Rozpočet valka.cz 2023 : 120.000,- Kč Příjmy k 11.07.2023 : 93.998,- Kč
♡ Chci přispět

Jirka Cooper

avatar
Datum registrace :
Naposledy aktivní :

Počet příspěvků celkem : 9.350
Z toho faktografických příspěvků : 5.983
Vyhledat příspěvky autora


Osobní fotogalerie

Články

 • Erich Löwenhardt - třetí nejúspěšnější stíhací pilot německého císařského letectva

  Třetí nejúspěšnější pilot císařského letectva, ale na rozdíl od ostatních velkých pilotů je toho o něm málo známo. Nedochovaly se žádné vzpomínky, dopisy či deníky. Neposkytl rozhovor žádnému novináři a nebyla o něm napsána žádná životopisná kniha. V porovnání s Richthofenem nebo Udetem existuje pramálo jeho fotek a fotek jeho letadel ještě míň.

  3.358
 • Georges Felix Madon - francouzské prvoválečné stíhací eso

  Životopis jednoho z nejdéle sloužících a nejzkušenějších pilotů francouzského stíhacího letectva a se svými 41 potvrzenými sestřely i jednoho z nejúspěšnějších.

  3.682
 • Hlavní seržant Llewellyn Morris Chilson - druhoválečný Rambo

  6. prosince 1946 se v Bílém domě konalo slavnostní udílení. Hlavní osobností byl poddůstojník americké armády, jehož skutky byly mnohdy tak neuvěřitelné, že by i sám Rambo záviděl. Byl jím 26letý mladík z Ohia, štábní seržant Llewellyn Morris "Al" Chilson. Tento muž obdržel tento den od prezidenta Harry S. Trumana sedm medailí, z nichž šest bylo za statečnost, mezi těmito vyznamenáními ale chybělo to nejvyšší. To, na které byl dvakrát nominován, ale nikdy jej nezískal. Medaile cti. Při udělování prezident nahlas pronesl: "Toto je nejpozoruhodnější seznam citací, jaký jsem kdy viděl. Za každou z nich má tento mladý muž nárok na vše, co země může nabídnout. Ty stojí i za Medaili cti, to si o tom myslím."

  3.152
 • Jean Casale - Markýz z Montferatu

  Na události bohatý, ale krátký život francouzského leteckého esa a ničitele balónů 1. světové války s nádhernou bilancí. 13 potvrzených a 11 pravděpodobných sestřelů.

  4.090
 • Léon Bourjade - kněz na křídlech dřevěných andělů

  Životní příběh druhého nejúspěšnějšího ničitele balónů 1. světové války

  4.140
 • Major Erich Rudorffer

  Životopis německého stíhacího esa s 224 sestřely

  3.552
 • Peré Dorme - stíhací eso

  Životopis pilota, jenž byl v době své smrti třetím nejúspěšnějším francouzským stíhacím esem.

  2.941
 • Pierre Marinovitch - Srb v službách Francouzské republiky

  Životopis nejmladšího francouzského esa 1. světové války.

  3.330
 • Šedá eminence Leonida Brežněva - maršál Sovětského svazu Dmitrij Fjodorovič Ustinov

  Dmitrij Fjodorovič Ustinov (Дми́трий Фёдорович Усти́нов) byl sovětský politik, maršál Sovětského svazu a od roku 1976 do své smrti ministr obrany Sovětského svazu. V této pozici patřil k nejbližším Brežněvovým spolupracovníkům a nejmocnějším osobnostem SSSR. Dále byl Hrdinou ČSSR a nositelem řady vysokých sovětských i zahraničních vyznamenání.

  6.245

Medaile a vyznamenání

Kříž www.valka.cz

Reklama

Prémiový účet

Prémiový účet

Podpořte náš web a zároveň se zbavte reklam. Použijte prémiový učet!

Zobrazit informace

Zaregistrujte se

Chcete se nás zeptat, doplnit informace nebo se stát autorem článků a zapojit se do každodenního běhu, případně využít plný potenciál tohoto webu? Je to snadné, zde je odkaz jak na to!
Zobrazit postup

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz / armedconflicts.com neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!