočilo na Polsko a byl pořád mír, tak by si nás stejně ponechali jako Protetorát a situace z doby březen až srpen 1939 by trvala ještě hodně let a bez války by Mnichov nebyl oduznán. V tom případě by přežití...

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • Letusak Na druhou stranu se ani nevedelo, ze Hitler chysta nacistickou svetovladu, vyhlazovaci tabory a vystehovani/vyhlazeni nenemecke populace Evropy. Takhle s odstupem vice jak sedmdesati let s tim vsim, co vime, se to samozrejme posuzuje mnohem snaze.

  Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

 • ABC Kdyby Nacisté vyhráli, mohli by si s českým národem dělat, co by chtěli, klidně čtvrtinu povraždit, čtvrtinu poněmčit a zbytek odvézt do Ruska na otrockou práci. A Čecha by už víc nebylo v české zemi! Beneš několikrát hazardoval s osudem...

  Benešova Sofiina volba · 3 weeks ago