Organizace velení Kriegsmarine WWII

Autor : 🕔21.07.2004 📕13.218
Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč
♡ Chci přispět
 

Kriegsmarine


Velitel německého námořnictva  

(Chef der Marineleitung 1920-1935)
(Oberbefehlshaber der Kriegsmarine 1935-1945)

Grossadmiral Erich Raeder 24.9.28-30.1.43
Grossadmiral Karl Dönitz 30.1.43-1.5.45
Generaladmiral Hans-Georg von Friedeburg 1.5.45-23.5.45
Generaladmiral Walter Warzecha 23.5.45-22.7.45

Náčelník Námořního generálního štábu

(Chef der Marinkommandoamtes 1919-1937)
(Chef der Stabes der Seekriegsleitung 1937-1945)

Admiral Dr. Otto Groos 28.9.31-28.9.34
Admiral Günther Guse 29.9.34-31.10.38
Generaladmiral Otto Schniewing 31.10.38-13.6.41
Admiral Kurt Fricke 13.6.41-20.2.43
Admiral Wilhelm Meisel 20.2.43-22.7.45

Velitel námořních operací

(Chef der Flottenabteilung 1919-1936)
(Chef der Operationsabteilung 1936-1945)

Admiral Otto Ciliax 29.9.34-22.9.36
Generaladmiral Wilhelm Marschall 22.9.36-1.10.37
Admiral Kurt Fricke 1.10.37-12.6.41
Konteradmiral Gerhard Wagner 12.6.41-29.6.44
Konteradmiral Hans Karl Meyer 29.6.44-22.7.45

Velitel loďstva (flotily - Flottenchef)

Admiral Walter Gladisch 30.9.31-22.9.33
Admiral Richard Foerster 22.9.33-21.12.36
Generaladmiral Rolf Carls 31.12.36-1.11.38
Generaladmiral Hermann Boehm 1.11.38-20.10.39
Generaladmiral Wilhelm Marschall 20.10.39-11.3.40
Admiral Günther Lütjens 11.3.40-29.4.40
Generaladmiral Wilhelm Marschall 23.4.40-18.6.40
Admiral Günther Lütjens 18.6.40-27.5.41
Vizeadmiral Leopold Siemens 27.5.41-12.6.41
Generaladmiral Otto Schniewind 12.6.41-31.7.44
Vizeadmiral Wilhelm Meendsen-Bohlken 31.7.44-23.5.45

Baltická flotila (eskadra – Fleet)

Admiral Otto Ciliax 21.9.41-21.10.41

Vrchní velitelství námořnictva sever (Marineoberkommando Nord)

Generaladmiral Rolf Carls 21.9.40-2.3.43
Generaladmiral Otto Schniewind 2.3.43-30.7.44

Vrchní velitelství námořnictva severní moře (Marineoberkommando Nordsee)

Admiral Erich Förste 22.6.43-10.7.45

Vrchní velitelství námořnictva Norsko (Marineoberkommando Norwegen)

Admiral Otto Ciliax 4.3.43-25.4.45
Admiral Theodor Krancke 25.4.45-26.8.45

Vrchní velitelství námořnictva východ/Baltské moře (Marineoberkommando Ost/Ostsee)

Generaladmiral Konrad Albrecht 1.11.38-30.10.39
Generaladmiral Rolf Karls 31.10.39-20.9.40
Admiral Hubert Schmundt 22.6.43-1.3.44
Generaladmiral Oskar Kummetz 1.3.44-23.7.45

Vrchní velitelství námořnictva jih (Marineoberkommando Süd)

Admiral Karlgeorg Schuster 31.6.41-12.41
Generaladmiral Wilhelm Marschall 12.41-3.42
Admiral Karlgeorg Schuster 3.42-21.3.43
Admiral Kurt Fricke 21.3.43-11.12.44
?? 11.12.44-1.1.45
Vizeadmiral Werner Löwisch 1.1.45-2.5.45

Vrchní velitelství námořnictva západ (Marineoberkommando West)

Generaladmiral Alfred Saalwächter 23.8.39-21.9.42
Generaladmiral Wilhelm Marschall 21.9.42-20.4.43
Admiral Theodor Krancke 20.4.43-19.4.45
Generaladmiral Wilhelm Marschall 19.4.45-8.8.45

Velící Admirál, Jadran

Vizeadmiral Joachim Lietzmann 10.9.43-4.7.44
Vizeadmiral Werner Löwisch 4.7.44-16.7.44
Vizeadmiral Joachim Lietzmann 16.7.44-7.12.44

Velící Admirál, Egejské moře

Vizeadmiral Hans-Hubertus von Stosch 1.7.41-26.9.41
??? 26.9.41-23.2.43
Vizeadmiral Werner Lange 23.2.43-28.11.44

Velící Admirál, Atlantické pobřeží

Vizeadmiral Ernst Schirlitz 1.3.43-9.5.45

Velící Admirál, Baltské moře

Generaladmiral Conrad Albrecht 1.1.32-1.11.38
Generaladmiral Rolf Carls 1.11.38-3.1.39
Vizeadmiral Friedrich Götting 3.1.39-15.2.39
Generaladmiral Rolf Karls 15.2.39-15.5.39
Admiral G¨nther Guse 15.5.39-27.5.39
Generaladmiral Rolf Karls 27.5.39-16.2.40
Admiral G¨nther Guse 16.2.40-10.4.42
Generaladmiral Wilhelm Marschall 10.4.42-2.5.42
Admiral G¨nther Guse 2.5.42-8.3.43
Admiral Hubert Schmundt 9.3.43-21.6.43

Přejmenován na Marineoberkommando Ostsee 22.6.43


Velící Admirál, Východní Baltské moře

Admiral Theodor Burchardi 17.6.44-18.4.45
Vizeadmiral August Thiele 28.4.45-22.6.45

Velící Admirál, Západní Baltské moře

Vizeadmiral Werner Lange 29.11.44-30.3.45
Konteradmiral Günther Schubert 30.3.45-22.7.45

Velící Admirál, Belgie/Nizozemí

Vizeadmiral Lothar von Arnauld de la Periere 20.5.40-18.6.40
Konteradmiral Helmuth Kienast 18.6.40-1.7.42
Vizeadmiral Kurt Caesar Hoffmann 1.7.42-4.3.43
Vizeadmiral Gustav Kleikamp 4.3.43-31.12.44
Vizeadmiral Rudolf Stange 31.12.44-9.6.45

Velící Admirál, Černé moře

Admiral Friedrich-Wilhelm Fleischer 1.7.41-2.5.42
?? 2.5.42-15.5.42
Admiral Hans-Dietrich Wurmbach 15.5.42-15.9.42
Vizeadmiral Hellmuth Heye 15.9.42-10.11.42
Vizeadmiral Robert Witthoeft-Emden 10.11.42-28.2.43
Vizeadmiral Gustav Kieseeritzky 28.2.43-19.11.43
?? 19.11.43-22.11.43
Vizeadmiral Hellmuth Brinkmann 22.11.43-9.11.44

Velící Admirál, Pobřeží Kanálu La Manche

Admiral Friedrich-Wilhelm Fleischer 26.7.40-19.2.41
Admiral Hermann von Fischel 19.2.41-10.2.43
Vizeadmiral Friedrich Rieve 10.2.43-8.9.44

Velící Admirál, Dánsko

Admiral Raul Mewis 1.6.40-18.3.43
Admiral Hans-Dietrch Wurmbach 1.3.8.43-8.5.45

Velící Admirál, Východní asie

Admiral Paul Wenneker 21.3.40-8.5.45

Velící Admirál, Francie

Admiral Karlgeorg Schutzer 22.6.41-1.3.41
Generaladmiral Otto Schultze 1.3.41-12.8.42
Generaladmiral Wilhelm Marschall 12.8.42-30.11.42

Velící Admirál, Francouzské jižní pobřeží

Konteradmiral Adalbert Zuckschwerdt 26.6.43-31.8.43
Vizeadmiral Paul Wever 2.9.43-11.8.44
Vizeadmiral Ernst Scheurlen 13.8.44-6.9.44

Velící Admirál, Helgolandské zátoky

Vizeadmiral Ernst Scheurlen
Konteradmiral Rolf Johannesson
Vizeadmiral Gustav Kleikamp

Velící Admirál, Severní moře

Admiral Richard Foerster
Admiral Otto Feige
Admiral Richard Foerster
???
Generaladmiral Otto Schultze
Generaladmiral Hermann Boehm
Generaladmiral Alfred Saalwächter
Generaladmiral Otto Schultze
Admiral Hermann Densch
Admiral Erich Förste

Přejmenován na Marineoberkommando Nordsee


Velící Admirál, Severní vody

Admiral Hubert Schmundt
Vizeadmiral August Thiele
Konteradmiral Otto Klüber
Konteradmiral Rudolf Peters

Velící Admirál, Norsko

Generaladmiral Hermann Boehm

Redesignated Marineoberkommando Norwegen


Velící Admirál, Norské severní pobřeží

Vizeadmiral August Thiele
Vizeadmiral Leopold Siemens
Vizeadmiral Walter Krastel
Vizeadmiral Leopold Siemens
Vizeadmiral Erich Schultze Mönting

Velící Admirál, Norské polární pobřeží

Vizeadmiral Otto Schenk
Vizeadmiral Walter Krastel
Vizeadmiral Otto Schenk
???
Vizeadmiral Heinz Nordmann

Velící Admirál, Norské jižní pobřeží

Vizeadmiral Otto Schenk

Velící Admirál, Norské západní pobřeží

Admiral Otto von Schrader

Velící Admirál, Polární pobřeží

Vizeadmiral Bruno Machens

Velící Admirál, Západ

Admiral Karl-Georg Schuster

Vlajkový důstojník, Bitevní lodě

Admiral Max Bastian
Generaladmiral Rolf Carls
Admiral Hermann von Fischel
Generaladmiral Wilhelm Marschall
???
Admiral Otto Ciliax
???
Generaladmiral Oskar Kummetz
???
Konteradmiral Hans Karl Meyer

Vlajkový důstojník, Křižníky

Generaladmiral Oskar Kummetz
Admiral Hubert Schmundt

Vlajkový důstojník, Torpédoborce

Kommodore Friedrich Bonte
???
Konteradmiral Erich Bey
???
Vizeadmiral Leo Kreisch
Konteradmiral Max-Eckart Wolff
Kapitän zur See Alfred Schemmel

Vlajkový důstojník, Ponorky

Grossadmiral  Karl Dönitz
Generaladmiral Hans-Georg con Friedeburg
Konteradmiral Eberhard Godt

Vlajkový důstojník, Torpédové čluny

Admiral Kurt Fricke
Generaladmiral Oskar Kummetz
Admiral Günther Lütjents
???
Kommodore Friedrich Bonte
Konteradmiral Hans con Bütow
Kommodore Rudolf Petersen

Vlajkový důstojník, Minolovky

Konteradmiral Kurt Ramien
Vizeadmiral Friedrich Ruge

Vlajkový důstojník, Průzkumné síly

Vizeadmiral Hans Kolbe
Generaladmiral Hermann Boehm
Admiral Hermann Densch
Admiral Günther Lütjens

Vlajkový důstojník, Námořní bezpečnostní síly

Konteradmiral Ernst Lucht

Vlajkový důstojník, Malé zbraně

Vizeadmiral Helmuth Heye

 

 

 

 

 

Pramen: https://www.feldgrau.com/kmsorg.html

Autor : 🕔21.07.2004 📕13.218

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Poslední komentáře

  • Tomáš Koty Kotačka Jenže pak to dopadá tak, že lidi řvou jak byla F-15 skvělý letadlo... a už se nikdo nezmiňuje, že prakticky žádný z těch sestřelů nebyl jen za účasti F-15tek - a že vlastně šlo o kooperaci několika různých strojů.

    F-15A Baz versus MiG-25 - Past jako z učebnice · 1 week ago

  • Radek Novák Pěkně popsáno,akorát mi tam chybí ta bitva v Itálii :-) Docela pozdní koment,ale nikdo to tu ještě nepochválil :D

    Vojenská organizace Slovanů v časně slovanském období · 1 week ago

  • 3,14ranha Budiž, slovo svobodné jsem měl napsat s uvozovkami... přesto to jsou volby a o překvapení(z pohledu globálních elit) není nouze (Brexit, D. Trump , polská vláda... ), nic podobného tady za bolševika nebylo ani náhodou ! A když už to umírnění...

    Bratři Mašínové - fakta · 1 week ago

  • Miloš Fabián Článek je dobrý, ale chtělo by to si jej po sobě přečíst a zapracovat na elementární gramatice. Takhle je ostuda publikovat jej na tomhle portálu.

    Regia Aeronautica v severní Africe · 2 weeks ago

  • Radek Novák Tak to máte velmi naivní představu o světě :-) Volby svobodné nejsou,jsou zmanipulované a nahrávají velkým stranám,už jen systémem.NATO po nás nechce žádnou gentlemanskou pomoc,manipuluje s myšlením lidí skrz média a vojákům nabízí různé mise...

    Bratři Mašínové - fakta · 2 weeks ago

  • Wally Dobrý den,

    Mě by zajímalo kde a jak se mužů přihlásit do kurzu?

    Předem děkuji.

    el_capitan@centrum.cz

    Nudíte se? Jeďte na výcvik SOG Defence!  · 2 weeks ago

  • ABC Pravda. Jenže i kdyby Německo nezaútočilo na Polsko a byl pořád mír, tak by si nás stejně ponechali jako Protetorát a situace z doby březen až srpen 1939 by trvala ještě hodně let a bez války by Mnichov nebyl oduznán. V tom případě by přežití...

    Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

  • Letusak Na druhou stranu se ani nevedelo, ze Hitler chysta nacistickou svetovladu, vyhlazovaci tabory a vystehovani/vyhlazeni nenemecke populace Evropy. Takhle s odstupem vice jak sedmdesati let s tim vsim, co vime, se to samozrejme posuzuje mnohem snaze.

    Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

  • ABC Kdyby Nacisté vyhráli, mohli by si s českým národem dělat, co by chtěli, klidně čtvrtinu povraždit, čtvrtinu poněmčit a zbytek odvézt do Ruska na otrockou práci. A Čecha by už víc nebylo v české zemi! Beneš několikrát hazardoval s osudem...

    Benešova Sofiina volba · 2 weeks ago

  • neznasam_klamstvo Pri streľbe v kasárňach zahynula len jedna žena. Druhá žena a dve deti boli len ľahko zranené, boli ošetrené spolu s preživšími vojakmi na ošetrovni v kasárňach a pokračovali v ceste do nemecka! Preživších vojakov odviezli partizáni a neskôr...

    Bratři Mašínové - fakta · 3 weeks ago