Main Menu
User Menu

Zpravodajské oddělení [1950-1951]

Intelligence Section

     
Název:
Name:
Zpravodajské oddělení
Originální název:
Original Name:
Zpravodajské oddělení
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1950
Předchůdce:
Predecessor:
2. oddělení (zpravodajské) hlavního štábu
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1951
Nástupce:
Successor:
Zpravodajská správa
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1950-01.10.1951 Generální štáb Československé armády
Dislokace:
Deployed:
15.08.1950-01.10.1951 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.08.1950-14.02.1951 Klen, Ludvík (Brigádní generál)
14.02.1951-01.10.1951 Racek, Antonín (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.08.1950-DD.11.1951
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1950-01.04.1951 Prapor vojenských meteorologických stanic
01.04.1951-01.10.1951 55. radiový prapor
01.06.1951-01.10.1951 73. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, skupina ČSLA, fond Ministerstvo národní obrany
URL : https://www.valka.cz/Zpravodajske-oddeleni-1950-1951-t123552#420846Verze : 3
MOD