Zimmerit

Prosim o radu

Diskuse

Vie mi niekto povedat, na akom principe mala fungovat antimagneticka pasta Zimmeritt na nemeckych tankoch v II.WW? Jej zlozenie aj sposob pouzitia-nanosu su mi zname, ale rad by som vedel ci pritomnost siranov v paste mala mat aj nejaky priamy antimagneticky vplyv na magnet na tele kumulativnej naloze ktora sa mala prichytit o kov na tanku, alebo sa jednalo len o znizenie ucinnosti magnetu na nalozi tym ze bolo kov "za barierou" z nekovovej latky alebo jej ucinok bol v niecom este inom o com nemam tusenia... Vopred dakujem za rozriesenie sporu ktory vediem s kamaratom, a aj celkovo ma to uz dlhsie trapi.
URL : https://www.valka.cz/Zimmerit-t58309#210530 Verze : 0
Pokiaľ viem, tak zmyslom pasty bolo oddialiť magnety od kovu a tým znemožniť pevné prichytenie míny - sila, s ktorou drží magnet na magnetickom kove rýchlo klesá so vzdialenosťou. Síran bárya - baryt a sírnik zinku má podobné vlastnosti ako sádra (sírnik zinku sa myslím používa v zubárstve na dočasné plomby), skôr ma prekvapuje obsah železných pilín.
URL : https://www.valka.cz/Zimmerit-t58309#212561 Verze : 0
a na tanku panther byli použivane gumové čtverce které se zamazali zimmerittem ale víc toho mam v jedné publikaci kterou sem pošlu ale paradox byl v tom že magnetické miny použivali ve velkém množství jen němci
URL : https://www.valka.cz/Zimmerit-t58309#230508 Verze : 0
Na PZ.V (ani na jiném) se nepozuužívaly žádné "gumové čtverce" pasta se nanášela ve fabrice na pancíř opatřený základovou barvou (ta byla červená suříková) a musela se nanášet při teplotě vyšší než cca 15°C od použití se upustilo v roce 1944, jednak docházely suroviny, jednak to tank zatěžovalo dalšími asi 100 - 150 kg. Navíc na tank se Schirtzen se mina dávala dost těžko. Příložné miny používaly všechny armády, britové dokonce Zimmerit zkoumali, chtěli ho využít v tichomoří, ale válka skončila dřív než se rozhodlo.
Princip byl pouze ve zvětšení vzdálenosti a tím ve snížení síly magnetu.
URL : https://www.valka.cz/Zimmerit-t58309#230519 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více