Znate firmy a modely ... a co si o nich myslite ?

Diskuse

Pratele, prosim o vas nazor na nasledujici spolecnosti, zejmena jake jsou jejich modely, zdali kvalitni, zdali o ne je zde zajem, a jestli byste je chteli v nasem obchode ?


ARMO - Polsko
S-Model - Polsko
RPM - Polsko


Casem dodam dalsi Smile
URL : https://www.valka.cz/Znate-firmy-a-modely-a-co-si-o-nich-myslite-t8913#26544 Verze : 0
vse Rusko


ALAN
ACE
ALAN
AMODEL
DZI
ICM
KONDOR
MAQUETTE
MILITARY WHEELS
MINIART
MSV MOLDOVA
OMEGA-K
RODEN
RUSSIAN PROJECT
SKIF
TOKO
UM
?
URL : https://www.valka.cz/Znate-firmy-a-modely-a-co-si-o-nich-myslite-t8913#26546 Verze : 0
Firma MAQUETTE ve značné míře "přebaluje" letité kity letadel britské firmy Frog. Výhodou jejích modelů byla značná rozměrová přesnost, avšak téměř nulové detaily a špatná kvalita průhledných dílů. V dobách Frogu to ještě ušlo, avšak pozdější léta výroby těchto kitů v bývalém SSSR se na zpracování podepsala. Dnes je nákup těchto modelů spíše záležitostí milovníků nostalgie. Některé Frogovy modely bývaly vcelku kvalitní (A-4 F Skyhawk), jiné spíše průměrné (Wellington Mk.I, D.H.110 Sea Vixen) a jiné bývaly dost hrozné (Bristol Beaufort). Dopravní letadla bývala bez oken. Dnes MAQUETTE ke svým přebalům dodává obtisky firmy Travers a špatné xerokopie původních návodů.
Závěr : no, dá se to stavět, když vám některé kousky chybí, ale dnes, kdy je veliká pravděpodobnost, že se i vzácnější typy letadel objeví, je to celkem zbytečný nákup. MAQUETTE bych doporučil třeba začátečníkům jinošského věku, ale ostatní, když to budou chtít postavit pro dnešní nároky, budou muset, přerývat, tmelit, upravovat, osazovat novými věžemi, kabinkami, podvozky atd.....
URL : https://www.valka.cz/Znate-firmy-a-modely-a-co-si-o-nich-myslite-t8913#26547 Verze : 0
A co bojova technika od
FUJIMI
CROMWELL PRODUCTIONS
?
Stoji za hrich ? Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Znate-firmy-a-modely-a-co-si-o-nich-myslite-t8913#29707 Verze : 0
CROMWELL PRODUCTIONS by za hřích stály rozhodně ! Very Happy Další z firem, zabývajících se výrobou rezinových figur a konverzních setů, kompletních rezinových modelů i dekálových aršíků ! Němci, Britové, Američani, Izraelci - co kdo ráčí. http://www.xs4all.nl/~cromwell/


No schválně mrkněte ! Very Happy Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Znate-firmy-a-modely-a-co-si-o-nich-myslite-t8913#29738 Verze : 0
uz jsem jim napsal, tebe to urcite potesi Very Happy


a co ta Fujimi, rika to nekomu neco ?
URL : https://www.valka.cz/Znate-firmy-a-modely-a-co-si-o-nich-myslite-t8913#30540 Verze : 0
Pokiaľ mi dovolíte vysloviť môj názor, tak :


Armo je veľmi dobrá firma, vyrábajúca rezinové modely v mierkach 1:72 a 1:35. Sú to modely poplatné kvalite predlohy a počtu odliatych modelov vo forme. Cenovo to tiež nie sú modely pre všetkých modelárov. Odporúčam ich len skúseným a najmä movitým modelárom, ktorí nevedeia čo s tými litrami robiť.


RPM (MAQUETTE) bola svojho času, keď okrem iného vydala T 34 a doplnky k nej, považovaná za hviezdu. Ovšem kvalita výliskov je na úrovni vyššieho priemeru. V súčasnej dobe robia dve T 34/76 STZ (vz.1940 s kanónom F 32 -L11- a vz. 1941). Konverzné diely pre vz. 1940 sú však short run a kvalita materiálu aj prevedenia je diskutabilná.


Prosím, nikoho neodrádzam od výrobkov menovaných firiem. Sám ich stavebnice kupujem a ich modely staviam. Vyslovil som len svoj názor, podporený poznaním týchto modelov.
URL : https://www.valka.cz/Znate-firmy-a-modely-a-co-si-o-nich-myslite-t8913#30639 Verze : 0
to SKOT píšeš o RPM a nejstarších modelech T-34 (1940 a 41) proč je nebereš od Eastern Expres, tuším že je dělal, co je na nich špatně (pokud něco) docela by mne to zajímalo, všichni se rozepisují o různých výrobcích ale o těchhle jsem vlastně nikde nenarazil na nic, tak se ptám odborníka.
URL : https://www.valka.cz/Znate-firmy-a-modely-a-co-si-o-nich-myslite-t8913#43074 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více